Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Со 0 евра долгови ? Ноуп, грешка си. :wink:
Гледаш ли дека само тропа зелени,,,само провоцира....

Ај докажи ЈУВЕ ЈУВЕ дека има интер долг...ти му кажуваш дека нема со оглед на тоа што го пратиш интер од глава до пети , а тој па ,,,ИМА ПА ИМА!...

Е ајде де?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Гледаш ли дека само тропа зелени,,,само провоцира....

Ај докажи ЈУВЕ ЈУВЕ дека има интер долг...ти му кажуваш дека нема со оглед на тоа што го пратиш интер од глава до пети , а тој па ,,,ИМА ПА ИМА!...

Е ајде де?
Има долг Интер бе не ширете дезинформации !!!

Има долг кон мене....



Прозор треба ми платат :pipi::pos::pos:

Шала на страна,пред некое време и на официјалниот веб дека Интер нема долгови,сигурно нема да лажат...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
"We understand the institutional worries about the economy of European football, but in citing Inter he forgets that our club does not have debts with the banks. Inter is not among those clubs who, from this point of view, can worry the UEFA president."

- inter.it
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Имаат долг! - 50 евра се . на АЦАБ прозорот и на мене тестатурата... :pos: (ке делат по пола со Сампдорија за тестатурата) :)
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
долгов од 400 и кусур милиони евра е пола од Рома , а останатата половина ја делат 19 екипи ... :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Незнам што к**** расправате околу долгови, Манчестер е во долг 700 и кусур милиони па никому ништо, сите имаат долгови :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.423
Милан гарант е најдужен од сите, за сите оние трансфери бомбастични кроз годиниве што ги гледавте, парите не ги сереше магарицата :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Имаат долг! - 50 евра се . на АЦАБ прозорот и на мене тестатурата... :pos: (ке делат по пола со Сампдорија за тестатурата) :)
Чек ја и Думан кога ќе им збичиме по една тужба за 20 години психичко малтретирање :pos:

Незнам што к**** расправате околу долгови, Манчестер е во долг 700 и кусур милиони па никому ништо...
...сеуште.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
хммм од каде ти ова?? ај просветлиме
Па Рома уште пред почеток на сезонава беше преку 150 милиони евра во долг... чудно да не знаеш а многу често се спомнуваше долгот на Рома летово по италијанските медиуми ...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Па Рома уште пред почеток на сезонава беше преку 150 милиони евра во долг... чудно да не знаеш а многу често се спомнуваше долгот на Рома летово по италијанските медиуми ...
значи на почеток 150 милиони а сега пораснал 400 милиони... немој молим те со такви дезинформации
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
значи на почеток 150 милиони а сега пораснал 400 милиони... немој молим те со такви дезинформации
ај прочитај уште еднаш шо напишав ако не ти претставува проблем ...:wink:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
ај прочитај уште еднаш шо напишав ако не ти претставува проблем ...:wink:
брат моја грешка, ама и тоа не е возможно ако на почетокот на сезоната бил 150 а сега да е 250милиони... Рома долгот го влече со години наназад

Рома се влече со долгови уште од времето(1999-2002) кога фрлаа големи пари на Емерсон,Батистута и Касано и др. слична е ситуацијата и со Лацио
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
брат моја грешка, ама и тоа не е возможно ако на почетокот на сезоната бил 150 а сега да е 250милиони... Рома долгот го влече со години наназад

Рома се влече со долгови уште од времето(1999-2002) кога фрлаа големи пари на Емерсон,Батистута и Касано и др. слична е ситуацијата и со Лацио
и немаше резултати така епа ќе се најдете во иста ситуација со Лацио и Парма шо ги снајде кај и да е.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
брат моја грешка, ама и тоа не е возможно ако на почетокот на сезоната бил 150 а сега да е 250милиони... Рома долгот го влече со години наназад

Рома се влече со долгови уште од времето(1999-2002) кога фрлаа големи пари на Емерсон,Батистута и Касано и др. слична е ситуацијата и со Лацио
не реков дека е 250 милиони во долг , туку реков пола од тие 400 и кусур (не мислев буквално) , а преку 150 милиони евра се едни добри 40тина% од вкупната сума ... :)

Ама моментално проблемот кај Рома е шо не може се носи со долговите и Росела веќе не може да ја издржува Рома ... и сам гледаш продаден беше Аквилани , а не му беше доведена адекватна замена. Затоа летово и доста се шпекулираше за продажба на Рома , наводно и имало некој контакти .

Најдобро за Рома е да добие нов сопственик (адекватен) во спротивно ќе треба да се продадат повеќето добри играчи за да се покријат долговите ... на истиов начин и Лацио пропадна(само шо Лацио имаше многу поголем долг) и колку толку се одржуваше во живот од продажба на играчи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom