Serie A 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Serie A во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    534
Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Ме боли кур кај ќе спијат, дај боже да заспијат и никад да не се разбудат... и Лотито и Таре :tapp:
мене највеќе тоа ме интересира, неќна знам дека нападнаа фановите во тренинг кампот и со роки зборуваа он им вети победа.
сеа ке видиме дали ке се смилува љотито и ке го пушти Пандев да му донесе креативност во нападот!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
п.с. Неста имаше повреда пак со носот или друго беше во прашање ?
Ногата ќе да е, само страв ми е да не се појават и болки во грбот. Изразот на лицето и не му делуваше така болно, ваљда несака ништо да ризикува.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
Чомбе не се заебавав за бајачката, иди нека те сослуша, од кај знаеш, може се наоѓа понекогаш чаре за вака средовечни господа заглавени во ран пубертет како тебе.

Лацио да ве ебе коњ сите по ред маму ви ебам умрена ми земате пари од раце трет пат годинава :mad::mad::mad:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
мене највеќе тоа ме интересира, неќна знам дека нападнаа фановите во тренинг кампот и со роки зборуваа он им вети победа.
сеа ке видиме дали ке се смилува љотито и ке го пушти Пандев да му донесе креативност во нападот!
Џабе и Пандев и Ледесма да се вратат кога 80% од играчите се дрва... али не се они криви, Лотито е крив што ги чува во тимот :tapp: Се дури Лотито е газда, Лацио нема да има тим кој може да се бори за титула... :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе не се заебавав за бајачката, иди нека те сослуша, од кај знаеш, може се наоѓа понекогаш чаре за вака средовечни господа заглавени во ран пубертет како тебе.

Лацио да ве ебе коњ сите по ред маму ви ебам умрена ми земате пари од раце трет пат годинава :mad::mad::mad:
Бев, нема спас:helou:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Богами, во отсуство на театар во мојот град, немам друга опција.
Богами, и јас да навивав за Баерн би ги памтел Милан... И тоа убаво последниве години. Богами, и голот од Инзаги на сред Минхен.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.880
Поени од реакции
23.247
:pos::pos: Не им е срам 4 да местат по ред, тоа го нема ни во Мак 3 лига.

Toчно, ќе победи можеби Билан:vozbud:

И тебе те заебаа местачиве, 2-Х ја свртија, секоја им чест, тоа само тие го можат:vozbud:

Dobro be pacientela do koga ke im gi pravite mudata ko citroni na navivacite na klubot koj redovno ve pleska u LS ???

Do koga, aj bobice go razbiram, ali ovja stariov so gi pokazuva kompleksite kon milan ne mi e jasno, vie middle age-erite barem mislev deka mozete da se vozdrzuvate od raspravii i lecenje frustracii po forumi :pipi:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Богами, и јас да навивав за Баерн би ги памтел Милан... И тоа убаво последниве години. Богами, и голот од Инзаги на сред Минхен.
Шо знам склерозата ме фатила Џими бој, јас памтам само 4-1 кога ве наплескавме годинава.:tv:

Dobro be pacientela do koga ke im gi pravite mudata ko citroni na navivacite na klubot koj redovno ve pleska u LS ???

Do koga, aj bobice go razbiram, ali ovja stariov so gi pokazuva kompleksite kon milan ne mi e jasno, vie middle age-erite barem mislev deka mozete da se vozdrzuvate od raspravii i lecenje frustracii po forumi :pipi:
Фала на разбирањето:back:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Dobro be pacientela do koga ke im gi pravite mudata ko citroni na navivacite na klubot koj redovno ve pleska u LS ???

Do koga, aj bobice go razbiram, ali ovja stariov so gi pokazuva kompleksite kon milan ne mi e jasno, vie middle age-erite barem mislev deka mozete da se vozdrzuvate od raspravii i lecenje frustracii po forumi :pipi:
Друже ова не е тема ЛШ(не мешајте баби и жаби, таму немам ништо дискутирано), зборуваме за Сериа А, а тука се знае која клиентела е Милан-Пензионерски дом кој не може да освои титула ама знае да мести и тоа на велико!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.880
Поени од реакции
23.247
Ja samo prasav do koga planirate da se zamarate so Milan ??

Me gledase mene u temata premier liga, koga ve ispleska Livi pred nekoj den, ili u temata za bundes liga kade Baern so toj igracki kadar ne e ni top 5. NE
Znaci doadzate i se sitite na sekoj poraz na milan. Explain

Zatoa ne mi e jasnozasto ti i boban ste tolku preokupirani so milan, a edinstvena zaednicka rabota vi e toa sto navivate za timovi koi se pacientela na "penzionerite" :pipi:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Марли друже заборави слика од Инѕаги да стаиш, да те потсетам само:pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.815
хеаххеа ми текна мене шо е работава бе, дебиливе се у некој трип во кој мислат дека ако продлжат вака да просераваат и да ги откриваат комплексите пред народ напатувачките порази ради кои едниот останал 30 годишен малоленик, а другиот највероватно дтка, ќе престанат да болат :icon_lol:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ja samo prasav do koga planirate da se zamarate so Milan ??

Me gledase mene u temata premier liga, koga ve ispleska Livi pred nekoj den, ili u temata za bundes liga kade Baern so toj igracki kadar ne e ni top 5. NE
Znaci doadzate i se sitite na sekoj poraz na milan. Explain

Zatoa ne mi e jasnozasto ti i boban ste tolku preokupirani so milan, a edinstvena zaednicka rabota vi e toa sto navivate za timovi koi se pacientela na "penzionerite" :pipi:
Ајде сега чичо ќе ти објасни некои работи.
Како прво не е тоа што мислиш дека сум нешто против вас заради што го победиле "мојот" клуб(еднаш кога имаше смена на генерација, вториот пат кога игравме без одбрана итн)(кога имавме можност последните 2 години да ви вратиме, или ќе испадневте одма во 1/8 финале или игравте УЕФА Куп) :pos2:
Второ, не ги сакам зошто се многу покварен тим и избегнаа казна само заради берлускони кој беше премиер, а и тоа како ја заслужија!
Трето, толку пати ме има зафркнато на спортска во последниве 10 години и сакам на помладите на форумов да им ги отворам очите, со какви местачи си имаат работа!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ајде сега чичо ќе ти објасни некои работи.
Како прво не е тоа што мислиш дека сум нешто против вас заради што го победиле "мојот" клуб(еднаш кога имаше смена на генерација, вториот пат кога игравме без одбрана итн)(кога имавме можност последните 2 години да ви вратиме, или ќе испадневте одма во 1/8 финале или игравте УЕФА Куп) :pos2:
Второ, не ги сакам зошто се многу покварен тим и избегнаа казна само заради берлускони кој беше премиер, а и тоа како ја заслужија!
Трето, толку пати ме има зафркнато на спортска во последниве 10 години и сакам на помладите на форумов да им ги отворам очите, со какви местачи си имаат работа!
Не се секирај, ќе престане, можеби малку подолго ќе трае ама ќе престане.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom