Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Свашта..
Се повеќе се разочарувам..
Три натпревари без победа..самодоверба 0.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
И да, Давор, acechelsea и не знам кој беше, еве како се изборува влез на натпревар, а не со легачење како Стариџ....
 
В

Вори

Гостин
За Борини збориш или..?
Ја сум разочаран ептен,не знам за вас..ова више..никаква серија.
 
F

fantomX

Гостин
Анчелоти ми зарибува, колку натпревари по ред Белети заигрува? Зошто мораше Лампард да влегува? Дали Какута беше изваден заради тактика (ако е заради замор, нема проблем)? :toe:
Не гледав, но ќе гледам снимка денојве кај и да е. :tv:

Еднаш глуп, цел живот глуп!
За кого комплиментиве?

Се прибрав дома за последниве 15 минути. Единствена светла точка: Борини! На малиот му фаќа црепот, трча на сите страни се бори, ги чита играчите... Микел, резил!
Шо напрај шифоњеро мој???
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
За Борини збориш или..?
Ја сум разочаран ептен,не знам за вас..ова више..никаква серија.
Да,за Борини. Воодушевен сум од тоа како се трудеше. Башка ножичките што му ги одбранија (по што падна вториот поништен гол), борбата со двајцата бекови, влезот во празно кога го прочита Џо. За 15 минути имаше потези, ко што Стариџ нема во цела своја кариера...

Анчелоти ми зарибува, колку натпревари по ред Белети заигрува? Зошто мораше Лампард да влегува? Дали Какута беше изваден заради тактика (ако е заради замор, нема проблем)? :toe:
Не гледав, но ќе гледам снимка денојве кај и да е. :tv:


За кого комплиментиве?


Шо напрај шифоњеро мој???
Шифоњерот твој го покони вториот гол. Му даде топка на празно на напаѓачаот на АПОЕЛ
Комплиментите, за шифоњерот. Џабе се надевав дека ќе биде играч од него...
 
В

Вори

Гостин
Ваљда поради него е примен голот..да му ебам црнецот глуп.
Пак имам гаден осечај и за со Евертон..не ми се нафрлајте али..
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Немав можност да го гледам натпреварот, поради слаб интернет, но резултатот воопшто не ми се допаѓа. Не знам зошто Анчелоти не ги чува Дрогба и Есиен и не им даде шанса на помладите, па сеа дури и се повреди Есиен. А сите знаеме дека е еден од најзначајните ако не и најзначаен фудбалер на Челзи.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Обично не си ги плукам играчите(освен Калу :) ), ама еве од денес на листата го ставам (и) Оби.... остај тоа што не одигра нешто посебно, се надмина себеси и успеа да ја усере на крај... потем слабо издание и на Трнбал - 2та гола меѓу нозе, требаше подобро да изрегира на шутевите ама ај, може толку му се можностите (барем засега).... Белети(стандард), Жирков, Малуда подпросечно - другите солидни

Џо мотор, а децава ни се иднината.... одлични изданија. јас сум посебно импресиониран од Какута
 
F

fantomX

Гостин
Шифоњерот твој го покони вториот гол. Му даде топка на празно на напаѓачаот на АПОЕЛ
Ах убајо тој, јас па реков конечно нешто шо треба покажал, или (чувал Господ) гол дал!!! :icon_mrgr

Во се ги „јадиме“, и шо треба и шо не треба, освен во голој.
da.jpg

Ова ми покажува:
- одбраната пак на „пеење“....
- напаѓачите исто, реализацијава се враќа на ниво од почетокот на сезонава и како минатата
- психичка релаксација
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Обично не си ги плукам играчите(освен Калу :) ), ама еве од денес на листата го ставам (и) Оби.... остај тоа што не одигра нешто посебно, се надмина себеси и успеа да ја усере на крај... потем слабо издание и на Трнбал - 2та гола меѓу нозе, требаше подобро да изрегира на шутевите ама ај, може толку му се можностите (барем засега).... Белети(стандард), Жирков, Малуда подпросечно - другите солидни

Џо мотор, а децава ни се иднината.... одлични изданија. јас сум посебно импресиониран од Какута
За Какута не знам, очекувам линк за снимка од фантом, пошто немам кабловска... Или пак линк од торент.
 
В

Вори

Гостин
Значи според ова што го кажувате Трнбал више никад нема да заигра,а Микел ќе треба да јаде фурни леб да биде како Макелеле..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ах убајо тој, јас па реков конечно нешто шо треба покажал, или (чувал Господ) гол дал!!! :icon_mrgr

Во се ги „јадиме“, и шо треба и шо не треба, освен во голој.
Прегледај го приврзокот 13872

Ова ми покажува:
- одбраната пак на „пеење“....
- напаѓачите исто, реализацијава се враќа на ниво од почетокот на сезонава и како минатата
- психичка релаксација
:pos2:

Него, 2 гола ни поништија, едниот заслужено (30 сек пред да не издупи Микел), а за првиот не знам, не гледав тогаш.

Значи според ова што го кажувате Трнбал више никад нема да заигра,а Микел ќе треба да јаде фурни леб да биде како Макелеле..
Микел ако продолжи ко во минативе 5 сезони, нема да биде ни ко левото јајце од Макелеле. Поглуп е и од тоа!
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
mojt nekoj da mi dajt link golojte da gi vidam zs ne ja gledav 2 pol a i 1 do 25 min
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас само првото полувреме го гледав...не ке трошам нет за џабе....
Давор е во право,никаква серија,3 натпревари по ред мизерно играме...:toe:

П.С. Ах бе шифоњер бе ....
 
В

Вори

Гостин
Да му ебам..а очекував многу од мене..
Глупо вака значи..тим со шампионски амбиции,три порази по ред.
Катастрофа..остај тое Есиен се повреди..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom