Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Проблемот настанува кога ќе се постави прашање "што мислите за лгбт популацијата?". Што .!. имам да мислам????
На прашањето кога проблемот настанува..сам си одговори :)
Се повлекувам,сори ама ептен морав да го потенцирам одговорот:smir:
 
P

Princ

Гостин
Да де, што ми е гајле за хомосексуалците. Хомофоб сум бидејќи стап не ме боли? :nesum:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не.Туку зошто мораш да мислиш за нешто кое ти е небитно или со твои зборови што .!. има да мислиш за нешто од кое не си дел :smir:
Не си хомофоб,туку премногу си мислел на темава па си смислил и закони и подзакони :)
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Епа леандра кој се хомофоби тогаш? Неможам да видам кај никого у душа дали е пичка или моча стоечки без проблем. Има некоја универзална дефиниција за хомофоб? Ама пази, убаво кажа и принц. Да се плашам од нив, пошто фобија е страв колку што знам.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Епа леандра кој се хомофоби тогаш? Неможам да видам кај никого у душа дали е пичка или моча стоечки без проблем. Има некоја универзална дефиниција за хомофоб? Ама пази, убаво кажа и принц. Да се плашам од нив, пошто фобија е страв колку што знам.
Страв, аверзија, дискриминација на истите.
http://en.wikipedia.org/wiki/Homophobia еве читај. На енглески :) Ако не разбираш ќе преведам. (Никаква навреда не треба да биде ова, најискрено. Има луѓе што не им иде англиски) :)
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Страв, аверзија, дискриминација на истите.
http://en.wikipedia.org/wiki/Homophobia еве читај. На енглески :) Ако не разбираш ќе преведам. (Никаква навреда не треба да биде ова, најискрено. Има луѓе што не им иде англиски) :)
А што не се плашам од педерите? Сега што правиме. Ниеден жив човек не ме плаши. Значи не е физички страв. А психички не постои кај мене. Ај да ти кажам по мое. ПРЕЗИР од дното на душата и се она што го претставуваат и се она за што се залагаат.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
А што не се плашам од педерите? Сега што правиме. Ниеден жив човек не ме плаши. Значи не е физички страв. А психички не постои кај мене. Ај да ти кажам по мое. ПРЕЗИР од дното на душата и се она што го претставуваат и се она за што се залагаат.
Па тоа е аверзија бе дечко :) Психички страв постои кај секој, не се прави фраер :smir: Значи ти си задолжен за делот аверзија и дискриминација. :smir:
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Чекај малку. Од кај знаеш дека имам психички страв од педери? Дали постои воопшто такво нешто.....и дали имам јас таков страв, ти врска немаш.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Како изгледа еден хомофоб? Оди на пазад да си земе пиперки, жена му го пратила, зима 2 кила и се враќа накај дома. Кога, оп пред него се црта педер. Онака, се приметува дека е педер од 2 километри далечина. И херојот од нашата приказна онака инстантно се плаши? У стилу лееееееееееее педерррррррррр и трча?
Те приметив и на неколку други постови, на сите што не сакаат педери од Х причини ги дискредитираш. Без разлика на кој начин (скриен педер си/ти си хомофоб) сепак се трудиш да ги дискредитираш. Зошто така?
Да трчавме сите кога ни беше страв од било што, интересно ќе беше. Хомофоб би изгледал некако вака: Му кажува пријателот со кој се знае еве нека бидат 5 години дека е хомосексуалец. Прво има :icon_eek: ваква фаца и се врти наоколу пошто му е страв да не го слушнале луѓето кои прв пат ги гледа дека седи на иста маса со хомосексуалец. После се прашува дали некој друг знае дека се дружи хомосексуалци од страв да не помислат дека е хомосексуалец. После му поминуваат сите 5 години низ глава од страв да не му се пуштал некогаш. И во моментот кога човеков по некоја случајност ќе пружи рака накај него станува од маса или барем се трга по инерција од страв да не го допре, пошто е гнасен педер. Е така може да ти биде страв до хомосексуалци.
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Добро бе луѓе. Прајте анализи до сабајле. Јас не се плашам од контакт со педери, ни па од нив, ги презирам за тоа што го претставуваат. Незнам зошто толку тешко го сфаќате ова. Значи последен пат: не е страв од педерите, него ПРЕЗИР према нив.
 
P

Princ

Гостин
Му кажува пријателот со кој се знае еве нека бидат 5 години дека е хомосексуалец.
А зошто би му кажал на било кој што си ти у кревет?
Е точно ова ме мачи. Зошто мора некој да знае дека јас сум некрофил (и не ме гледај вака сега :icon_eek:, да не почнам да ти мрчам дека си некрофобичарка, а леандра да почне да ме брани дека сепак сум послаб).
Луѓе, сексот е интима. Хомосексуалноста е интима. Хетеросексуалноста е интима. Сексот е интима.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
А зошто би му кажал на било кој што си ти у кревет?
Е точно ова ме мачи. Зошто мора некој да знае дека јас сум некрофил (и не ме гледај вака сега :icon_eek:, да не почнам да ти мрчам дека си некрофобичарка, а леандра да почне да ме брани дека сепак сум послаб).
Луѓе, сексот е интима. Хомосексуалноста е интима. Хетеросексуалноста е интима. Сексот е интима.
Никој не ти кажува дека мора да збориш за твојата сексуална определба. Ама за да објаснам како може да има човек страв од хомосексуалци, кој го негирате, морам да дадам хипотетичка ситуација каде хомофоб седи до хомосексуалец.
 
P

Princ

Гостин
Во ред, ама зошто таков муабет би правеле, тоа те прашувам.
Замисли седиш со било кој другар/другарка и ти кажува синоќа (се) ебел/а у гз.
Вака ќе погледнеш :vozbud: или вака :icon_eek:?
Нормално дека второто, за секс зборите :)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Во ред, ама зошто таков муабет би правеле, тоа те прашувам.
Замисли седиш со било кој другар/другарка и ти кажува синоќа (се) ебел/а у гз.
Вака ќе погледнеш :vozbud: или вака :icon_eek:?
Нормално дека второто, за секс зборите :)
Не ти зборев за тоа. Ама како што ти кажуваш на другарите дека не можеш да излезеш зошто си со девојката вечерта, така и дечково наместо да измислува триста глупости за да се вади сака да си каже дека ќе излезе со дечкото. Како и да е, а тоа ти кажал или ти опишувал пози, ти пак :icon_eek: вака ќе го погледнеш. И плус ако реагираш ко предходно опишаното си хомофоб.
 
P

Princ

Гостин
Сте им еале мајката на тоа фобиите. До вчера дефиницијата за фобија (страв) беше многу јасна. Остарев и јас, не сум во тек со настаните...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom