Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Дечки,од кога не одби Нејмар,веќе 3 дена нема никаква шпекулација за нов играч или некој да е поврзуван со Челзи.
Не е малце тоа чудно,или ние сме научени да читаме по 13131 шпекулации за милион играчи?

Да не не изненадат нашиве со некој добар играч(надежта последна умира нели?).
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе вие будни сонувате у 3 саат сабајле? :)

И доста со овие математики више, издржете до 1ви односно 15ти септември па после си прајте математики во школо.

А за ПЛ математики ќе правиме во мај
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
^ Нема да имам математика на школо ова година...:pos:
 
F

fantomX

Гостин
Издвовј два впечатливи коментари од гол.ком-читателите, кои мене ми се на мерак....
Chelsea = Brutal.
The scariest thing about Chelsea is they don't have to play well to win.

Ебаго.

--- надополнето ---

Како тоа изгледа еден „голем спортсмен“.....спортсмен жими таквово. Според ова и последните 30 минути од Комјунити Шилд кои ги гледав, очекувам добиена војна во првенството, маме нивно лицемерно!
The key game in dethroning Manchester United in last year's campaign was the 2-1 victory at Old Trafford, and Ancelotti has revealed that he and assistant Wilkins were snubbed by Sir Alex Ferguson after the full-time whistle.
"Our success at Old Trafford was the one that got us the League title, even though in the end Ray Wilkins and I were forced to drink to our victory alone," wrote Ancelotti.
"As is the tradition, a few minutes after the final whistle we went to Sir Alex's room to drink the usual glass of wine. We walked in, and silence reigned.
"He sat there staring at a television screen; the set was tuned to a horse race, his greatest love.
"We were strictly relegated to the background, to some place beyond and behind the background.
"We stood awkwardly for a while without saying a word, uncertain what to do, and finally did what we had come to do. We drank a glass of wine, to our own health. Bye-bye.
 
В

Вори

Гостин

Овој Керезо од Атлетико е тежок идиот.
Секогаш ги преценува играчите,и едвај ги пушта да заминат.Памтам ист беше случајот и со Торес.Го исцицаа Ливерпул и го пушти ја после.

Ја сум сигурен,ако запнеме за 25-30 милиони ќе го земеме,а за оваа цифра што ја кажав вреди да се земе.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Абе доста се замарате со трансфери, помирете се со овој напад и оваа одбрана (пошо од средниот ред неможете да бидете незадоволни)

Не дека не го бидува нападот, ама класичен шпиц ни е само Дрогба, Калу делува по повлечено исто и Анелка (иако може и во шпиц да играат нормално)
Додека во одбраната немаме доволен број на централни стопери, незнам со која цел го продадоа Карваљо.
Тоа може да значи 2 работи:
1: Управава ни е на тешки дроги
2: Многу е веројатен трансфер на централен дефанзивец
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Наркомани се овие од управата 110%...
 
В

Вори

Гостин
Абе доста се замарате со трансфери, помирете се со овој напад и оваа одбрана (пошо од средниот ред неможете да бидете незадоволни)

Не дека не го бидува нападот, ама класичен шпиц ни е само Дрогба, Калу делува по повлечено исто и Анелка (иако може и во шпиц да играат нормално)
Додека во одбраната немаме доволен број на централни стопери, незнам со која цел го продадоа Карваљо.
Тоа може да значи 2 работи:
1: Управава ни е на тешки дроги
2: Многу е веројатен трансфер на централен дефанзивец

Добар пост во целина.
Ама треба во среден ред еден плеј...да ја убрза играва.Џагоев да го земеме и топ сме,ама нашиве не мислат на тоа.
А,и за напаѓачот си во право.Само Дрогба е класичен.Другиве се или плејмејкери,или крила...јеботе!

--- надополнето ---

http://twitpic.com/2hhhrn

Еве ја првата слика на Рамирес,на сабајлешниов тренинг!
Нашата 7-мица ќе биде спремна за Стоук!Едвај чекам да го видам:)
 
A

Auditore

Гостин
Абе доста се замарате со трансфери, помирете се со овој напад и оваа одбрана (пошо од средниот ред неможете да бидете незадоволни)

Не дека не го бидува нападот, ама класичен шпиц ни е само Дрогба, Калу делува по повлечено исто и Анелка (иако може и во шпиц да играат нормално)
Додека во одбраната немаме доволен број на централни стопери, незнам со која цел го продадоа Карваљо.
Тоа може да значи 2 работи:
1: Управава ни е на тешки дроги
2: Многу е веројатен трансфер на централен дефанзивец
Го забораваш Стариџ.
Инаку проблем ни е одбраната, ништо друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom