Дали на ист Бог се поклонуваат христијаните и муслиманите?

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Епа сам си свесен дека треба да се здружите но за тоа не ви треба ни Алах ни господ ни било кој возвишен, поради тоа што не ПОСТОИ:zver:.
Значи ако ве тепаат треба сами да се браните а не да чекате да дојде некој голем чичко со ласери од очите и молњи од газот да дојде и да ги казни евреите.
Mladicu te sovetuvam da pazis sto zboris vo idnina za da ne pocne forumov da izgleda na gomna.........

Lesno e jazikot da go polnes so gomna,tuku aj vnimavaj sto pisuvas bez razlika dali si ili ne si vernik
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Naucen sum so odgovori od ovoj tip, ali toa e sepak tvoe mislenje. Sto i da ti kazam, pak istoto ke mi go kazes (covecka rabota, ogranicen).
Извини искусен интелектуалецу ама и за тебе може да се каже истото. Ама барем нашите граници се многу пошироки од оние во кои те држи твојот сопственик.

Абе види има и бетер од тоа. Замисли како ја заведил рајата еден дегенерик кој самиот се прогласил за апостол и наводно имал боговидение. Но, како што велиш ти, тоа е тоа, пичите понатака со вашите ви паганштини.
Значи апостолот што ја завел нашава раја ја учи на паганство а вашиот ПРЕСВЕТОЛ, во црно облечен оџа вас ве учи правилно. Па баш тоа се обидуваат да ви го воочат. Но проблемот е што срамот кој треба да го поднесете од признанието дека сте во зблуда е многу голем па затоа тонете се повеќе и повеќе.

Toa e toa brat, neopaganizam. Ne mu e dovolen Eden i Edinstven, pa izmisluva drugi. A zamisli, ne e vo sostojba da obozava nieden, na prsti da broish kolku pati bil vo crkva.
А тебе пупењето на подот во џамијата те прави подобар од мене?????
Мислам дека коментаров тие .....

Погледнете го филмчето Zeitgeist :helou:
Убаво ви кажа типот, овој филм важи за сите HARDCORE верници, ама ако стварно го сватите и го гледате без предрасуди. ТЕШКО НЕЛИ???

Mladicu te sovetuvam da pazis sto zboris vo idnina za da ne pocne forumov da izgleda na gomna.........

Lesno e jazikot da go polnes so gomna,tuku aj vnimavaj sto pisuvas bez razlika dali si ili ne si vernik
Ако си гледал историски филмови СТАРИЧУ ќе сватиш дека тоа го кажувале за Вилијам Валас кога се расчуло дека е херој, па простиот народ си го представувал како таков. Ова беше само прозаичен начин да ти докажам дека не си во право ама ако ти мислиш дека ова е навреда. ХАХАХАХА. Се наоѓаш на балканот навикни се, ќе те чека многу повеќе и многу пострашно(ОБЈАСНУВАЊЕ:ова не е закана и не се однесува на мене,ама ти очигледно не знаеш каде живееш).
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
451
Поени од реакции
164
И неодговарањето е некаков одговор, сепак фала што се обиде!
Zemi i citaj gi Svetite Knigi (i Koranot obavezno), samo bez nikakvi predrasudi i gordost deka coveckata logika e nad sve sto postoi.

Coveckata logika e relativna(ne zboruvam za matematickata logika), i vo taa covecka logika neizbezlivi se emociite, sto znaci deka covekot ne e vo sostojba absolutno da znae sto e dobro a sto e loso.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
daj be ne mi kitite muda ,koj apostol, kakvi crkvi ,kakvi gjamii patot do bog se znae...preku isus i samo preku isus .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
шо бе така е, секој си ја фали својата вера оти неможе од носот подалеку да види.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Како целата земја што постојано се врти околу сонцето!

И пак и пак и пак и пак и пак пак и пак и пак и пак и пак пак и пак и пак и пак и пак пак и пак и пак и пак и пак ...

Инашалах засекогаш!
:)
лоботомија!!!!.....а секако дека се поклонуваат на за нив ист бог(јахве)

шо бе така е, секој си ја фали својата вера оти неможе од носот подалеку да види.
:bravo::bravo::bravo::bravo:

Погледнете го филмчето Zeitgeist :helou:
:tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
А дали на ист бог се поклонуваат повеќето религии?



 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Значи тповот со Zeit gаsit сака да ви каже нешто и мислам дека помалку време ќе ви треба да читате било какви книги одколку да погледнете еден филм како овој.

А тоа за Исус не да е лоботомија.....................
Само интересно им е па си живеат во свој свет.:kesa:
 

allahov_rob

لا اله الا الله محمد رسول
Член од
7 мај 2009
Мислења
728
Поени од реакции
12
Извини искусен интелектуалецу ама и за тебе може да се каже истото. Ама барем нашите граници се многу пошироки од оние во кои те држи твојот сопственик.



Значи апостолот што ја завел нашава раја ја учи на паганство а вашиот ПРЕСВЕТОЛ, во црно облечен оџа вас ве учи правилно. Па баш тоа се обидуваат да ви го воочат. Но проблемот е што срамот кој треба да го поднесете од признанието дека сте во зблуда е многу голем па затоа тонете се повеќе и повеќе.



А тебе пупењето на подот во џамијата те прави подобар од мене?????
Мислам дека коментаров тие .....



Убаво ви кажа типот, овој филм важи за сите HARDCORE верници, ама ако стварно го сватите и го гледате без предрасуди. ТЕШКО НЕЛИ???



Ако си гледал историски филмови СТАРИЧУ ќе сватиш дека тоа го кажувале за Вилијам Валас кога се расчуло дека е херој, па простиот народ си го представувал како таков. Ова беше само прозаичен начин да ти докажам дека не си во право ама ако ти мислиш дека ова е навреда. ХАХАХАХА. Се наоѓаш на балканот навикни се, ќе те чека многу повеќе и многу пострашно(ОБЈАСНУВАЊЕ:ова не е закана и не се однесува на мене,ама ти очигледно не знаеш каде живееш).

ti ili si nezdrav ili ti smrdat corapite.....drug pat nemoj kao navodno da se pravis interesen i da go navreduvas Bog ti velam po ftor pat da ne izglda ova kako na film.

Ako gazeto te drzi da zboris za nekoi raboti sedi tuka i zbori kako zrel covek,a ako ne togas odi igraj si dzamlii so drugarcinjata.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ti ili si nezdrav ili ti smrdat corapite.....drug pat nemoj kao navodno da se pravis interesen i da go navreduvas Bog ti velam po ftor pat da ne izglda ova kako na film.

Ako gazeto te drzi da zboris za nekoi raboti sedi tuka i zbori kako zrel covek,a ako ne togas odi igraj si dzamlii so drugarcinjata.

БОГ е робовладетел и има застапници:vozbud:
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
лоботомија!!!!.....

Нека се во срцето врти чудесна молитва
Прекрасна молитвена воденица
Милост е да се види СВЕТЛИНАТА
Вистинското Сонце, Вистинската Ѕвезда Деница!

:smir:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Не ќе да е истиот:coffee:, зашто едниов е робовладетел а нашиот е Татко.:tv:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
па веројатно истиот е. еден е БОГ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom