Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Браво за Абрамович ако тргне по Рибери нема подобар според мене што може да го донесе во Челзи а да добие најмногу, мислам и дека фантастично ќе се снајде во тимот а и самиот е желен за титули. Уште пред некој месец викав да тргнат по него и уште во зимскиот преоден рок да го преселат во Лондон али и во лето ако го донесат не е лошо.

Гледам Лампард почна да шлака голови на неколку утакмици по ред. :pipi:

Немај гајле нероазуро не треба Пандев да ми каже дали да ја играм кец таа уште одамна кај мене е заокружена да лета сингл кец па и на крај краева и да не искочи нема да ми биде ни малку криво. :smir:
 
F

fantomX

Гостин
Пандев е голем песимист за реваншот...
Тогаш слободно можи да се плаши дури и за место на клупата, со таква психологија не оди далеку. Па како бе, подобро за Интер можеше да е само да не примеа гол, додека од страна на Челзи има приличен број на подобри резултати. Не гледам како 2-1 е добар резултат.

Мирни Мирни прво Вест Хем дома остај те вие Интер нека си гледа мур и неговите за него сега... Мене некако како да ми се чинеше се си мислам дека за кладилници си играа вечер двете екипи али ај нмв како што реков прво Вест Хем дома после се прави муабет за Интер:wink:


Number 1 fan! Toni Terry celebrates her husband John's goal

Suck my finger :D Новинарска работа.... да ви се плјукнам на сите.
Кога сме веќе кај глупости, ај малку принцезата „наша“... :vozbud:




http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1256091/What-Daddy-think-Anna-Abramovich-tweets-air-blue.html

:pos2:

Имаме јак среден ред...тоа е факт...со добра игра ќе ги распарталиле...Но да причекаме за 1ипол недела.:smir:
Можеби имаш копачки среден ред кој Меси може да го спречи воопшто да мрдне, но не е способен истото да го направи со Камбиијасо. :kesa:

Па тоа зборуваме јас (и фантомот) бе друже, не дека сме заникаде и покрај повредите и сл, ама играта не ни ја бива, тоа е маката
Како бе не сме „заникаде“, ова е срамота. Ај ќе подзапрам пошто последниов натпревар беше на едно солидно ниво. Ништо спектакуларно, ама задоволително во секој случај. Но дека е нешто добро, не е, бар не се уште.

Да бидам искрен, мене не ми е смешно шо го имаме за противник (а не сојузник) :)
Секако дека не е смешно, ама дека не е баш најбрз, не е. :toe:

Едно многу интересно прашање:
How does Ancelotti compares with Scolari?

I wonder if anyone has compared the statistics of Scolari vs Ancelotti. If we normalised the results up till the time of his dismissal, what is it like? ( for example, 1 defeat in 5 games? or 2.2 goals scored per game yada yada...)

But these things I do know :

1.Chelsea have already conceded 26 goals in 28 games during this campaign, which compares poorly with their first title-winning season under Jose Mourinho five years ago, when the opposition scored just 15 times all season.

2. We have lost more league games (like Manure) this season than any other season since Roman's arrival.
( I know about the improving qualities of Man City, Villa, Everton & cockspurs.. but still....)

3. Ancelotti's failure to sort out the dressing room ! (If JT isn't commanding respect, then appoint Lampard or Drogba.And the players must be professional enough to work with one another. JT v Bridge is private life...give us our deserving victories !!!)... Desailly, not me, hinted on this.

Just one farking point ahead of Manure...lost 2x to Man City...failure to beat Everton anywhere this season...
the air does smell like Portugal's hope during the last Euro championship...or when Big Phil was here.

1. Можеби досега Челзи примил 26 гола, за разлика од пред 5 години кога цела сезона имаше примено 15. Ама тогаш Челзи имаше даено околу 70 гола во Премиер Лига, а само досега има 65 сезонава. На никој не му е драго што толку голој се примени, ама не можиме во овој контекст да не ги спомниме постигнативе.
2. Секако дека изгубивме појќе натпревари сезонава отколку било кога порано под Абрамович, искуството на Балак нема да ми донеси победа против Виган, туку магија на еден Робен, како пример, пошто едно време беше наш играч. Анчелоти бара таков играч, и најдоброто го најде во Шмунголо, кој откако дозна дека нема повеќе пари, запре и со трчање. Патетично е, ама не гледам каде по ѓаволите е крив Анчелоти? Во то шо можеби бара нешто ново во пресушениве дрва, пошто само од досега виденото ништо не бидува?
3. Неуспех да ја контролира соблекувалната, а шо да му прај на Тери ако овај ја дупел бившата на Бриџ? Зависи како гледаме, Анечлоти никогаш не се мешал и нема да се меша во односите на играчите. Ама ако некој шлајфа, нема ни да игра. Тери е катастрофа периодов (без вчера), ама алтернативата е Брума, со оглед на повредите на барем еден од Карваљо и Алекс, потоа Босингва со што Иванович мора да ига десен бек. Рано е за Брума, не знам ни дали наполни 18 г. детето, а дефанзиивата на Челзи е многу голема одговорност за 18-годишник. За едно 3 години ќе прајме муабет, ако созрева се разбира. Примерот е Џо Кол. Не влезе ни од клупа вчера, иако се загреваше долго. Човекот не беше викнат ни на пријателска за Англија, едноставно не можи да се пронајди себе си. А беше мојата единствена надеж за малку магија на терен. Сега тоа останува Деко... :jaj:

Периодот можеби „мириса“ ко што вика овде, на периодот на почнувањето на пропаста на Сколари. Но тоа не значи дека и патот на Анчелоти е ист. Сколари имаше можност да сврти ситуација. Не успеа. На ред е Анчелоти да видиме сега, иако и да не освои ништо не треба да си ој, па стварно повеќе не знам кој успешно би можел да седи на оваа проклета клупа со ваков кадар на „играчишта“. :toe:

Браво за Абрамович ако тргне по Рибери нема подобар според мене што може да го донесе во Челзи а да добие најмногу, мислам и дека фантастично ќе се снајде во тимот а и самиот е желен за титули. Уште пред некој месец викав да тргнат по него и уште во зимскиот преоден рок да го преселат во Лондон али и во лето ако го донесат не е лошо.
Рибери за поголеми пари, а за нешто помали е и Ди Мариа овај од Бенфика, мора таков играч едноставно, не можам да издржам да го гледам „плејмејкерството“ на Шмунголо појќе.
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Ди Мари ги одбил Манлестер и Челзи,така пишуваше.
еден играч не можеме да земеме
 
F

fantomX

Гостин
Ди Мари ги одбил Манлестер и Челзи,така пишуваше.
еден играч не можеме да земеме
Ништо тој не одбил, само не зимава измината (ко што некој овде чекал нов играч, а?). Има изјава дека сакал да игра во Јунајтед по стапките на Роналдо, а има и изјава (ќе да беше на стартов на сезонава) како уште една година со Бенфика, после Челзи. Последно е дека до лето не размислува за никаква преселба. :toe:
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
<3 CHELSEA и јас се зачленувам во темава ^.^.^
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Некни ка беше тука кажа дека ќе примат 3 комада, и дека ќе се бранат на големо....
Ќе се бранат на големо, а ќе примат 3 комада? Асаа де :)
Дај Боже :back:

Eве..:)

Код:
[URL]http://www.chelseafc.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=32[/URL]
Abramovich спремен да даде пари за Ribery
Абе нека дојде Рибери ама ако се даде голема сума пари (а ќе се даде) не очекувајте други засилувања (најмногу 1, некој надежен младич можда)

Шо сакаш да кажеш !?! Дека Пандев не е брз !? Пандев има се шо му треба - техника, брзина, дриблинг, скок, шут !:costumed2
Е скок нема!
Инаку тоа го кажа еден Интераш (Дено мислам беше)

Тогаш слободно можи да се плаши дури и за место на клупата, со таква психологија не оди далеку. Па како бе, подобро за Интер можеше да е само да не примеа гол, додека од страна на Челзи има приличен број на подобри резултати. Не гледам како 2-1 е добар резултат.


Кога сме веќе кај глупости, ај малку принцезата „наша“... :vozbud:




http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1256091/What-Daddy-think-Anna-Abramovich-tweets-air-blue.html

:pos2:


Можеби имаш копачки среден ред кој Меси може да го спречи воопшто да мрдне, но не е способен истото да го направи со Камбиијасо. :kesa:


Како бе не сме „заникаде“, ова е срамота. Ај ќе подзапрам пошто последниов натпревар беше на едно солидно ниво. Ништо спектакуларно, ама задоволително во секој случај. Но дека е нешто добро, не е, бар не се уште.


Секако дека не е смешно, ама дека не е баш најбрз, не е. :toe:


1. Можеби досега Челзи примил 26 гола, за разлика од пред 5 години кога цела сезона имаше примено 15. Ама тогаш Челзи имаше даено околу 70 гола во Премиер Лига, а само досега има 65 сезонава. На никој не му е драго што толку голој се примени, ама не можиме во овој контекст да не ги спомниме постигнативе.
2. Секако дека изгубивме појќе натпревари сезонава отколку било кога порано под Абрамович, искуството на Балак нема да ми донеси победа против Виган, туку магија на еден Робен, како пример, пошто едно време беше наш играч. Анчелоти бара таков играч, и најдоброто го најде во Шмунголо, кој откако дозна дека нема повеќе пари, запре и со трчање. Патетично е, ама не гледам каде по ѓаволите е крив Анчелоти? Во то шо можеби бара нешто ново во пресушениве дрва, пошто само од досега виденото ништо не бидува?
3. Неуспех да ја контролира соблекувалната, а шо да му прај на Тери ако овај ја дупел бившата на Бриџ? Зависи како гледаме, Анечлоти никогаш не се мешал и нема да се меша во односите на играчите. Ама ако некој шлајфа, нема ни да игра. Тери е катастрофа периодов (без вчера), ама алтернативата е Брума, со оглед на повредите на барем еден од Карваљо и Алекс, потоа Босингва со што Иванович мора да ига десен бек. Рано е за Брума, не знам ни дали наполни 18 г. детето, а дефанзиивата на Челзи е многу голема одговорност за 18-годишник. За едно 3 години ќе прајме муабет, ако созрева се разбира. Примерот е Џо Кол. Не влезе ни од клупа вчера, иако се загреваше долго. Човекот не беше викнат ни на пријателска за Англија, едноставно не можи да се пронајди себе си. А беше мојата единствена надеж за малку магија на терен. Сега тоа останува Деко... :jaj:

Периодот можеби „мириса“ ко што вика овде, на периодот на почнувањето на пропаста на Сколари. Но тоа не значи дека и патот на Анчелоти е ист. Сколари имаше можност да сврти ситуација. Не успеа. На ред е Анчелоти да видиме сега, иако и да не освои ништо не треба да си ој, па стварно повеќе не знам кој успешно би можел да седи на оваа проклета клупа со ваков кадар на „играчишта“. :toe:


Рибери за поголеми пари, а за нешто помали е и Ди Мариа овај од Бенфика, мора таков играч едноставно, не можам да издржам да го гледам „плејмејкерството“ на Шмунголо појќе.
Има разлика од слаба игра и заникаде, не сме дотолку и ти сеа :)

Добро де неможеме да го споредиме со играчи како Меси и Роналдо ама факт е дека Пандев има добра брзина и со Снајдер ќе ни праат и тоа како големи проблеми

<3 CHELSEA и јас се зачленувам во темава ^.^.^
Добредојде :smir:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Многу го сакам Ди мариа во Челзи,ама ај..
Фереира ја уништува сликава бреееј,:pos2:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Многу го сакам Ди мариа во Челзи,ама ај..
Фереира ја уништува сликава бреееј,:pos2:

Хахаха..зш бе,баш личен е...:pos::pos::pos:

ИФФХС, листа на најдобрите фудбалски клубови во светот, март 2010:

1. (1.) Barcelona Шпанија 321,0 бод
2. (2.) Chelsea Англија 286,0 :chelseafan:
3. (6.) Werder Bremen Германија 284,0
4. (3.) Manchester United Англија 278,0
5. (4.) Šahtar Donjeck Украина 266,0
6. (5.) Arsenal Англија 254,0
7. (8.) Estudiantes de La Plata Аргентина 251,0
8. (9.) Cruzeiro Бразил 249,0
9. (7.) HSV Германија 242,0
10. (10.) Roma Италија 240,0
11. (15.) Bayern Германија 226,0
12. (12.) Lille Франција 222,0
13. (14.) PSV Eindhoven Холандија 216,5
14. (11.) Galatasaray Турција 213,5
15. (17.) Bordeaux Франција 209,0
16. (19.) Inter Италија 205,0
17. (20.) Lyon Франција 203,0
18. (25.) Sevilla Шпанија 202,0
19. (18.) Twente Холандија 201,5
20. (12.) Gremio Бразил 199,0
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
Хахаха..зш бе,баш личен е...:pos::pos::pos:

ИФФХС, листа на најдобрите фудбалски клубови во светот, март 2010:

1. (1.) Barcelona Шпанија 321,0 бод
2. (2.) Chelsea Англија 286,0 :chelseafan:
3. (6.) Werder Bremen Германија 284,0
4. (3.) Manchester United Англија 278,0
5. (4.) Šahtar Donjeck Украина 266,0
6. (5.) Arsenal Англија 254,0
7. (8.) Estudiantes de La Plata Аргентина 251,0
8. (9.) Cruzeiro Бразил 249,0
9. (7.) HSV Германија 242,0
10. (10.) Roma Италија 240,0
11. (15.) Bayern Германија 226,0
12. (12.) Lille Франција 222,0
13. (14.) PSV Eindhoven Холандија 216,5
14. (11.) Galatasaray Турција 213,5
15. (17.) Bordeaux Франција 209,0
16. (19.) Inter Италија 205,0
17. (20.) Lyon Франција 203,0
18. (25.) Sevilla Шпанија 202,0
19. (18.) Twente Холандија 201,5
20. (12.) Gremio Бразил 199,0
abe koj nepismen go prael spisokov a? kaj e real? nekni od 0-2 presvrt 3-2 u posledna koj ce naprae toa gremio dal ce naprae, pa uste sevilla ja staele a real ne :tapp:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Ej aj gitla
Inace Verder treto mesto?
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ќе се бранат на големо, а ќе примат 3 комада? Асаа де :)
Дај Боже :back:
Коце, од секојпат си ме разбирал шо сакам да кажам, алал да теее...

Они предвидувале оти ке примате 3 комада, затва ке се бранат...... споја ли работте малко?
 
M

Mario Gómez

Гостин
1. (1.) Barcelona Шпанија 321,0 бод
2. (2.) Chelsea Англија 286,0

3. (6.) Werder Bremen Германија 284,0
4. (3.) Manchester United Англија 278,0
5. (4.) Šahtar Donjeck Украина 266,0
6. (5.) Arsenal Англија 254,0
7. (8.) Estudiantes de La Plata Аргентина 251,0
8. (9.) Cruzeiro Бразил 249,0
9. (7.) HSV Германија 242,0
10. (10.) Roma Италија 240,0
11. (15.) Bayern Германија 226,0
12. (12.) Lille Франција 222,0
13. (14.) PSV Eindhoven Холандија 216,5
14. (11.) Galatasaray Турција 213,5
15. (17.) Bordeaux Франција 209,0
16. (19.) Inter Италија 205,0
17. (20.) Lyon Франција 203,0
18. (25.) Sevilla Шпанија 202,0
19. (18.) Twente Холандија 201,5
20. (12.) Gremio Бразил 199,0
Не постирајте вакви глупости бе...:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom