Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Па уште пишале на официјална за Делач дека сме го зеле и дека отишол во Витесе на позајмица,да ни замачкаат очи повторно.
Ех,маме им е*ем да им наеб*м!

Како и да е,кој дошол дошол,кој заминал заминал,се надевам дека ќе бидеме шампиони и оваа година,ќе напрајме подвиг во ЛШ со овој тим,и ќе освоиме титула во купот.
Зошто да не бидам сега малце оптимист,кога Кончески изјавува дека со Ливерпул ќе освојувал многу титули?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Arrivals:

  • Ramires (£17m from Benfica)
  • Yossi Benayoun (£5.5m from Liverpool)
  • Tomas Kalas (£5m from Sigma Olomouc)


Departures:

  • Ricardo Carvalho (£6m to Real Madrid)
  • Michael Ballack (free to Bayer Leverkusen)
  • Deco (free to Fluminese)
  • Joe Cole (released, now at Liverpool)
  • Juliano Belletti (released, now at Fluminense)
  • Miroslav Stoch (undisclosed to Fenerbahce)
  • Rhys Taylor (loan to Crewe)
  • Tomas Kalas (loan to Sigma Olomouc)
  • Danny Philliskirk (loan to Oxford)
  • Ryan Bertrand (loan to Nottingham Forest)
  • Ben Gordon (loan to Kilmarnock)
  • Scott Sinclair (£500,000, rising to £1m to Swansea)
  • Jack Cork (loan to Burnley)
  • Seth Nana Ofori-Twumasi (free to Peterborough)
  • Michael Mancienne (loan to Wolves)
  • Nemanja Matic (loan to Vittese)
  • Matej Delac (loan to Vittese)
  • Rajkovic (loan to Vittese)
  • Franco Di Santo (undisclosed to Wigan)

:smir:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.988
Поени од реакции
1.941
значи ван дер варт бил достапен за 10 мил. и ние сме седеле со скрстени раце а ни фали таков тип на играч епа значи
дека абрамович дефинитивно пресушл..........
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
значи ван дер варт бил достапен за 10 мил. и ние сме седеле со скрстени раце а ни фали таков тип на играч епа значи
дека абрамович дефинитивно пресушл..........
Да бе, некни читав немал пари за бензин за јахтите
 
В

Вори

Гостин
Ебани 8 милиони не сме сакале да понудиме за да го земеме ВДВ.
Тешки мизерии еј,ми иде нервоза коа ги читам...
 
F

fantomX

Гостин
TheChelsOrg
News reaches us that Ex-Barca sporting director, Txiqui Bergiristain, will be appointed as Chelsea director of football in January.

Почна од шпанска страна, шпекулациите продолжуваат и од англиска....

--- надополнето ---

Нов догвор за Џефри Брума, до 2014 година. Би требало следен да е Гаел Какута, ако некој сериозно го планира за нешто во Челзи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.502
Еве ја листата на играчи

Chelsea's submitted squad is
1. Petr Cech
2. Branislav Ivanovic
3. Ashley Cole
5. Michael Essien
7. Ramires
8. Frank Lampard
10. Yossi Benayoun
11. Didier Drogba
12. John Mikel Obi
15. Florent Malouda
17. Jose Bosingwa
18. Yury Zhirkov
19. Paulo Ferreira
21. Salomon Kalou
22. Ross Turnbull
26. John Terry
33. Alex
39. Nicolas Anelka
40. Henrique Hilario


Our Under 21 players who currently have a squad number are:
23. Daniel Sturridge
38. Patrick van Aanholt
43. Jeffrey Bruma
44. Gael Kakuta
45. Fabio Borini
46. Josh McEachran
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.988
Поени од реакции
1.941
Да бе, некни читав немал пари за бензин за јахтите
абе пријателе не се разбравме нејдобро не мислев за него дека пресуси тој сеуште си прави луксузи но за челзи дека пресушил мислев
не му се дава веке пари купуваме играчи само од сопствениот профит не од неговиот џеб
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
64
Поени од реакции
3
абе пријателе не се разбравме нејдобро не мислев за него дека пресуси тој сеуште си прави луксузи но за челзи дека пресушил мислев
не му се дава веке пари купуваме играчи само од сопствениот профит не од неговиот џеб
нетребат само да купуват играци и послем да седат наклупа разберете дека челзи имат добри играчи за ова сезона
 
A

Auditore

Гостин
Еве ја листата на играчи

Chelsea's submitted squad is
1. Petr Cech
2. Branislav Ivanovic
3. Ashley Cole
5. Michael Essien
7. Ramires
8. Frank Lampard
10. Yossi Benayoun
11. Didier Drogba
12. John Mikel Obi
15. Florent Malouda
17. Jose Bosingwa
18. Yury Zhirkov
19. Paulo Ferreira
21. Salomon Kalou
22. Ross Turnbull
26. John Terry
33. Alex
39. Nicolas Anelka
40. Henrique Hilario


Our Under 21 players who currently have a squad number are:
23. Daniel Sturridge
38. Patrick van Aanholt
43. Jeffrey Bruma
44. Gael Kakuta
45. Fabio Borini
46. Josh McEachran
Тимот според мене е подобар, направена е чистка и доведени се засилувања кои се потребни а не преставуваат вишок.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Абрамович не пресушил. Проблемот со него е што кога дојде инвестираше во клубот многу , и сега сака со тоа да тера што е можно подолго и да му се исплати. И не донесува играчи за да го зајакне составот , туку за да пополни дупки.

Најмногу пари има во ЛШ. Еднаш стигнавме до финале и еднаш до полуфинале , што значи дел од инвестираните пари му се вратиле. А и покрај финалето и полу финалето , и другите години учествувавме во ЛШ.

Ако оваа сезона , стигнеме далеку , тогаш ќе има пари , ако не следниот летен трансфер период ќе биде ист како овој.

А Анчелоти знае како се освојува ЛШ. И Милан не беше млад кога освои. А и веќе почнува ЛШ да освојуваат искусни тимови , за разлика од порано. Интер освои благодарение на стратегиите на Мурињо , но за неговите тактики да бидат успешно спроведени потребни се искусни играчи.

Просечната возраст на играчите на Интер , кои ја освоија Лигата на Шампионите е 29,8. Тоа се оние играчи кои имаа најголема улога и придонесоа највеќе. ( вкупно 14 играчи )

Просечната возраст на 14 најстандардни играчи на Челзи моментално е 28,4 , но до крајот на сезоната ќе се зголеми.

Значи , има реални шанси да освоиме ЛШ оваа година. Не само искуството , но и квалитетот на играчите ни е тука некаде со Интер.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Тимот според мене е подобар, направена е чистка и доведени се засилувања кои се потребни а не преставуваат вишок.
Донекаде е во право другаров.
Минатата сезона имавме фудбалски имиња, но не и играчи.
Не дека беа лоши за крпење дупки, ама факт е дека кога-тогаш мораше да се направи тоа, да се подмлади екипата. Деко, Белети па дури и Балак беа на залезот на своите кариери.

Шо се однесува до ЛШ, незнам зошто ама мислам дека сезонава далеку ќе догураме.
Обично излегува спротивно од моето мислење/очекувања, кога се надевам на лошо излегува добро и обратно, ама некако многу надеж ми дава воиграноста и искуството на тимов. Иако не почнавме добро поради повреди (Бане, Тери, Жозе, Лампард) единствено воиграноста (и враќањето на Есиен) ми влеват надеж
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Босингва треба да се врати многу брзо. Мислам дека некој кажа за неколку недели.
 
В

Вори

Гостин
Донекаде е во право другаров.
Минатата сезона имавме фудбалски имиња, но не и играчи.
Не дека беа лоши за крпење дупки, ама факт е дека кога-тогаш мораше да се направи тоа, да се подмлади екипата. Деко, Белети па дури и Балак беа на залезот на своите кариери.

Шо се однесува до ЛШ, незнам зошто ама мислам дека сезонава далеку ќе догураме.
Обично излегува спротивно од моето мислење/очекувања, кога се надевам на лошо излегува добро и обратно, ама некако многу надеж ми дава воиграноста и искуството на тимов. Иако не почнавме добро поради повреди (Бане, Тери, Жозе, Лампард) единствено воиграноста (и враќањето на Есиен) ми влеват надеж
Моли се да не ни паднат Барселона или Реал.
Или пак Милан,Интер или некои други итаљани,зошто ќе не ебат за сите пари.
А,ако евентуално до финале ги избегнеме овие екипи(што е невозможно),тогаш ќе освоиме ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom