Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Inter Coach Jose Mourinho Causes Controversy By Hinting At New Milan Calciopoli Scandal

LoL ... Мути нешто Берлу 100% :tv:
Форца Милан! Форца Росети ! :vozbud:
Не ги цитирај бе, пола од работите во текстот никаде не ги кажал по италијанските медиуми. Овие една реченица пишуваат другата ја вртат малку третата сами си ја допишуваат како бонус.

Патем, овие од FIGC навистина ја направија лигава интересна. Уште ако пукнеме со Удинезе како што сме без играчи, ќе биде супер интересно.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Не ги цитирај бе, пола од работите во текстот никаде не ги кажал по италијанските медиуми. Овие една реченица пишуваат другата ја вртат малку третата сами си ја допишуваат како бонус.

Патем, овие од FIGC навистина ја направија лигава интересна. Уште ако пукнеме со Удинезе како што сме без играчи, ќе биде супер интересно.
Абе малце да залечат душа овие виолетовиве,па да речат мести милан и мурињо мисли така:icon_lol:
иначе шит.ком е докажано гомно за тоа...
Стварно интересно е сега.Се покачува гледаноста на Сериа А..мора малце :tv:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
А оваа на Милан со Фиорентина ја гледаше?
ne ja gledav nemase na telma :toe: a i roseti ne pamtite onaa sezona sto ni napravi? :nesum:

А оваа на Милан со Фиорентина ја гледаше?
mozebi imalo toa e se desavaat sekakvi raboti i na milan mu nemaat sudeno penali so mancester so inter a nekogas i mu imaat sudeno ako nemalo kontakt vo nivna i vo protivnicka korist. toa e sudiite se luge krivo mi e za fiorentina ama toa e slusam imalo sansa posle za niv pa i zatoa ne dosudil
pozdrav :helou:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
може да си мрчи Мурињо колку сака...нека свири клавир сеа 3 утакмици...им гори под нозе на Шиттер...Forza Milan!
многу им гори, им се тресе левото, од компанија старци....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.483
Поени од реакции
5.455
Vo sekoj slucaj jako zasiluvanje Rosetti za milan, bravo cela igra im ja drzi
Па не си знаел дека е за Милан?
Тоа што му призна голот на Адриано со рука тоа не видел, инаку за Милан си е он =))
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Tуууууу бе какви стееееее на -4 дојдовте и одма гомнојадење =)

Ја реков уште од натпреварот со Милан -: Нешто СМРДИ во судењето против Интер

Не спомињам тимови за кои СУДАТ , се жалам на судењето ПРОТИВ интер .....И секој НЕУТРАЛЕН навивач , МОРА да се согласи со тоа ----Судиите МАТЕР ни ебаа сезонава.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Нај тажно е што фанови на Јубе сите се бунат ај глеајте таму вие да играте следната сезона ЛШ секогаш се буните пред некоја утакмица се буневте за Интер дека за нив свиреле судиите нешто сеа за Милан а што е нај тажно не глеате за вас.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Па не си знаел дека е за Милан?
Тоа што му призна голот на Адриано со рука тоа не видел, инаку за Милан си е он =))
Pa isto be prijatel, inter se povlijatelni od vas i ke svirat za niv, mada ne se soglasuvam so ova zaso sezonava inter trpese mn losi sudiski odluki, so direktno na nivnite natprevari so indirektno na natprevarite na milan, e vaka milan go naprea konkurent za titula, Vi kazaa inter kaj vi e mestoto ( 6-0) vkupen rezultat, vi pokaza Manchster, a bogami i Fiorentina vcera, zaso vie ednas pominavte polovina 2 gola dadovte
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Pa isto be prijatel, inter se povlijatelni od vas i ke svirat za niv, mada ne se soglasuvam so ova zaso sezonava inter trpese mn losi sudiski odluki, so direktno na nivnite natprevari so indirektno na natprevarite na milan, e vaka milan go naprea konkurent za titula, Vi kazaa inter kaj vi e mestoto ( 6-0) vkupen rezultat, vi pokaza Manchster, a bogami i Fiorentina vcera, zaso vie ednas pominavte polovina 2 gola dadovte
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom