Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Лампард е во првово полувреме очаен.Не само што промаши пенал,туку нигде го нема и не направи ниту еден прецизен пас или асистенција.
Не ни треба плеј бе,замена за Лампард е...усвари немаме никој кој би можел да го замени.
А,кога сме кај пеналите дефинитивно треба да му го одстапи местото на некој друг да шутира,онака како што шутираше сега,јас шутирав кога игравме хенџик пред зграда.

п.с.Дајте некој асолен линк за Сопкаст,живци ми скина овој кај што глеам.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
нека го вадат лампард многу слабо игра денес, ајде рамиреш на негово место или јосе
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
ми се допаѓа играат, цело време играме со топката и напаѓаме ,кога не е во нас под притисок веднаш им ја земаме ,инаку лампард многу лошо,мислам дека треба да излезе да влезе рамирес...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
сеуште неможам да му ја погодам позицијава на лампард на мечов?? :nesum:
полушпиц е или??
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не знам шо чека дебелиот...нека го пушти Рамирес..
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Епа си го бараше Соренсен

--- надополнето ---

бравоооо дрогбааа
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
овај рамиреш мн слаб бе, ко џуџе изгледа :)
 
В

Вори

Гостин
Иако победивме со 2-0,не сум задоволен од играта,а и од резултатот.
Во прво полувреме имавме милион шанси,промашивме пенал,и Кол удри пречка.
Требаше да ги згазиме резултатски,а не да се мачиме додека не ни свирнат уште еден пенал.
Второ полувреме играчки бевме слаби,ептен неорганизирана игра во напад,некако бевме ко изгубени.
Рамирес дебитираше,анорексичен е малце,али ќе се здебели со тек на време.
Како и да е,си запишавме на конто уште 3 бода,но мора да ја подобриме малце играта на наредните натпревари,дека нели сите не се Виган и ВБА.

И да...Лампард нареден меч на клупа,кој било наместо него.Исто и Анелка на клупа,Јоси или Даниел на негово место.
Есиен,Малуда и Тери денеска ѕверови.Првиов истрча 123214 километри,вториов даде гол и играше добро,а третиов освен што играше супер во одбрана,јако му асистираше на Малуда.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Крај!2-0.

Ништо од 7+ :( Со 10 фудбалери во одбрана играа :jaj:
Како и да е...честито победа да ни се множат...
Лампард нула!Не знам што му е,ама катастрофа беше...
Добро е што Стариџ и Рамирес изиграа 10тина минути...

--- надополнето ---

Следен натправар со Вест Хем на гости...и очекувам Рамирес да биде во стартните 11.

--- надополнето ---

Иако победивме со 2-0,не сум задоволен од играта,а и од резултатот.
Во прво полувреме имавме милион шанси,промашивме пенал,и Кол удри пречка.
Требаше да ги згазиме резултатски,а не да се мачиме додека не ни свирнат уште еден пенал.
Второ полувреме играчки бевме слаби,ептен неорганизирана игра во напад,некако бевме ко изгубени.
Рамирес дебитираше,анорексичен е малце,али ќе се здебели со тек на време.
Како и да е,си запишавме на конто уште 3 бода,но мора да ја подобриме малце играта на наредните натпревари,дека нели сите не се Виган и ВБА.

И да...Лампард нареден меч на клупа,кој било наместо него.Исто и Анелка на клупа,Јоси или Даниел на негово место.
Есиен,Малуда и Тери денеска ѕверови.Првиов истрча 123214 километри,вториов даде гол и играше добро,а третиов освен што играше супер во одбрана,јако му асистираше на Малуда.
Абе резултатски требаше 7-0 да биде ама ништо...немавме среќа...Ешли 2-3 100%шанси имаше..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
победа си е победа, дали 1,2,6 нема врска
ми беше страв од делап и центаршутевите со рака, за малку гол ќе примевме поради тоа.
лампард не е доволно спремен, добро ќе биде малку на клупа колку да се стегни малку,стариџ е добар за на клупа, може да донесе свежина во нападот
најзадоволен сум од микел и тери, едностано растурија (знам дека фантом х ќе збори за микел и како заради него гол ќе примевме ама мислам дека во таа ситуација имаше фаул врз него
анелка беше солиден и алекс исто
страв ми е за тери поради кривењето
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom