Обложување на нет

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Има ли повлекувано некој од moneybokers?ако знае некој нека пише на профил да ми каже
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имате на bet-at-home бонус наменет за престојното СП со тоа што колку ќе уплатите толку имате бонус а највеќе е 100 евра.
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
не се лажете на bet-at-home тапа е кладилницата нема на голови нема ништо избор ептен тапа :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мене ми е таман bet-at-home може нема толку понуда за игри колку на bet365 но ги има сите утакмици и дава подобри коефициенти.Играм јас и на двете затоа ти кажувам а бонусот се прави лесно ја одма го направив бонусот.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Да да, bet-at-home мислам дека има најслаба понуда од сите. А бонусот на bet365 многу полесно се врти бидејќи го вртиш на коефициент од минимум 1,5 за разлика од кај bet-at-home каде што треба да свртиш на минимум 2.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Може ли некој да ми објасни тоа како оди со вртење на бонусот ?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
192
Поени од реакции
10
Абе луѓе има некој подигнато пари на картичка??? Знам имаше некој закон против кладење на нет, исто така знам брачед ми повлече пари од бет365 на картица од стопанска мислам, парите овде не му стигнаа, а од бет365 му викаат дека парите легнале на сметка? Сега јас имам ставено со Виза Електрон од Тутунска и не знам дали ако ги подигнам ќе ми стигне нешто??? Инаку преку moneybookers имам подигано и не само од кладилница, може на девизна сметка со книшка не мора ни картица, само треба да пополните едно ливче за потекло на парите.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Може ли некој да ми објасни тоа како оди со вртење на бонусот ?
Која кладилница сакаш?

bet-at-home за СП што е бонусот треба 4 пати колку што си земал бонусот на коеф над 2
na bet365 на стандардниот бонус е 2 или 3 пати со коеф над 1.5
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Која кладилница сакаш?

bet-at-home за СП што е бонусот треба 4 пати колку што си земал бонусот на коеф над 2
na bet365 на стандардниот бонус е 2 или 3 пати со коеф над 1.5
Na betadria друже. На пример сега ставив 10 еу, и ми дадоа 5 еу плус од нив. Сега само тие 5 треба да ги свртам ?
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Na betadria друже. На пример сега ставив 10 еу, и ми дадоа 5 еу плус од нив. Сега само тие 5 треба да ги свртам ?
Не, треба да ги свртиш сите 15 евра. На бетадриа мислам дека три пати треба да се свртат. Тоа значи дека треба вкупно да уплакаш за 45 евра. Па после тоа да можеш да ги извадиш.

Ајде ќе објаснам просто, со пример за да биде појасно дека навидум не изгледа баш едноставно, ама лесно е.

Си ставил 15 евра. Од тие уплакаш 2 евра пример, коефициентот треба да биде над два, без разлика дали е сингл или повеќе утакмици на ливче. И со тие две евра фаќаш 10 да речеме. Значи си свртел 2 евра, тие што си ги уплатил. Откако си фатил 10 и тие 13 што ти останале, имаш 23 на сметката, од тие 23 ставаш да речеме 5 евра на над 2 коефициент. Значи веќе си свртел 7 евра. Претходните 2 + овие 5. Итн, итн, после е се исто.

Објаснив најпросто што можеше. Инаку лесно се врти бонусот. Кога ќе почнеш ќе видиш.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Има некој тука што подигнал пари, односно што му стигнале на картичка??
Ако има таков нека пише дали директно на картичка ги префрлил или преку манибукерс?? И нека каже ако има некои проблеми или други работа околу подигањето...
Фала...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Има некој тука што подигнал пари, односно што му стигнале на картичка??
Ако има таков нека пише дали директно на картичка ги префрлил или преку манибукерс?? И нека каже ако има некои проблеми или други работа околу подигањето...
Фала...
На bet-at-home си имаш да ги повлечеш директно и преку Вестерн Унион и преку Банка преку трансакциона сметка.
 
T

Tetro

Гостин
сакам да ставам некој облог на нет за СП, која страна да ја играм?
п.с. ако има нешто што даваат бонуси за почеток..
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
Има некој тука што подигнал пари, односно што му стигнале на картичка??
Ако има таков нека пише дали директно на картичка ги префрлил или преку манибукерс?? И нека каже ако има некои проблеми или други работа околу подигањето...
Фала...
јас имам подигнато на картичка од тутунска банка директно стигнуваат за 3 дена од ехпект и нема никакви проблеми
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали некој има префрлано пари од bWIN и дали имат проблеми?
И едно прашање за оние што играат на bet365:Зошто ми стигат една порака и ми го бараат мојот број за да ми се јават иначе неможело да вадам пари? Шо е работава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom