А2- дебата Паско и Љубчо

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
:pos2:.... Ajde dajte drugo dete i ovoj Paskal so trite saata otide jabana... :pos2:... A be taka ke bide so sekoj koj ke i se sprotistavi na VISTINATA... A vistinata e taa deka nie sme SLOVENI...!!! I tocka... THE END...!!! Se drugo e samo pusta zelba... Jebiga... I jas sakam da e vistina ona sto go kazuva Paskal, ama sto da se pravi koga ne e... :toe:

I uste nesto... Se prasuvam ima li nekoj intelektualec koj ke gi zastapuva ovie tezi na Grujo i Paskal...??? Pa da moze NAUCNO I SO FAKTI da razgovara...??? Ili kako i Milenko i Paskal koj razgovaraat od subjektivni pricini...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Педерче едно..си ја имал честа да го банираш :pos2:
Уан ин а лајф тајм прилика а? :helou:
Ма, милениче ќе ми станит, ко чиби-чанче :))))
Хилби бек...
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Се работи очигледно за добро подготвена стратегија која со солидна медиумска поддршка во скоро време можеби и ќе даде некакви резултати.
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=617994446978&id=9&setIzdanie=21714
јасно е сето тоа но нели е тоа велепредавство и нели треба некој да се бори против таа стратегија. ај на микро ниво ќе речеме дека постои борба, јас му серам на јован или на самоубиецот, но на макро ниво кој го прави тоа?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А за овие лаги и спомнувања на имиња на македонски историчари очекувајте и реакција од истите историчари против Георгиевски, за лажното затскривање позади нивните научни дела, кои максимално ги злоупотреби и искривотолчи.


Искрено, потребен ни е лик како Љубчета, за да се обидиниме во еден фронт.


Љубчо, искрено ти благодарам, доколку не постоеше, ќе моравме да те измислиме. :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И да се регистрираш пак!
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
И форумот е јавно мислење. Ама касно дозна, жалам :)
не бе брат ги оставате да шират лаги за мене, за тебе. тие ми кажуваат кој сум, од кај сум. лубчо е јавно мислење? 100% го има лавот или тупаницата како аватар се да му ебам.
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
:pos2:.... Ajde dajte drugo dete i ovoj Paskal so trite saata otide jabana... :pos2:... A be taka ke bide so sekoj koj ke i se sprotistavi na VISTINATA... A vistinata e taa deka nie sme SLOVENI...!!! I tocka... THE END...!!! Se drugo e samo pusta zelba... Jebiga... I jas sakam da e vistina ona sto go kazuva Paskal, ama sto da se pravi koga ne e... :toe:

I uste nesto... Se prasuvam ima li nekoj intelektualec koj ke gi zastapuva ovie tezi na Grujo i Paskal...??? Pa da moze NAUCNO I SO FAKTI da razgovara...??? Ili kako i Milenko i Paskal koj razgovaraat od subjektivni pricini...
Знам еден неинтелектуалец што не ги застапува истите тези а тоа си ТИ!
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ајде бе, никој во одбрана на Љубчо? Кај се јунаците?
 
E

emission

Гостин
Од многу возбуда на крајот си призна дека бил член и на форуми (најверојатно и на кајгана) инаку не верувам дека ќе се издадеше, ќеф ми е што најверојатно многумина го имаат плукано .

Паско настапи смирено и логички иако фалеше да има и историчар да му предочи многу факти со кои ќе му ги срушеше тезите на лјубчо. Особено дрско беше неговото тврдење за вакуумот од 6-20 век демек до Мисирков немало сведоштва за Македонското име, дека Мисирков зборува за непостоење на Македонска нација до негово време и за потребата да се формира а намерно испуштти да каже дека европските нации се формираат доста касно т.е. не многу порано од Македонската .Посочи мал дел извори но сепак можеше многу повеќе да го демаскира бугарот.
 
N

n/a

Гостин
Neli Ljubco bese eden od mnogute utnati pisateli ili poet, od kaj pa on istoricar.
Doduse i Pasko ne e nisto povekje od tragac po kanti so zlato.
:zver: :pos:
И не заборавајте да кажете дека Љубчо,
ваков или онаков,
вечерва го тури у буре Паско !
(за кој што и претходно од пријатели археолози сум чул дека е крајно неук)

Мојот коментар...
сега за сега е излишен.
И е само мој. :wink:
 
Член од
17 јуни 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Љубчо ко да сум го читал и на форумов :helou:

Класичен бугарски пропагандист, а спомнува некаква агресивност, смешки, нападно извртува тези и не дава до збор да се дојде.

А со неколку логички аргументи Паско му ги растури ко кула од карти.
Кај си бе Братот, се регистрирав само да ви покажам колку човек лесно забегува во не параноја, МЕГАЛОМАНИЈААААА:pos2: Мислиш дека си дебатирал со Љубчо Георгиевски, хахахаха Добро е ме унапредивте од Канзуров во Љубчо, сега подобро се чувствувам, сега може да ме банирате:smir:......повторно!
 
E

emission

Гостин
Ако го сметате Геогргиевски за бугарин,дали има толкова големо значене шо смета тоj,па и цела тема да отварате за това?
Зашто не се занимавате со големите проблеми,които са пред РМ и се види,дека решението не се види,а се зафркавате со дребни риби и дребни проблеми?!
Таквите изродии , мали суштества како него ни прават големи проблеми. И не сери каде што не си добредојден.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
амди бајрам бил закана за македонската демократија:pos2:, со право се буни и пцуе човекот. него никој не му дава ни 30 секунди ова копилево се проституира по телевизии, весници, форуми:tapp: цел месец. да ти се намочам во демократијата некој нека преземе контрола во свој раце и нека ги среди работите
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ајде бе, никој во одбрана на Љубчо? Кај се јунаците?
Eve jas.............. goooooooooo Lubco gooooooooooooooooo.....

Iskreno, Pasko bese unakazen... se izgubi covekot vo prostor i vreme , ne mu pomagaa ni trite saata a Bogami i uste tolku kompasi ne ke mu pomognea....:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom