Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

boki10messi

Гостин

Nekoj na tie od sport.es treba da im kaze deka bukvite vo "stripovite" treba da gi pisuvaat malku porazbirlivo.:toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
sport_cesc no al madrid.jpg

CESC, ONLY TO BARÇA
[HE SAYS] NO TO MADRID
The player didn’t even listen the last offer by Florentino because he only wants to come to Camp Nou.
Josep Maria Casanovas writes: “Rosell is not Bassat; only Pep would be able to win him”.



mundodeportivo_sell me right now.jpg

“SELL ME RIGHT NOW!”
Cesc wants to change his jersey and tells Arsenal to hurry.
Fàbregas keeps his word and keeps asking Arsenal to let him leave.
Barça plans going to London next week and close the signing.
To get Clichy too. Barça will try to sign the English club’s right back too.




 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35


дечкиве се одлични :) :) :)
Тиаго ѕвер :vozbud:

--- надополнето ---


Тиаго мора да биде промовиран во 1тим :vozbud:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Се очекува нова офанзива за Фабрегас,а воедно ќе се разговара и за Клиши.

Не ми се допаѓа ситуацијата со Туре и со Ибрахимович.

Добро Туре мислам и сам сака да си оди,но не знам што е работата со Ибра,ако сака да си оди нека се изјасни дека сака да си ОДИ...или пак ако клубот сака да го продаде нека се изјаснат дека Ибра е на продажба.
Оваа ситуација може лошо да влијае врз атмосферата во клубот.

Но како и да е очекувам работите да станат појасни после изборите за преседател.
 
B

boki10messi

Гостин
Se blizat izborite. Sandro Rosell ili go sakate ili go mrazite. Grupite protiv nego imaat golem broj clenovi, a od kandidative ima najgolema popularnost :toe:. I jas sum za Marc Ingla, ama i ako e Sandro Rosell, siguren sum oti odgovorno ke si ja vrsi rabotata.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Се очекува нова офанзива за Фабрегас,а воедно ќе се разговара и за Клиши.

Не ми се допаѓа ситуацијата со Туре и со Ибрахимович.

Добро Туре мислам и сам сака да си оди,но не знам што е работата со Ибра,ако сака да си оди нека се изјасни дека сака да си ОДИ...или пак ако клубот сака да го продаде нека се изјаснат дека Ибра е на продажба.
Оваа ситуација може лошо да влијае врз атмосферата во клубот.

Но како и да е очекувам работите да станат појасни после изборите за преседател.
Ибра не е навикнат да биде во втор план,па оттаму изгледа ова незадоволство.....оваа сезона не се потруди да се покаже во право светло,а Виља сигурно ќе му го земе местото прв шпиц,можеби е подобро да замине,секако за вистинско обештетување и средствата да се вложат за доведување на Цеск
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
^ лева му е природна позиција ама може да игра и десно, нешто како арбелоа само обратно :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
^ лева му е природна позиција ама може да игра и десно, нешто како арбелоа само обратно :)
Нема благе везе, чист лев бек, експлозивен, добар и за напред и назад, се шо ни треба. Арбелоа го бива само да сечи топки и да крши нозе, ама напред:nenene:
 
B

boki10messi

Гостин
Lev bek ne ni treba. Abidal e super vo odbrana. Vo ofanziva e nesto poslab, ama zatoa go imame i Maxwell.
Ni treba zamena za Dani Alves. Ako dojde Van der Wiel, i odbranata ni e obezbedena za 2-3 sezoni.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Да,Ван дер Веил,е достадобар на не говата позиција,супер ќе биде ако го земеме,а и голем + е тоа што нема да се буни за тоа што ќе биде измена.
Ди Мариа нема да ми се свиѓа ако дојде,зошто ако остане Ибра,Виља ќе игра лево крило,Ди Мариа ќе биде замена за него и ќе нема ич местоза Педро и Бојан.
И ајде веќе Цеск нека дојде,Арсенал и самите знаат дека нема да го задржат и дека е прашање на време кога тој ќе си отиде!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom