Фудбалски вицеви

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
moze i taka da.... ajde sega i cetvrtiot neka se javi da go kaze toa ...poso 3 pati ne se dovolno :D
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
2008, а ни кузман Паско незнае кога последно се пеела победничкаат песна на Арсенал:vozbud::vozbud::vozbud:
После утакмицата меѓу менчестер и арсенал Венгер си пее Пием да је забораааавиииим.

Најнова клетва:Да даде господ диаби пред гол да ти трча
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Господ и ѓаволот се договарале да организираат фудбалски натпревар помеѓу рајот и пеколот. Господ му се фали на ѓаволот:
- Знаеш што, џабе ќе играме, најдобрите фудбалски играчи се кај мене.
- Не збори пред време, ја ги имам сите судии.

Извинете ако го има постирано вицот некој....
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.282
Поени од реакции
9.308
gledam mnogu fanovi na inter tuka pa aj eden pozdrav i do niv.si bil eden klub inter,i nemal osvoeno liga na sampioni od od od,eeee ic ne mi teknuva,aj posle ako go vidam dedo ke go prasam koga posleden pat inter osvoil liga na sampioni.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Q: An unconfident team has lost every game but one in the premiership.
After losing 12 games in a row, the coach decides to give a pep talk to his squad. What does he say?

A: At least we're not Tottenham.


Whats the difference between Tottenham Hot spur fan and a Vibrator?
A Tottenham Hot spur fan is a real Dick !


Q: What's the difference between Tottenham Hotspurs and a drum??
A: Nothing.. they both get beaten all the time..

Two spurs fans jump off of a cliff, which one hits the ground first?
Who gives a fuck.


Q:What happens when the opposition cross the halfway line at White Hart Lane?
A: They score.

Neutral: What does THFC stand for?
Spurs Fan: Tottenham Hotspur Football Club
Gooner:Tottenham heading for championship!

You're trapped in a room with a grizzly bear, a deadly rattlesnake, and an Man United fan. You have a gun with two bullets. What should you do?
Shoot the Man United fan... twice.

Q. What do you call a Manchester United fan with half a brain?
A: Gifted.

Alex F is visiting Highbury..Arsene W tells him that foreign footballers are more intelligent than home grown..."i dont think so " says Alec..AW calls Denis Berkamp over "Your fathers son is not your brother who is he?" "oh thats easy" says denis "its me"...​
Next day Alex calls David B in.."tell me son,..your fathers son is not your brother who is he"? David thinks and says" can I think about it boss and come back to you?" That night he asks Victoria the same question.."I'm not sure" she says "phone Jaap Stam he'll know". D B phones JS and asks "thats easy he says its me"​
Next day D B goes to see the boss " i've worked it out he says its Jaap Stam" "Get off you daft bugger" says Alex "its Denis Berkamp"​

:vozbud:
 

Michealangelo

•TMNT•
Член од
26 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
17
U ženskoj nogometnoj ekipi žali se igračica treneru:"Treneru, govore mi druge igračice da sam muško."
- A trener će :"Ma boli te kurac."
__________________

Kaže Mujo Hasi:"Pih, Brazil igro na svjetskom prvenstvu a ne može se plasirat na europsko."
__________________

Zašto "Zagreb" još uvijek ima nula bodova?
Jer još nije igrao s Hajdukom.
__________________

Gleda djed Svjetsko prvenstvo u nogometu, kad u sobu utrči unuk i kaže: "Djede, djede, baku je udario auto!"
A djed će na to, ne skidajući pogled s televizora: "Počni plakati, dolazim odmah !"
__________________

Prva tri nepisana nogometna pravila su :

1.
2.
3.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Овој ми е краден, со измени, ама важно не е претходно постиран

Оди навивач на Њукасл во продавница на реткости. И гледа таму една бронзена мачка. И имало закачено ливче "Мачка - 50 фунти, приказна 200 фунти". Се чуди овој и го прашува продавачот што е работата и добива одговор "Ако сакаш да ја купиш мачката, чини 50 фунти. А ако ја купиш, веднаш ќе посакаш и да ти ја кажам приказната за неа, а за тоа ќе треба да ми платиш 200 фунти". Човеков ја купува мачката за 50 фунти и излегува. Како што ја носи под мишка, наеднаш се врти и гледа зад него вистинска мачка. Продолжува и по десет чекори се врти, зад него 10 мачки. Оди понатаму, го следат стотина мачки. Веќе доаѓа до еден мост, кога зад него илјадници мачки. Се изнервирал човекот и ја фрлил бронзената мачка во Тајн. Кога по нејзе во реката скокнале сите мачки што го следеле.
Човекот се враќа со трчање во продавницата возбуден. Продавачот: "Гледаш, ти реков дека наскоро ќе сакаш да ја слушнеш и приказната" А овој: "Ама каква приказна човеку, кажувај брзо дали имаш да ми продадеш некоја црна мачка". :icon_mrgr :kesa:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
хаха се иснасмеав со вицовиве ама најсмешен со хрватите е :pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Зошто жените не коментираат фудбалски натпревари?
Затоа што играчите не можат да трчаат колку што жените можат брзо да зборуваат!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
http://www.youtube.com/watch?v=6PZOa8fhKtk&feature=related
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.247
-Што велат навивачите на Милан после секој натпревар на нивниот омилен тим??
-Повеќе среќа следниот меч!


без навреди..ама читајќи еден пост во Фан Клуб Милан ми текна вицов...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
- Што се случува со фудбалерите кога ке им се расипе видот?
- Стануваат судии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom