Izair Emini od penal + crven karton za Skopje

3 ноември 2009
1.543
767
За пеналот нема дискусија, ама не видов дали стврано беше за директен црвен. Има ЕБР никој ништо нема да направи

B

Beck's

prosto da ne ti se veruva koi pederi od igraci,publika imaat ovia skopje ...ccccccc neka sisaaaaaaaaaat sea mater da im ebam ciganska....ama krivi se nasite so ne gi potopija so golovi,posle nekolkute 100% koi bea potesko da se promasat....

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
Пак нерешено со Скопје мамето нивно!!

Какви шансии промашија нашите...лелее празен гол утнаа.Потоа каков пенал направија,глупакот Пупе мислам беше...барем да ја оставеше топката на голманот да ја шутне а не да го дрибла сопствениот голман.

Ах на крај падна гол...супер барем разликата со Металург е 5 бода.

И баш да видам дали ќе има казна за Скопје!!!

23 јануари 2009
10.640
2.504
Да ви кажам право мило ми е што победивте.

--- надополнето ---

т.е шо не изгубивте :)

10 јули 2009
1.543
197
Samo kolku sme glupi :tapp:nemozeme skopje da gi tepame i toa celo vtoro poluvreme sme igrale so igrac povece pa da ti se pluknem na nereseniot rezultat se raduaja kako da osvoile kujznae sto a ne znaa deka metalurg ni disa na vrat.Qato legenda bil no za trener ne go biva pri 1-1 rezultat go vaga toj mladiot so igra sredina go stava Mickov(odbramben):tapp:izgleda go cuvaja rezultatot ova sto go propustivme ce se kaeme mnogu da pamtite:kesa:

1.543
767
Пупе ли беше тој што направи грешка за пенал? Иначе имавте поклон од судијата, Скопје играше со 9 играчи кога дадовте гол. Не можеше и многу да се види во мешаницата што се се случи, ама најсмешно беше кога од Скопје играчот повреден лежи, му доаѓа топката и одма станува и у аут и после настана мешаница. Кој беше денес судија?

Ако бидете шампиони, а нема кој да ве обори, ќе треба да им цунете рака на Силекс, го победија Металург со гол у 90, а вие им дадовте гол у 90 минута.