Илахии и Касиди

  • Креатор на темата ateist
  • Време на започнување
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Во никој случај не се навредувам кога Муслиман ќе ми каже дека сум неверник (каур). Но не ми е баш по воља да трпам закани.
На твојата реакција што ја покажа се гледа дека се навреди.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Како магија да се, исто како што регето ми ги надополнува мојот духовен живот, исто така и Илахиите... свака част :) :vozbud:
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
После битката на БЕДР во која Мухаммед с.а.в.с отиде со двајца без тројца, мислам неколку војници и победија армија од војници.
Сите кога очекуваа да е мртов и плачеа по него се врати ХЕРОЈОТ со победа над победите. Тогаш е отпеана оваа песна :)



Жалам само што не учествував во битката :):):)
 

Eraser

S.... Seni Seviyorum
Член од
12 април 2010
Мислења
422
Поени од реакции
18
Еве и во друга верзија..


Песнава е закон. Кога би ја имал таа чест на битката на Бедр да застанев рамо до рамо со нашиот пејгамбер Мухаммед с.а.в.с да го бранам Исламот. :):):)


И секако да учам Ислам од него, директно од изворот :):):)
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
После битката на БЕДР во која Мухаммед с.а.в.с отиде со двајца без тројца, мислам неколку војници и победија армија од војници.
Сите кога очекуваа да е мртов и плачеа по него се врати ХЕРОЈОТ со победа над победите. Тогаш е отпеана оваа песна :)



Жалам само што не учествував во битката :):):)
Можеби си учествувал,во претходниот живот :icon_razz
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Да беше така сега ќе бев Шехид и на небото. :):):)
Муабетот ми беше дека никој жив не дознал што следи по смртта или дали имало претходен живот пред овој.Затоа не можеме со сигурност да тврдиме дека ова ни е единствениот престој на Земјата или дека не ни е.Тоа никој не може да го докаже.Но штом ти се потпираш на својата религија и велиш дека Исламот дава само една шанса,тоа е веќе друга приказна.Ти на некој начин го имаш најдено одговорот кој пак неможеш да го докажеш но сепак се држиш за него бидејќи така налага твојата религија,и тука веќе не се мешам и го почитувам твоето мислење...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom