Што мислите за LGBT популацијата?

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Тоа не постои никаде, никаде нема гејска општина или држава. Зошто пак Македонија да биде првата земја со гејска општина, кога тоа не се десило во Холандија и другите великогејски држави. За тоа се криви самите гејовите, ама по се ми се чини дека чекаат да се иградат колонии на марс и таму да се населат формирајќи гејски заедници, фолклор и тако далје.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Тоа не постои никаде, никаде нема гејска општина или држава. Зошто пак Македонија да биде првата земја со гејска општина, кога тоа не се десило во Холандија и другите великогејски држави. За тоа се криви самите гејовите, ама по се ми се чини дека чекаат да се иградат колонии на марс и таму да се населат формирајќи гејски заедници, фолклор и тако далје.
Оддамна имам предложено, имаме и ние остров во преспа, каде педерите би биле испратени и реедуцирани.
Можеби со работа, ќе им се избие педерското од нив.
Педерите се најверојатно распекмезени дечишта кои кога увиделе дека не може да им се сервира се на тацна како пичка и слично, почнале да си ги супституираат потребите со другарчињата од кантер.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оддамна имам предложено, имаме и ние остров во преспа, каде педерите би биле испратени и реедуцирани.
Можеби со работа, ќе им се избие педерското од нив.
Педерите се најверојатно распекмезени дечишта кои кога увиделе дека не може да им се сервира се на тацна како пичка и слично, почнале да си ги супституираат потребите со другарчињата од кантер.
Ваљда ќе му текне на Грујо да го направи некој таков проект. :pos::pos: За тоа со кантерот.

Инаку добра идејата за нивно трансвормирање во стрејт повторно, тоа може да се одвива со психијатар или за посеризно заболените гејови може да се затворат во соба со женски која ќе ги принудуваат на секс, иако од друга страна оваа идеја е лоша бидејќи за такво лечење јас ќе бидам првиот геј што ќе одам таму, и државата ќе пропадне од плаќање курви за лечење на гејовите.:pos:

Ама нека кулираат, додека има гејови повеќе женски за нас остануваат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Кај нас нема некое си мнозинство на хомосексуалци (освен во Скопје :pos::pos::pos::pos::pos::smir:) па затоа не можат да организираат ни обична парада како во Србија :toe: .
 
S

smart ass

Гостин
ХОМОСЕКСУАЛНОСТА СЕ ЛЕЧИ

Оддамна имам предложено, имаме и ние остров во преспа, каде педерите би биле испратени и реедуцирани.
Можеби со работа, ќе им се избие педерското од нив.
Педерите се најверојатно распекмезени дечишта кои кога увиделе дека не може да им се сервира се на тацна како пичка и слично, почнале да си ги супституираат потребите со другарчињата од кантер.
точно добра идеја,и навистина станува збор за супституција на пи*ка најчесто го прават во младите години и веќе им се вметнува во мозокот,

и на крај краеви како де они им аат лице да бараат права ма не ми е јасно или и ја сум тачка-едноставно геј сексот(ако е секс-појке перверзија) е неприродна работа и тоа е научно докажано си постои вагина си постои пенис и имаат функција а не мажи да се тресат мегу себе па згора на се и права ами ако ги пуштат во јавност 20% од граганите ке треба кеси да носат оти ке повракаат кога ке ги видат како "љубовта" ја докажуваат а на децата ке требе да им се даде маски за заварување за да не гледаат перверзии а и негативно ќе влијае врз нив.

предлогот е навистина добар разбрав дека покрај тестостерон понекогаш применувале и лоразепам а и

на крај краеви роберт хит кој неуспеа да излечи хомосексуалец(пробал со електростимулирање)бил во право и остана инспирација за низа други научници.срекен сум што ви го претставувам ова
Tipu Aziz, a neurosurgeon at the University of Oxford, speculates that better knowledge of the brain’s pleasure centers—combined with improved surgical procedures and control of electrical pulses—may make a sex chip in the brain a reality. “Lack of sexual pleasure is a huge loss in one’s life, and if one could restore that, that would enhance someone’s quality of life enormously,” Aziz remarks.
Some neuroscientists are not so sure. Morten L. Kringelbach, a researcher at Oxford who sometimes collaborates with Aziz and wrote the book The Pleasure Center (Oxford University Press, 2008), cautions that hedonic experience may consist of an impulse corresponding to “wanting” and another that represents “liking.” To succeed as a therapy, a sex chip would have to address the challenge of switching on neural circuits that activate both impulses. In a 2008 paper in Psychopharmacology with University of Michigan at Ann Arbor psychologist Kent Berridge, Kringelbach illustrated the distinction between the two by citing an infamous case from the 1960s, in which psychiatrist Robert Heath placed “pleasure electrodes” in the brain of a gay man code-named B-19, in part, as an attempt to “cure” his homosexuality.
The patient pressed a button compulsively to turn on an electrode that induced a desire for sex, but whether he actually enjoyed the sensation was unclear. The stimulation alone did not induce orgasm, and B-19 never expressed any real contentment while hitting the button. Kringelbach warns against similar misuses of contemporary deep-brain stimulation. “It’s important that we not get carried away by this technology,” he says. “It’s important that we not end up in another era of psychosurgeries,” referring to the mid-20th century popularity of lobotomies to treat psychiatric disorders.



http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=a-sex-chip


понатаму овде е психијатарот артур јанов кој има извршено многу истражувања и има излечено хомосексуалци
There are those who think I have taken an anti homosexual stance. So let me clarify. I have no “stance” about homosexuality. I only try to follow the science and not shy away from facts that are politically incorrect. That helps no one, especially those who want to change.

Can we cure it? Wait! Is it an illness, a deviation that needs curing? If you ask anyone whose defenses work and have always worked they would say, “Why would I need curing? And since I am not in the priesthood (most of all being Jewish) I don’t have any desire to cure anyone of anything if they don’t want and need it. But I do want to help those who suffer. Some suffer from being gay and others are very comfortable with it. Why would I or anyone want to treat them? I have no mission and never have had a mission to save the world. I have found a way, to me the scientific way, to help those who hurt, who are anxious and depressed, who can’t function and who are miserable. We don’t advertise and make outrageous claims about homosexuality or anything else. We have “cured” some homosexuality. We didn’t start out to cure anything but two or three of them came to me after some time in therapy and said, “My orientation has changed.” I said fine. If it makes them happy so much the better.

What causes it? That is a sticky wicket. I have the feeling that with all the new research there is a hormonal base to some of it since traumas in the womb can and do change the later sex hormone levels. That is not all. There has to be a familial configuration that deprives the child of fulfillment of need, somehow, somewhere. I do think heterosexuality is normal, given the need for survival of the species, to say nothing of how the parts fit together to make babies. I really don’t care if homosexuals think they are normal. That is their choice. I do not agree or disagree. I try to follow my experience for over fifty years of therapy and of all the new research, including brain changes in homosexuals.
There seems to be general agreement in late research that traumas while in the womb can predispose to homosexuality. This is certainly true in animals where females show mounting behavior. Yes, there are many animals who show homosexuality. I am sure and do not dispute that. But I am an expert in humans, not homosexuality. I don’t know who is. I have no spin whatsoever about this anymore than I know that gestation and birth trauma lead to migraines later on. If a migraine lobby tells me I am dead wrong, I can only indicate my experience over many decades with it. And since we have cured many migrainers I will stick to my story. Incidentally, my new book (manuscript) cites many of the studies I mentioned above. Let’s get off the posturing. If I can help those with epilepsy, migraine and high blood pressure there must be something to the theory. I do not know of any other psychotherapy that helps epilepsy nor deep depression. That is because they cannot go deep enough to make profound changes. What this means is that the causes and origins of many afflictions lie very deep in the brain. Therefore all therapies that use words to help people are talking to the wrong brain.

About being prejudiced. Members of my staff have been gay. I engage those who are competent, period. When I am in doubt about something I check with my homosexual friends. When I want to know more about high blood pressure I check with my patients. I do not have to be the repository of all wisdom.

Линк.

http://cigognenews.blogspot.com/2009/05/on-becoming-homosexual-is-it-becoming.html
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
До модераторите. Гледам дека цело време се натегаме. Педерите се болни, или којзнае што не, и ТОЧКА. Мислам дека ќе биде убаво една анкета што мислат кајганџии: дали педерите се нормални или не? Или па дали хомосексуалноста е нормална појава? Да се гласа да видиме што ќе прееовладува.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Па нема некоја критична маса која што ја поддржува хомосексуалноста или се хомосексуалци. Еве некои естрадни уметници што мислат за тоа:

 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
на крај краеви роберт хит кој неуспеа да излечи хомосексуалец(пробал со електростимулирање)бил во право и остана инспирација за низа други научници.срекен сум што ви го претставувам ова
И Менгеле е инспирација за некои.
Ти биди си среќен и понатаму, а во меѓувреме те поздрави песнава.


Од излечените од хомофобија :back:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Гледам на спотот, маж и кои личат на жени и жени кои личат на мажи се гејој. Нема нешто со нормален изглед за свој пол.

Мене лично не ми смета тоа шо се гејој али ми смета то што својата желба да се клецкаат со особи од ист пол сакаат да го стават во устави, закони да им се извези знаме и да му се измисли грб и химна. Многу драматизираат.
Нек си се клецкаат по дома, навечер по паркови зад контејнери по влезови.... али нека не ја сметаат својата сексуална желба како некој повод за државно општествено културни промени и револуции.
Сакал Коче кур в газ па морало да помини на уставен суд и собраније и да се изгласат закони оти нему му се прискало да вкуси сперма!!
!
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
До модераторите. Гледам дека цело време се натегаме. Педерите се болни, или којзнае што не, и ТОЧКА. Мислам дека ќе биде убаво една анкета што мислат кајганџии: дали педерите се нормални или не? Или па дали хомосексуалноста е нормална појава? Да се гласа да видиме што ќе прееовладува.
Која е целта на анкетата? Да се добијат податоци за една работа, а да не користат за ништо немаат поента.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
До модераторите. Гледам дека цело време се натегаме. Педерите се болни, или којзнае што не, и ТОЧКА. Мислам дека ќе биде убаво една анкета што мислат кајганџии: дали педерите се нормални или не? Или па дали хомосексуалноста е нормална појава? Да се гласа да видиме што ќе прееовладува.
Која е целта на анкетата? Да се добијат податоци за една работа, а да не користат за ништо немаат поента.
Нема никаква потреба од анкета, не ми одите офтопик. Што имате да кажете околу проблемите со оваа дискутабилна заедница, поставете ги.
Нема ништо да променат за или против гласови на анкета.
Фокусирајте се околу она кое вие може да го допринесете околу промовирање или стигматизација на хомосексуалците.
Педерскиот бран кој зеде замав на почетокот на оваа деценија е сопрен, кажете ваши идеи за разбирање и подршка или планови како да се сузбијат нивните евентуални идни напади.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Која е целта на анкетата? Да се добијат податоци за една работа, а да не користат за ништо немаат поента.
Па добро можи како во едно демократско опшество да видиме дали ќе помине или не, што мисли заедницата дали таа појава ја прифаќа како нормална или девијантна.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Гледам на спотот, маж и кои личат на жени и жени кои личат на мажи се гејој. Нема нешто со нормален изглед за свој пол.

Мене лично не ми смета тоа шо се гејој али ми смета то што својата желба да се клецкаат со особи од ист пол сакаат да го стават во устави, закони да им се извези знаме и да му се измисли грб и химна. Многу драматизираат.
Нек си се клецкаат по дома, навечер по паркови зад контејнери по влезови.... али нека не ја сметаат својата сексуална желба како некој повод за државно општествено културни промени и револуции.
Сакал Коче кур в газ па морало да помини на уставен суд и собраније и да се изгласат закони оти нему му се прискало да вкуси сперма!!
!
Апсолутно така. Исфрустриран педер као Коче ни ја дупи цела држава и законодавен систем... он сакал да менуе устав...

Не знам дали да се смеам или да се смеам.
 
S

smart ass

Гостин
И Менгеле е инспирација за некои.
Ти биди си среќен и понатаму, а во меѓувреме те поздрави песнава.


Од излечените од хомофобија :back:
хомофобијата е само термин измислен од ете докажано болните педери кои можат да се лечат,не постојат хомофоби тку ХЕТЕРОФОБИ=гејој кои имале трауми па сега супституираат вагина со пенис:back:.

Гледам на спотот, маж и кои личат на жени и жени кои личат на мажи се гејој. Нема нешто со нормален изглед за свој пол.

Мене лично не ми смета тоа шо се гејој али ми смета то што својата желба да се клецкаат со особи од ист пол сакаат да го стават во устави, закони да им се извези знаме и да му се измисли грб и химна. Многу драматизираат.
Нек си се клецкаат по дома, навечер по паркови зад контејнери по влезови.... али нека не ја сметаат својата сексуална желба како некој повод за државно општествено културни промени и револуции.
Сакал Коче кур в газ па морало да помини на уставен суд и собраније и да се изгласат закони оти нему му се прискало да вкуси сперма!!
!
епа тоа го направија успејаа со нивното богато лоби да го поделат народот на основ сексуална ориентација...хахах уште колку поделби?

Коче нема основ ништо да бара освен електро стимулатор или чипче па ке му стане на жена.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Апсолутно така. Исфрустриран педер као Коче ни ја дупи цела држава и законодавен систем... он сакал да менуе устав...

Не знам дали да се смеам или да се смеам.
Ќе треба да се работи на истото. На подигнување на свесноста кај популацијата за педерскиот проблем.
Сигурен сум дека луѓето ќе го отфрлат, но треба секогаш будно да се набљудува и другата страна. Имаат тие скриени(педерски) трикови со кои можат да заведат дел од нив.

Мора да се создаде клима во која педерите ќе се прочитани и на секоја нивна агресија и обид за инфилтрација соодветно да се реагира.
Претходно спомнав, но да повторам.
Имаше јака пропаганда пред 8-9 години. Имаше и билборди кои буквално велеа прифатете ја различноста.
И ги поставиле по цел град педери лезбејки, баби со деца како се лапаат.
Благодарение на навремената реакција истите се симнаа, дури имаше и негодување до американската амбасада која призна дека сето тоа е недолично.
Исто имаше и голем дел на работилници, семинари, спонзорирани од сорос но и од други центри, во кои беа перени мозоците на млади луѓе за прифаќење на овие девијантности.

Згора на се и отварање на центар за граѓански права со списание хелоу, кој сега како и масо, е благодарение на соодветната акција згаснат.
Денес има некои минорни обиди за повторно актуелизирање на ова прашање, лидери се познатите антимакедонисти Жарко Трајановски и Никола гелевски, заедно со Ирена Цветкович кои од време на време ќе потрујат по нет и дневниот печат, но не се истите вредни за некоја поопсежна акција.
Тоа воопшто не значи дека битката е извојувана и дека сме раскрстиле со педерастијата.

Има центри имаат пари со кои ќе се борат за признавање и буткање на закони кои на никого не му се од интерес.
Затоа, потребна е спремност за одговарање на сите педо-хомо-насилни предизвици.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom