Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Песнава е од филмот Gone in 60 seconds со Николас Кејџ, и ова се повторува: (тоа го запамтив)
Can`t, stop the music, can`t, stop, can`t stop the music или така сл.
Го знае ли некој насловот?
Apollo 440 - Stop The Rock
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Абе да не ви текнуе на една песна од филмот Ми нисмо анџели 3(ако го имате глеано) ѓаолот коа кје го вози возот и вака некако идеше песната Из кучу је изашао на улицу Ива...така нешто...и една како беше Ти живиш у облацима мала,и до тебе не допире мој глас,љубав још ником ни си дала,надам се,и не слутиш да у татици је спас....така идеа некако овие песни па ако мозхе да ми казхете наслов
Zdravko Colic - Ti zivis u oblacima mala

 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Незнам ништо друго за песната, освен тоа "hey hey hey heeey" интро на песната. Anybody? :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.281
Имаше една песна од почетоците на 80тите мислам дека. Пејачот/чката имаше глас на Sade и песната идеше со ритам при крај со синкопа. Не е рок туку нешто како поп соул. Многу е позната но никако да не ми текне на насловот како и пејачот/ката како се вика. Any clue???
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
На Bakcstage на Сител беше песнава, кога играа стриптиз луѓево од Survivor, во Colosseum.
Исто и на Опуштено со Тони и Деа кога и играа стриптиз на Хелена Роза истата песна беше. Знае ли некој ИМЕ на песната? :vozbud:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
231
Поени од реакции
160
Песнава шо ја барам ја пуштаат у Колоссеум секој Петок и вчера и некако иде ... all my dreams... незнам може и не е така али ми се допаѓа многу и неможам да ја најдам поззд :):toe::helou:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Барам една италјанска песна, машко и женско ја пеат во нормално темпо иде целата песна, ја пуштаат нон-стоп на радио ... частам зеленко кој ја знае :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ај некоја (или повеќе XD) песни слични на оваа

т.е. нма почетокот у позадина шо иде као риф нешо.. или појма неам што е.
Вчера у кастро и овие sludge така нешо свиреа, имате на мајспејсот една песна, слушнете ја, ќе видите за што мислам.

Епа некоја таква слична песна. Ае рокери, металци! XDDD

Или нешто као интрото на Come As You Are - Nirvana :)

Иллиии како интрото на оваа

:pos:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Ај некоја (или повеќе XD) песни слични на оваа

т.е. нма почетокот у позадина шо иде као риф нешо.. или појма неам што е.
Вчера у кастро и овие sludge така нешо свиреа, имате на мајспејсот една песна, слушнете ја, ќе видите за што мислам.

Епа некоја таква слична песна. Ае рокери, металци! XDDD

Или нешто као интрото на Come As You Are - Nirvana :)

Иллиии како интрото на оваа

:pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom