Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Сите добро знаеме кој состав е најдобар за утрешниот меч, но ништо чудно утре мечот да го започнеме без Меси.
Можеби ке се започне со истиот среден ред како што беше со Интер а во нападот да бидат Анри, Ибра и Иниеста со тоа што Иниеста би ја имал целата слобода да ора во средината и да се уфрла во нападот, нешто слично како против Интер.:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
Коефициентот во Струмица е 1.85 за Барса, 3.90 за Мадрид. Дури и јас очекував да бидат ако не друго, барем блиску до израмнети. Нешто како 2.30 на 2.70 !
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Коефициентот во Струмица е 1.85 за Барса, 3.90 за Мадрид. Дури и јас очекував да бидат ако не друго, барем блиску до израмнети. Нешто како 2.30 на 2.70 !

имаш во бундес 2.00 вреди да се проба :toe:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
како што кажав и претходно на мечот со интер,не е битно со каков состав ке излеземе,дали со меси или не,најбитно е да победиме на мечот со реал,и да им докажаме на сите дека сме најдобриот тим во светот:vozbud::vozbud:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ај среќен роденден!
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде нека ни е среќен роденденот. Нека се множат годините од создавањето на овој вонсериски клуб, нека се множат титулите, нека се множат радостите на навивачите, нека се множат победите.

FC Barcelona .. Mes que un club !!! Estamos un total clam !!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!! Да се множат титулите и успесите на најдобриот тим, тимот кој игра најубав фудбал, тимот кој ја покори Европа и ќе ја покорува уште многу многу пати.

P.S Утре роденденот ќе се слави после 21 часот од како ќе му се случи дебакл на Реал :pos2:

MES QUE UN CLUB
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
ајде и ја да пишам,нека ни е среќен роденденот и се разбира да го прославиме уште подобро,со победа над вечниот ривал реал

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН!!! Да се множат титулите и успесите на најдобриот тим, тимот кој игра најубав фудбал, тимот кој ја покори Европа и ќе ја покорува уште многу многу пати.

P.S Утре роденденот ќе се слави после 21 часот од како ќе му се случи дебакл на Реал :pos2:

MES QUE UN CLUB
да да така е,ке им се случи дебакл на реал и уште еднаш нема да им текне да дојдат на Ноу Камп хаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ajt neka ni e sreken rodendenot!

Najubav podark bi bilo pobeda na utresniot natprevar! :barca:
 
B

Beck's

Гостин
Sreken rodenden MI UNIQO BARCELONA,da dae gospod samo ti da stanes troen sampion,da ti dae gospod sila R.Madrid da ja nosis u vtora liga.Od tvojot veren i strasten navivac Tetova,imas pozdrav i od drugarive moi victoranius,la vista,toni,goche,techno,aksi i site drugi na koi sea ne mi teknuva:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Јаооо која позитивна атмосфера ја има во фан клубов, а замислете што се дешава у тимот.:)

Штета така што толку сложни фанови има на фан клубов, а од различни градови сме. Баш сакам да се напраиме некогаш некоја собиранка на некој важен натпревар на Барса, и да се испијанчеме сите по победата.:)

Се надевам дека сте исто страстни како мене кога ја гледате Барса, и дека на секој гол цела јавност дознава дека навивате за најдобриот клуб на светот.

ВИСКА ЕЛ БАРСА !!!! ВЕЧЕР НЕМА ДА СЕ СПИЕ !!!
 
B

Beck's

Гостин
Odsekogas sum sakal da se sobereme nekad site zaedno:) a i se nadevam deka ke uspeeme vo ova. Utre ludnica ke bide,tatko mi naviva za madrid pa koe ebanje ke bide toa:tv:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Јаооо која позитивна атмосфера ја има во фан клубов, а замислете што се дешава у тимот.:)

Штета така што толку сложни фанови има на фан клубов, а од различни градови сме. Баш сакам да се напраиме некогаш некоја собиранка на некој важен натпревар на Барса, и да се испијанчеме сите по победата.:)

Се надевам дека сте исто страстни како мене кога ја гледате Барса, и дека на секој гол цела јавност дознава дека навивате за најдобриот клуб на светот.

ВИСКА ЕЛ БАРСА !!!! ВЕЧЕР НЕМА ДА СЕ СПИЕ !!!
Така е нема спиење вечерва, адреналинот е на толку високо ниво што човек ни не може да помисли на спиење:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Јаооо која позитивна атмосфера ја има во фан клубов, а замислете што се дешава у тимот.:)

Штета така што толку сложни фанови има на фан клубов, а од различни градови сме. Баш сакам да се напраиме некогаш некоја собиранка на некој важен натпревар на Барса, и да се испијанчеме сите по победата.:)

Се надевам дека сте исто страстни како мене кога ја гледате Барса, и дека на секој гол цела јавност дознава дека навивате за најдобриот клуб на светот.

ВИСКА ЕЛ БАРСА !!!! ВЕЧЕР НЕМА ДА СЕ СПИЕ !!!

E da super bi bilo da napravime sosobiranka...najdobro vreme e kon krajot na sezonata koga pocnuva respustot taka da site ke sme poslobodni i mozeme bar eden mec da gledame vo Skopje!

Au na sekoj gol ja skokam niz doma...a tesko na moite doma koga davame gol na nekoj vazen natprevar...duri i komsiite se zalat :pos2:

Odsekogas sum sakal da se sobereme nekad site zaedno:) a i se nadevam deka ke uspeeme vo ova. Utre ludnica ke bide,tatko mi naviva za madrid pa koe ebanje ke bide toa:tv:

A tatko mi e za svetosta moja BARCA ama cesto me provocira...nasledeno mi e vo krvta bojata BLAUGRANA :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom