A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Со Дуо ехтрим зедов два ресивери појди во некој од продажниве салони или јависе на 181 ја имаа и таа опција но доколку си претходно корисник на дуо ехтрем
Ама тоа ќе ти дојде како втора претплата само што до 1 март е бесплатно па после по 500 ден?Или ти зема уште еден ресивер зошто ти рекле дека после нова година ќе има и пакет со duo extreme па за вториот ресивер ќе нема претплата?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
мене за 6 дена ми завршува договорот, имам Дуо Плус со 30гб интернет. Дали можам да останам и понатака на Дуо Плус или мора на некој од новите пакети "M" и "L"????
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
мене за 6 дена ми завршува договорот, имам Дуо Плус со 30гб интернет. Дали можам да останам и понатака на Дуо Плус или мора на некој од новите пакети "M" и "L"????
Ќе ти се продолжи автоматски.Ако сакаш земи си со новата понуда што е и со телевизија.3 месеци ќе имаш бесплатен телефон и 6 месеци бесплатна телевизија.Само кај тој пакет имаш 100 ден само за зборење на телефон а не како претходно по 300 мин кон t-home и бесплатно кон он нет.
 

~NoMercy~

of4arot od del4evo
Член од
14 февруари 2009
Мислења
136
Поени од реакции
29
Jas go imam ova, mnogu e jako, bi go prepora4al na site sogragani :):smir:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
И јас имам дуо ехтреме и имам инфо дека може да се направи со една претплата два ресивера само доколку си постоечки корисник на дуо ехтреме е сега не знам дали те следува 6 месеци бесплатна телевизија 2 месеци фиксна и тие работи
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
И јас имам дуо ехтреме и имам инфо дека може да се направи со една претплата два ресивера само доколку си постоечки корисник на дуо ехтреме е сега не знам дали те следува 6 месеци бесплатна телевизија 2 месеци фиксна и тие работи
Ne sleduva, ovie novi ponudi se za novi korisnici, starite korisnici nema da moze...
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Имам 4 телевизори дома....... ако се приклучам сигурно нема да гледам БООМ ТВ на сите 4 или?????
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.423
Поени од реакции
6.066
Вториот приклучок е за сосема друго тоа е влез доколку имаш ДВД можеш да го приклучиш на тој влез и да го ледаш тоа што се репродуцира од ДВД на дигиталниов ресивер



Се уште ги нема.А кога ке ги има мислам најубаво да го прашаме Велија дали ке дозволи тој хехе

Aј пробар па кажи а не што си читал во упатства. Јас го приклучив тв и на двата приклучоци и пак го рекогнизираше како тв...

Имам 4 телевизори дома....... ако се приклучам сигурно нема да гледам БООМ ТВ на сите 4 или?????
Со еден ресивер сигурно нема да гледаш на сите 4ри... Ако имаат дигитален тјунер некои од телевизорите до март ти е бесплатно а после тоа ке треба да ги декодираш со картичка(колку што разбрав јас)
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Aј пробар па кажи а не што си читал во упатства. Јас го приклучив тв и на двата приклучоци и пак го рекогнизираше како тв...



Со еден ресивер сигурно нема да гледаш на сите 4ри... Ако имаат дигитален тјунер некои од телевизорите до март ти е бесплатно а после тоа ке треба да ги декодираш со картичка(колку што разбрав јас)

Znaci GOLA VODA. Ostanuvam na kabelska ....310 denari mesecno...4 televizori:smir:
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.373
Абе нема некој финта со скарт или преку s-video некако да се поврзат повеке од еден тв ?
Мора да можи кога има начин еден тв да се поврзи со еден приклучок зш да не и повеке јас мислам дека можи и преку кабелот кој оди од ресивер до тв со друг кабел некако да се поврзи и да се дели ама не ми е тестирано ако знае некој повеке нека пиши ? :toe::vozbud:
Ima i vakva opcija Wireless Video/Audio transmiter a i daljinskoto go komanduas od drugava strana ali poskapa varijanta e i verovatno pak ke gledas isti kanal na dvata TV. Samo tie na 5.8Ghz se opcija posto na drugite od 2.4 ko sto citav mnogu smentnji se javuvat od WiFi signali mikrovalni i drugo i skart slika dobivas.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Preeska bev vo salon na One, i bas prasav dali moze, poso sum korisnik na duo extreme, da stavam i digitalna tv na ista pretplata.. Odgovorot bese, NE. Ako sum sakal na ista pretplata telefon+internet+tv sum moral da se prefrlam na tie paketite so 30GB sto se.. Duo Extreme ke go isfrlale od upotreba.. Mada iskreno ne mi se veruva deka ke go isfrlaat. Neznam so e rabotava, dali moze ne se informirani ovie sto rabotat vo salonive ili stvarno neznam... :toe:
 

The_LiGhT'

Stop DISCRIMINATION
Член од
29 април 2009
Мислења
587
Поени од реакции
123
Може, само ако направиш трансвер односно потпишеш нов договор на 24 месеца :)
I za toa prasav zatoa sto jas pred nedela dena go prodolziv dogovorot Duo Extreme na 24 meseci, i mi rekoa deka nema da mozam, samo za novi korisnici e toa...:toe:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.588
Поени од реакции
738
Aј пробар па кажи а не што си читал во упатства. Јас го приклучив тв и на двата приклучоци и пак го рекогнизираше како тв...



Со еден ресивер сигурно нема да гледаш на сите 4ри... Ако имаат дигитален тјунер некои од телевизорите до март ти е бесплатно а после тоа ке треба да ги декодираш со картичка(колку што разбрав јас)
Друже проверена работа на телевизорот имам само два влеза едниот ми е приклучен ресиверот од боом тв на другиот сателитската а на ресиверот од боом тв ми е приклучен и ТВ излезот од компјутерот кога е вклучен ресиверот можам да го следам пример филмот кој сум го пуштил од компјутерот самиот ресивер ја има таа опција

Ама тоа ќе ти дојде како втора претплата само што до 1 март е бесплатно па после по 500 ден?Или ти зема уште еден ресивер зошто ти рекле дека после нова година ќе има и пакет со duo extreme па за вториот ресивер ќе нема претплата?
Нема да ми дојде втора претплата до март месец ке плакам по 1 денар плус 90 денари за вториот ресивер после март месец ке плакам 500 денари плус 90 денари за вториот ресивер
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
165
Веќе има HBO i HBO comedy :vozbud:
туку,дали ви отвара телетекст на каналиве...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom