Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не верувам дека Педро или Џефрен би играле утре. Иако Иниеста заедно со Чави го сочинува најдобриот среден ред во светот, не верувам дека ќе се ризикува со еден неискусен играч како Педро, иако станува збор за Динамо. Секако не верувам дека Педро би можел да изигра подобро од Иниеста на крилна позиција... имаме добра замена за Иниеста на средината во Кеита и мислам дека нема да се ризикува со Педро.:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se slagam so lavista
keita recisi od mec vo mec se postabilen e na sredinata,pa najdobro ke bide iniesta da si igra na mestoto na anri
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Сепак Пеп знае најдобро со која формација би излегол.Едноставно ЅВЕР е човекот.:pipi:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пеп секогаш изненадува со составот... никогаш не се знае со кој состав ќе излезе и кои играчи ќе одмараат, а кои ќе стартуваат.

Инаку изгледа дефинитивно Анри утре ќе биде на клупата...
И да, утре ни е првиот натпревар во ЛШ на Камп Ноу оваа година. Да направиме да се брои:vozbud:



Ќе видиме дали годинава ова ќе биде најдобриот напаѓачки тандем:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pep so samoto osvojuvanje na trojnata kruna vleze vo knigata na Legendite...bidejki prvpat vo istorijata na BARCA i na spanskiot fudbal edna ekipa da osvoi se sto moze da se osvoi!!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=63875
pep gi nadmina najgolemite treneri na barsa rajkard krojf i van gaal
tesko deka ke dojde trener na barsa pogolem od rajkard i pep so moze da gi nadmine ovie dvajca,ednostavno ovie dvajca bea najdobri mislam
Рајкард го сметаш за еден во најдобрите тренери на Барселона ? Да не се сфанеме погрешно, никој не го оспорува тоа дека беше добар тренер, но ништо повеќе од тоа. Со него земавме 2 титули во Шпанија и една во ЛШ, но потоа незнаеше да се справи со притисокот и со големото его на ѕвездите во тимот.

Ако зборуваме на професионален план и за тоа како го водеше тимот и двајцата ќе се согласиме дека беше одличен тренер... но никако неможеш да го споредуваш тоа што го направил Рајкард и тоа што го направил Кројф например... да не беше Кројф, денес би играле којзнае каков фудбал. Немало да ја има нашата игра, немало да го има тоталниот фудбал, немало да има по 7-8 играчи од младинската школа во првиот тим, немало да ги има 4те последователни Ла Лига трофеи во Шпанија... и најважно од се немало да го има Пеп Гвардиола.:smir:

На страна да ги оставиме трофеите кои Јохан ги освоил со Барселона од 1988 до 1995 година, она духовното е тоа што се брои. Имаше едно интервју каде што вели дека пред неговото доаѓање, фановите на Барселона биле навикнати тимот да освојува НЕШТО на секои 10 години... кога дошол тој, го сменил комплетно целиот менталитет на играчите во соблекувалната и што е најважно ги потсетил навивачите дека Барса е тим којшто е способен да се носи со секој клуб во Европа, со тоа што ги освоил титулите што ги освоил.

Така да Кројф е оној кој би го сметал за "најголемиот" во историјата на клубот баш поради овие работи.

И да, сметајте го Пеп како подобрена верзија на Јохан:vozbud:

 
I

IBIZA SOUND

Гостин
se slagam so tebe celosno
no ne sum go gledal krojf vo toa vreme,a rajkard go gledav kako gaze se pred sebe vo 05 06 i zatoa nekako mi e omilen trener i sekako deka i toj e eden od golemite legendi na barsa,e sega so ne znaese da se snajde poslednata godina toa e druga rabota i so si zamina na los nacin
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
se slagam so tebe celosno
no ne sum go gledal krojf vo toa vreme,a rajkard go gledav kako gaze se pred sebe vo 05 06 i zatoa nekako mi e omilen trener i sekako deka i toj e eden od golemite legendi na barsa,e sega so ne znaese da se snajde poslednata godina toa e druga rabota i so si zamina na los nacin
Ama pak taa ekipa na Rajkard ne moze da se sporedi so ovaa na Pep...ednostavno sega ja imame ekipata na vekot!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ama pak taa ekipa na Rajkard ne moze da se sporedi so ovaa na Pep...ednostavno sega ja imame ekipata na vekot!
А и таа екипа не беше слаба. Роналдињо кој во тоа време блескаше, едноставно беше незапирлив, Ето кој ако добиеше добра топка (а најчесто ги добиваше од Роналдињо) знаеше и тоа како да биде опасен, во таа екипа беше Меси еден од најперспективните млади играчи во тоа ( прерасна во одличен играч), потоа на клупата го имавме Ларсон кој беше одличен како замена, во средината Деко растураше заедно со Чави. И таа беше одлична екипа, која со милина сум ја гледал на телевизија:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
А и таа екипа не беше слаба. Роналдињо кој во тоа време блескаше, едноставно беше незапирлив, Ето кој ако добиеше добра топка (а најчесто ги добиваше од Роналдињо) знаеше и тоа како да биде опасен, во таа екипа беше Меси еден од најперспективните млади играчи во тоа ( прерасна во одличен играч), потоа на клупата го имавме Ларсон кој беше одличен како замена, во средината Деко растураше заедно со Чави. И таа беше одлична екипа, која со милина сум ја гледал на телевизија:)

Haha da be ne rekov deka ne bese dobra...ja nekogas sum nostalgicen za taa ekipa....no ednostavno segasnava ekipa e MASHINA!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom