Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Поголем автогол не можеше да си дадеш!!! Перуџа - Јувентус е еден од натпреварите спомнати ПРОТИВ Јувентус во Калчополи. Целата финта со тој натпревар е следнава:

Лучијано Моџи договорил некој од играчите на Перуџа (мислам дека беше голманот) да "не игра на највисоко ниво". Целиот пресврт во приказната се дешава во моментот кога претседателот на Перуџа, Лучијано Гаучи, дознава за местенката и влетува во соблекувалната на Перуџа моменти пред натпреварот. Им држи лекција на фудбалерите (и најверојатно закани...). После тоа фудбалерите на Перуџа излегуваат на терен и комплетно го надигруваат Јувентус.
TI ne znajs za koj natprevar stanuva zbor... :tv:

aj us ednas preispitaj se so e finatava vo natprevarov pa daj komentar...

Natprevarov nema nikakva vrska so Calciopoli...
 

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
TI ne znajs za koj natprevar stanuva zbor... :tv:

aj us ednas preispitaj se so e finatava vo natprevarov pa daj komentar...

Natprevarov nema nikakva vrska so Calciopoli...

А ти да поработиш малце на својот IQ?


Еве го голот со кој Лацио стана шампион, а Јувентус ја изгуби титулата. И не реков дека ова е од Калчополи туку дека беше спомнат натпреваров како сегмент во Калчополи, против Лучијано Моџи.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
А ти да поработиш малце на својот IQ?



Еве го голот со кој Лацио стана шампион, а Јувентус ја изгуби титулата. И не реков дека ова е од Калчополи туку дека беше спомнат натпреваров како сегмент во Калчополи, против Лучијано Моџи.
Ko ke izgledas cel natprevar togas davaj komentari , a dotogas proverisi go tvojot IQ i ne mi postavuvaj klipcina od 3 sekundi...
 

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
Пак ќе ти речам, кога ќе дојдеш во Скопје (пошо гледам дека не си од Ск), ќе ја најдеме Перуџа - Јуве и ќе видиш дека не е така. Верувај сум ги изгледал спорните натпревари сигурно по 5-6 пати.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.204
И што се договоривте, ке ја делеме Македонија на две парчиња или на три :pos:

Аман бе људи гет овер ит :smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
Ne fakaj za zbor ti , ama eve na nekoi na koi ke se setam vo momentov, ke pocnam so najvaznata: Peruggia - Juventus(2000) - poslednoto kolo vo Serie A mu ja ukrade titulata na Juve... istata sezona Torino - Juventus ... Juventus - Parma (finale kup na italija 2002) , Venezia - Roma (sezona 2001/2, sudenje vo korist na Roma kolku da mu se nasteti na Juventus vo borbata za titulata)... Milan - Juventus (superkup na italija 2003 god) , Roma - Juventus (2003/4) ... ima uste mnogu

izgledaj gi natprevarive na youtube , pa uveri se... :smir:
кажи го гледаше ли натпреварот??? или youtube?
брат не ме смеј пратали ги направија таа утакмица како што спомна некој претходно и Интер таа година го победивме со 4-1, знаеш ли дека на таа утакмица Пелицоли му фати пенал на Трезеге???
дај ми некои факти дека е местена, а јас можам само со ова да те поздравам


MWA:helou:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ајде тие што се детектори за местени натпревари да ми кажат кај ќе се мести утре, итно ми требаат пари.:vozbud:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
кажи го гледаше ли натпреварот??? или youtube?
брат не ме смеј пратали ги направија таа утакмица како што спомна некој претходно и Интер таа година го победивме со 4-1, знаеш ли дека на таа утакмица Пелицоли му фати пенал на Трезеге???
дај ми некои факти дека е местена, а јас можам само со ова да те поздравам


MWA:helou:
И што сега клипов ке ти остане вечно тебе ама не и нас зошо сто пати сме ве тепале 4-0 така да дел пиеро ако покажува така ќе го заболат рацете.Ке ти остане тој клип во секавање гледај си го и понатаму а не гледајте што ви се случува со рома сега доста со ваквки глупи клипови ај сеа да ставам од јувентус-рома 5-0 може само незнам колку ги има ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.468
Вака вака стојат



:tv:

Иначе да влезам у шемава, глеам у мода е, местена е бе местена, 2 у x, плус уплата Вучинич дава прв гол . :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин


Интер, Јувентус и Милан:pos::pos:
Хаха
Иначе шо ссе карате за Калчополи помина тоа нема шо да зборите веке јуве испаднаа најкриви го јадеа ако има уше некој таков ке се најде и ке го јаде тој...лесно и едноставно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom