Најдобар ракометар?

Најдобар ракометар?

  • Nicola Karabatic

    Гласови: 12 16,0%
  • Ivano Balic

    Гласови: 8 10,7%
  • Kire Lazarov

    Гласови: 42 56,0%
  • Domagoj Duvnjak

    Гласови: 2 2,7%
  • Daniele Narcis

    Гласови: 3 4,0%
  • Pascal Hens

    Гласови: 2 2,7%
  • Luc Abalo

    Гласови: 3 4,0%
  • Filip Jicha

    Гласови: 3 4,0%

  • Вкупно гласачи
    75
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Znam deka najmnogu ke glasaat za Kire Lazarov no da bideme realni.Dali navistina Kire Lazarov e podobar od Balic Hens ili Karabatic?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Гласав за Лазаров, ама реално Балич е најдобар. Ги собира сите подобри награди последниве години.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
За мене најдобар е Карабатич!!!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Deka be brat so Balic ne se igra koga saka gol togaj dava
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
5.461
ивано балиќ е звер секој потег му е феноменален, Кирца е добар ама и Карабатиќ не е за фрлање.во анкетава ти фали Ларс Кристенсен од Данска :smir:
 
F

fantomX

Гостин
Кире е супер, класа ракометар, ама Ивано Балич е најдобар.
Кога сака гол дава, и во одбрана знај убо да изигра.
Како само ја вадеше Хрватска на Европското...
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
ima uste mnogu koisto falat na anketava ama vo momentov na ovie mi tekna a mislam deka se megu najdobrite
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Ивано Балиќ се разбира...Најдобар светски ракометар. CО ако го зема за новата сезона - се знаа кој ќе се прваци во Европа...
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
ako prajme muabet za ovaa godina se razbira deka e nikola karabatic a ako prajme za poslednive nekolku godini togas e ivano balic. e sega site sakame da bide kire lazarov ama toj ni e najdobar strelec vo liga na sampioni aj mozi vgodina ce bidi
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ee ke igre li nekoj rakomet na olimpijadata so ke se odrze u strumica u cetvrtok do petok/sabota
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Ивано Балиќ е еден од најдобрите но како што кажа и некој претходно фали Ларс Кристијансен од Данска, Икер Ромеро од Шпанија, Ласло Наѓ, каде се овде голманите како Омејер, Штербик и тие се одлични ракометари иако се голмани. Ивано е ѕвер и гласам за него. Но сепак Кире Лазаров ти е машина за голови.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Tocno deka Kire Lazarov e u top 5 najdobri svetski rakometari no moe mislenje e deka na Ivano Balic mu nema ni odblisku konkurencija.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Гласав за Лазаров, ама Балиќ како појак да е.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Znam deka najmnogu ke glasaat za Kire Lazarov no da bideme realni.Dali navistina Kire Lazarov e podobar od Balic Hens ili Karabatic?
Да подобар е од сите на анкетава па и на светот, најдобар е, замислете Лазаров да игра со јачина на иста екипа како Портланд С.А или пак на пример да настапувал за репрезентација на Хрватска, тој во репрезентативниот дрес со кого да проигрува а сега у Кроација колку толку има добри колеги не не се како оние од тимот на Кил, Фленсбург, Барселона, Сиудад и др. Лазаров е најбоље, Балич е сепак втор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom