Духови, сеништа (сенки)...

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
zdr

e lujge jas veruvam vo duhovi imam doziveeno takov slucaj
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
lav напиша:
e lujge jas veruvam vo duhovi imam doziveeno takov slucaj

raskazi ....ako sakas de...:) i jas veruvam vo niv, samo sto nemam doziveano takov slucaj...kazuj, kazuj...odma
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
Pa ne znam sum gledal samo po dokumentarni programi.ne znam
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ja do sea fala mu na Gospod ne sum imala nekoe vakvo iskustvo,ama zatoa iam slusnato bezbroj prikazni.
Od site prikazni ne vervuvav posto poveketo se rekla kazala,od eden na drug vistinata se deformira.
E sea,pred edno 3-4 godini u Kumanovo se slusna edna neobicajna prikazna.
Navodno,eden taksist od edna naselba od Ku kacil ubava devojka oblecena u belo.Bilo nekade posle polnok i devojkata pobarala da ja odveze do crkva sv.Petka koja se naoga vo edno selo (od prilika 10-15km od ku).Devojkata sednala od pozadi,taksisot dodeka vozel celo vreme ja nabljuduval i odma zabelezal nesto cudno,demek stareela.kozata i potemnuvala ama deka bilo nok ne gleal ubavo.

Koga stignale na mestoto od kolata izlegla stara zena cela vo crno i prasala :
Kazi kolku treba?
Deckoto celiot zaprepasten i rekol:
Nisto tetke,ne treba nisto!
I taa mu odgovorila:
Ja ne sum tetka ja sum Sveta Petka!!
I mu frlila tri zlatni lirki na sedishteto.
Deckoto si zemal mobilen i sam si povikal brza pomos.
Otkako ja slusnav prikaznata kako i na sekoja se naeziv no ne bev tolku sigurna.
Posle nekolku dena so drugarka mi trebase da odime u bolnica vo poseta na baba i koja bese smestena na nervno odelenie.
Sosema slucajno tamu go vidov bas toj decko.
Nemozam da vi objasnam sto vidov,deckoto bese bled vo lice so shiroko okokoreni oci ko vo sekoj moment da ja gleda zenata.Preku negovite oci mislam deka go diziveav istiot strav.Izrazot na liceto mu bese prestrasen,stoese vo kosh i gledase vo edna tocka......kolku sama bese isplasen,jadniot:(

Posle toa slusnav deka deckoto pocnal da gleda i da leci luge.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
gerard напиша:
А има повеќе видови духови?
Црнци? Белиц? Хомо-дух? :D :D :D

Дух си е дух
Дали ти е во телото или залутал сеедно...

се шалам...
Иако се плашам од "енергијата" која не движи
koja energija zboris ustvari ?
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
Mi se desilo! Toa se sluchi koga si legnav edna vecher i chuv otvaranje i odma zatvaranje na vratata od mojata soba i koga gi otvoriv odma ochite bdeeshe nad mene crna senka - senishte i stanav i se izgubi toa..:) Ali od mn lugje sho prashav sho beshe toa site mi potvrdija deka bilo senishte! Za takvi raboti postojat za koi sum silno ubedena vo toa i postoi i ushe nesho drugo samo bez da si svedok na nesho takvo ne bi poveruval nikoj taka da.....Da ne dolzham mn...:)))))
 
S

Sasha

Гостин
A dali nekoj slusnal za Belata Nevesta od Volkovo,edna moja drugarka od sredno tvrdese deka ja ima videno i posle taa sredba ne mozela da spie so izgasnato svetlo,velese deka postrasna rabota od taa ne mozelo da i se sluci,a devojkava e najserioznata osoba koja sto ja poznavam,pa zatoa i mislam deka ne lazese!
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Не мојш да знајш мојт да имат?!?!?!?!?! јас сум 50% да 50% не... :)
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Кичос

Не верувам ни во духови ни во сеништа.
Аку постоеја досега во моиве 16 год. ке ми се имашепојавено некој зш живеам 50 м од главната црква каде се и гробовите. Каде и да сакам да одам морам да поминам покрај црквата. А и како мал нонстоп игравме жмурка и се криевме во црквата позади некој гроб и тоа во 00 : 00 h и како да верувам!!!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
За духови досега не сум видел ниту пак чул да некој има идено, а сеништа ме има газено во сон и тоа чувство е тешко да се опише. Сакаш да викаш ама не можеш, викаш во себе, а никој не те слуша, многу гадна работа
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
KOLKU GLUPI LUGE IMA NA SVETOV E.dobro sekoj ima svoe mislinje.ama za da bides siguren vo nesto 1 treba da se uveris vo toa.mene mi se ima deseno da jadam i nozot od ednata strana da mi letne na drugata.i ja fakanje tuka da se smeam.a so da praam???neznaev so se desava
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Прочитајте увабо, пошо ова не е :eek:ftopic:

Гледајте го THE GODFATHER (незнам точно кој дел), има еден момент каде што некој им умира, и сите идат нели, нормално на погребот. Тука има една "грешка" во филмот, ама грешката е следна:

Во кадар имаат еден тип, кој седи на столче во црн смокинг, а пред него е гробот на починатиот! На него му наидува друг човек за да се поздрави со него и да му даде сочувство. Е, во моментот кога станува типов што седи на столче, на неговиот десен дел од сакото, се појавува фацата на ВИСТИНСКИ ПОЧИНАТАТА ЖЕНА која била закопана на тоа место! Ова се појаува само на момент! Ни тие што го снимиле филмот, неможат да си објаснат што е, ниту од каде дошло тоа, но кога провериле кој бил закопан на тоа место каде што се снимал тој дел од филмот, се УКОЧИЛЕ СИТЕ! Ја виделе истата фаца и што претходно се појавила на сакото на типот!

VERY CREEEEPY....

P.S. Се извинувам за вака површното објаснување ама не сум ги гледал КУМ деловите од дамна, па за да ви објаснам подетално, ама и тоа ке биде!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
kicos напиша:
Не верувам ни во духови ни во сеништа.
Аку постоеја досега во моиве 16 год. ке ми се имашепојавено некој зш живеам 50 м од главната црква каде се и гробовите. Каде и да сакам да одам морам да поминам покрај црквата. А и како мал нонстоп игравме жмурка и се криевме во црквата позади некој гроб и тоа во 00 : 00 h и како да верувам!!!
Епа како мал, кога си играл на гробиштата, уствари си им праел друштво да не се сами, и те засакале! Затоа не те задеваат! :)

А иначе факт е дека постојат такви ствари!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom