Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Т

Топџија

Гостин
Еве ги играчите кои ќе патуваат за Лиеж:

Vito Mannone
Wojciech Szczesny
Bacary Sagna
Gael Clichy
William Gallas
Thomas Vermaelen
Mikael Silvestre
Kieran Gibbs
Emmanuel Eboue
Alex Song
Cesc Fabregas
Abou Diaby
Aaron Ramsey
Tomas Rosicky
Jack Wilshere
Nicklas Bendtner
Eduardo
Sanchez Watt

Ако приметувате нови повредени се:
-РвП и Денилсон кои веројатно ќе се вратат за дуелот со Виган
-Алмунија кој има некоја инфекција на градите или слично.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Две работи знам. Ни свети Усманов нема да го смени Венгер т.е неговата политика како што реков пред некој пост. Што значи пак трансфер политиката сеуште ќе остане таква на каква што сме навикнати. Једино би помогнал за долгови за Стадионот.
Не заборавајте дека ПХВ има доста пати нагласено дека на Венгер му се понудени доволно пари за трансфери, што значи тоа... Вие заклучете :)

Усманов е таков, исто како Перез и мисли дека ако купи 3 класа играчи по 40/50 милиона ќе го фати господ за рака и Арсенал ќе биде како од бајките... што не се саклапа со Арсен. Тоа може и да доведе до заминување на Венгер.

пс. Адебајор казнет 3 натпревари за стартовите над Фабрегас и Ван Перси. За прославувањето на голот ќе се разгледа додатно. :)
зарем мислете дека би му дозволиле да се меша во работите со кубот и околу трансферите во смисол овој ќе го донесам овој .. оној нека си замине ??

ужасно се лажете ... Арсен е столбот во клубот ...

имаме ѕвезди ?? - Да

А.А , РвП , цесц , насри , тио , томас , томас бермален ... сите тие се тука благодарение ан еден човек и на еден клуб ... така да ќе се подразмислат што ќе се случува во врска со професорот

нас не ни требаат ни луиш фабиано , ни РВВ , уште помалце дарио срна :pos2:

констанстност во повредите тоа ни недостасува

за негерот лол само 3 меча суспензија , ааа прекрасно што накнадно ќе се разгледува останатото ... ко крава даде млеко и ритна го истури канчето :vozbud: нека заокружат на 5 ... а + африканскиот куп ... море колку му се исплатеше што маваше некни лол

а ова со дресот овие барем да почекаа до зимата повеќе ќе се стоплеа :pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Abe ne ste mi jasni vie mene !!! Zasto da ne ni treba Luis Fabiano,Van der Vart???????
Абре ај веќе не го поти жити се. Од вакви ко тебе негативци бегаат членовиве.

Затоа што не ни треба! Ако треба, ќе ги земе Венгер, а до тогаш тишина.
И прегледај го тимот во секој случај пошто очигледно не го знаеш!
http://www.arsenal.com/first-team/players

Повели линк.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Znam mnogu ubavo.....Diaby (drvo kikser) Denilson( nedostoen da nosi ARSENAL dres) Almunia(podobro da ne zboram sekoj mec gol kiks) itn
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Волкот го нема и за овој натпревар, дали ќе биде спремен за наредното коло во премиер лигата :nesum: сега имаме само двајца напаѓачи едуардо и бендтнер така да очекувам голови од бендтнер :vozbud: и само ако се повреди некој се нека оде у пм

Znam mnogu ubavo.....Diaby (drvo kikser) Denilson( nedostoen da nosi ARSENAL dres) Almunia(podobro da ne zboram sekoj mec gol kiks) itn
Ако ова е вака тогаш ти си Недостоен фан на Арсенал :smir::helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Дечкото си праи фантазии бе, јебига.

Се надева дека Усманов ќе дојде и ќе смени све и ќе го избрка Венгер и дека ќе ги купиме Срна, Фабиано, и Ван Дер Варт. :pos2:

На Венгер политика било да си стаи пари у џеб, да си напрај свои играчи и после да ги продава. На прашање кој се тие ... еве што одговара - вика Туре, Анри, Адебајор, Пирес, Хлеб, Анелка :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
A ti dostoen si?????? GO "pocituvas" venger radi fan klubot so sakas da ne pokazes kolku si negativen i zatoa go branis....ARsenal treba tituli da osvojuva be LUGJEEEEEEEE.....TITULI nikad ne sme imale titula u LC nitu so najdobriot tim 2004.....Od togas ne sme imale nikakov trofej ....I ne zboruvajte gluposti..Vie treba da kjutite dodeka ne ve opravda vasiot VENGER u koj veruvate so nekoj trofej a sea prijatno
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
„Твојот“ Усманов ако дојде, ондак од ФА и УЕФА као гратис ќе ни ги дадат титулите, посебно таа „Твојата“ во Лига на Шампиони.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Значи Arshesavin не си ми јасен стварно кажи ми кој чини во арсенал тогаш цел тим го наброа па на сета таа и Венгер го става, не заборавај ако не е венгер нема ништо од арсенал , можеби и затоа е еден од најпочитуваните тренери во светот нема екипа која не би го посакала во својот тим уште да слушнам од тебе дека и фабрегас не го бива, и пиши на друг фан клуб . А ако сакаш титули слободно можеш да навиваш за друг клуб никој не те брани :nenene:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Da ke dojdat i igracite togas ke se znae sto ke bide zelbata na klubot da se osvojuvaat TROFEI.....A ne dobra politika so mladi deca bez uspeh se dodeka bide taka nema da bideme SAMPIONI VO SEKOJ SLUCAJ
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
А сега желбата им е да се борат за УЕФА... :vozbud:

Ако е тоа политиката на Венгер, запрашајсе зашто им беше прв избор на клуб како Реал Мадрид ...

Ти немаш врска со политиката на Венгер, исто како да не го пратиш Арсенал.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Nema da navivam za drug klub be KOPUK....Nikoj ne rece Fabregas.......ALMUNIA DENILSON DIABY BENDTNER toa e toa i SILVESTRE
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Ja vo Arsenal ne sakam da gledam igraci so igraat za pari i so ne se lojalni na klubot.
Takvite tituli ne mu trebaat na nikogo, samo na povrsnite "fanovi".
Zatoa ne sakam da prevzeme Usmanov, tuku da si ostane Arsenal akcionersko drustvo.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
ZELBATA IM E DA PRAAT ZVEZDI I DA PRODAVAAT....TOA IM USPEVA...NESAKA DA PROBA DA OSVOJUVA ZASTO ZNAE DEKA TREBA DA KUPUVA ZASTO KE MU SE UNISTI POLITIKATA TOA E TOA...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom