Загатки

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Еве ја и мојата загатка:

http://tinyurl.com/mqlarf

Ама оваа загатка е решена , ти утврди дека бугарскиот јазик е дијалект на македонскиот, многу храбро од твоја страна, ако имаш проблеми со твоите сонародници поради ова тврдење, обрати се тука ке ти помогнеме. :smir:

Ајде друга загатка !!!
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Ама оваа загатка е решена , ти утврди дека бугарскиот јазик е дијалект на македонскиот, многу храбро од твоја страна, ако имаш проблеми со твоите сонародници поради ова тврдење, обрати се тука ке ти помогнеме. :smir:

Ајде друга загатка !!!

е ајде де ајде :helou:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Човек се наоѓа на остров без храна и вода, но знае дека ќе преживее. Како е можно?
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
бил видовит па видел на гравче па сеа ќе си ужива
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Човек се наоѓа на остров без храна и вода, но знае дека ќе преживее. Како е можно?
Никаде не пишува дека е пуст остров значи на островот можеби има луѓе кои живеат и ќе му даваат јадење(прво ова ми падна на памет)
 
V

Viktorijabt

Гостин
бил видовит па видел на гравче па сеа ќе си ужива
Никаде не пишува дека е пуст остров значи на островот можеби има луѓе кои живеат и ќе му даваат јадење(прво ова ми падна на памет)
Glumi robinzon kruso ili igra survivor:vozbud:
:pos2:
:nenene:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Па финтата е вие да кажете каков остров. :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Па не е пуст! XD

Значи не е пуст островот. Има некој на него, и ќе му помогне/помогнат да преживее.

Voila!

:wink:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Па не е пуст! XD

Значи не е пуст островот. Има некој на него, и ќе му помогне/помогнат да преживее.

Voila!

:wink:
Хмм одговорот е поинаков. Има врска со тоа каков е островот, ама не и со луѓето на него. Ајде, лесно е!
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Хмм одговорот е поинаков. Има врска со тоа каков е островот, ама не и со луѓето на него. Ајде, лесно е!
Епа има некое дрво, ова-она.. ке најде некој кокос.. блабла.. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom