Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да затоа што сиротиот Сонг мораше да игра централен дефанзивец :toe: ,позиција која што многу ретко ја има играно мораше да ја изигра во нокаут фаза од ЛШ и да го чува Ибра


Комплекси ?! WTF :tv:
Јебига фудбал. И лани Туре кај нас играше 2-3 утакмици централен дефанзивец па никому ништо.
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Не знам што се провоцирате толку со резултатот. 2:2 не е лош резултат, требаше да биде поарно затоа што водевме 0:2, ама играта на барса не ми дава сомнеж ама ич дека одиме во полуфинале. Целосна доминација имавме денес... 15та минута не знам дали некој запримети ама имавме 9 шута кон голот 5 во рамките на голот... Арсенал 0 со 0.

Централни дефанзивци: Маркез и Милито други никако. Јаја Туре ќе покрива на дефанзива...Мило ми е што се врати во форма Ибрахимовиќ
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Што напраи овој ибра бе? Какви мајсторски голови .. Влезе чоеков во форма значи
Мислам дека овој дуел е веќе решен + и без цеск ќе играат на кампот... На топчиите им посакувам повеќе среќа следната година :tv:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Не паѓајте на ниските коментари кој ги пишуваат навивачите на Арсенал.Тие се среќни што извлекоа 2-2 на Емирати, а ни не размислуваат што ќе им се случи на Кампот :smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Јебига фудбал. И лани Туре кај нас играше 2-3 утакмици централен дефанзивец па никому ништо.
Па не се жалам де :) исто викам јбг фудбал ,само потенцирам дека Сонг го чуваше Ибра ... што има чудно(феноменално) во тоа што стрелаше 2 гола :tv:
Провокации , ниски коментари ... ?! WTF :pos2:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ај сеа нека ми каже некој,кои се планираат да играат централно за на кампот? :uvo:
Маркез ја не би го ставил,ама ако веќе нема кој ова му е моментот :/
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ај сеа нека ми каже некој,кои се планираат да играат централно за на кампот? :uvo:
Маркез ја не би го ставил,ама ако веќе нема кој ова му е моментот :/

Милито - Маркез/Чигрински

Тоа се тројцата централни дефанзивци што ги имаме на располагање.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Дај не се палете толку со тоа: Ќе ги газиме на Кампот, петарда ќе јадат, ќе ги убиеме, итн.

Јас сим оптимист за реваншот, тешко Арсенал да победи на реваншот особено со ваква игра, но сепак ова е ЛШ и противник не е Ксерез или Ваљадолид, така што мислам дека треба да се биде поумерен.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
poveke od dovolni za tim kako arsenal:tv:
Арсенал - Цеск= 0 !
Значи и овие се доста,само мислам дека треба да го игра Чигрински пред Маркез. На Ноу Камп е чист 1 ,без дилеми. Штом на домашен терен тие си дозволуваат такви луксузи Барса да утне 10 шанси тогаш таму очекувам едно 4,5 - 0 :smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Многу ви се јаки шегиве за први април! Мајке ми!






























Априлили:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom