Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
[/QUOTE]
Може у Тетово да е забрането затоа што нема навивачи ама на другите стадиони и сали што сум бил секад имало.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ај гледам се проветри малце...

Вака да почнам...сите знаеме дека има забрана за организирани гостувања,и комшииве знаат.Можеа да дојдат без транспаренти,без да организираат кортео можеа да дојдат директно во стадион и пред стадион да купат карти и да влезат во стадион.Зошто не го направија тоа?
И за нас важеше истото кога бевме во улогата на гостин,ама дојдовме порано и не во кортео,влеговме внатре,не извадивме транспарент и си навивавме.


Атмосферата одлична,ретко се гледа низ нашиве стадиони.Денеска немаше обична публика во стадион,сите бе навиваа...грмеше од сите страни.Ако веќе не ги пуштија комшииве тогаш требаше да ја отворат и источната трибина,бидејќи главната и северната трибина беа преполни,дури стоеја луѓето.
Со знамето ова ни е втор пат во оваа сезона и тоа токму против тетекс.
Потоа беше спектакуларно,ролни од сите страни каде што имаше луѓе...прекрасно изгледаше.

Што се однесува до играта...ги прегазивме во секој момент.
Сомнителен пенал...да не кажам непостоечки.Тоа предизвика гнев меќу публиката.И не јадете безвесе сме правеле притисок,каков притисок,да не сакате да молчиме додека не ебат во здрава глава.
Но подобри бевме и Мустафи ни ја донесе големата радост,за потоа Ардиан Нухиу да ја запечати победата.По барање на навивачите влезе Буба.Се гледаше дека има последици од повредата но барем одигра неколку минути па во средата очекуваме 90 минути да игра.
Шкендија покажа дека може и без Хасани,а пријатно ме изненади Аломерович.За капитенот Мустафи да не трошам зборови за џабе...мотор,мозок,срце,душа на екипата е!

И уште еднаш се потврди дека ТЕТОВО ЖИВЕЕ ЗА ШКЕНДИЈА!!
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Ај гледам се проветри малце...

Вака да почнам...сите знаеме дека има забрана за организирани гостувања,и комшииве знаат.Можеа да дојдат без транспаренти,без да организираат кортео можеа да дојдат директно во стадион и пред стадион да купат карти и да влезат во стадион.Зошто не го направија тоа?
И за нас важеше истото кога бевме во улогата на гостин,ама дојдовме порано и не во кортео,влеговме внатре,не извадивме транспарент и си навивавме.


Атмосферата одлична,ретко се гледа низ нашиве стадиони.Денеска немаше обична публика во стадион,сите бе навиваа...грмеше од сите страни.Ако веќе не ги пуштија комшииве тогаш требаше да ја отворат и источната трибина,бидејќи главната и северната трибина беа преполни,дури стоеја луѓето.
Со знамето ова ни е втор пат во оваа сезона и тоа токму против тетекс.
Потоа беше спектакуларно,ролни од сите страни каде што имаше луѓе...прекрасно изгледаше.

Што се однесува до играта...ги прегазивме во секој момент.
Сомнителен пенал...да не кажам непостоечки.Тоа предизвика гнев меќу публиката.И не јадете безвесе сме правеле притисок,каков притисок,да не сакате да молчиме додека не ебат во здрава глава.
Но подобри бевме и Мустафи ни ја донесе големата радост,за потоа Ардиан Нухиу да ја запечати победата.По барање на навивачите влезе Буба.Се гледаше дека има последици од повредата но барем одигра неколку минути па во средата очекуваме 90 минути да игра.
Шкендија покажа дека може и без Хасани,а пријатно ме изненади Аломерович.За капитенот Мустафи да не трошам зборови за џабе...мотор,мозок,срце,душа на екипата е!

И уште еднаш се потврди дека ТЕТОВО ЖИВЕЕ ЗА ШКЕНДИЈА!!
:baeh::bravo::bravo:

--- надополнето ---

БРЕГАЛНИЦА 2008 - ШКЕНДИЈА - среда, 06 април
Главен судија Мечкаровски Димитар - Скопје
1 асистент Милошевски Душко - Скопје
2 асистент Ширилов Игор - Скопје
4 судија Стефков Симеон - Скопје
КОНТРОЛОР Стефанов Илија - Богданци




:nenene:

Uuf :mad::mad: ke naprai nekoja glupost , se nadevam deka ne , bidejki togas neka go zaboravi TETOVO !
 
B

Beck's

Гостин
e aj sea neka se javi vojvodata koi gi broel stolcinjata,da mi gi najde Skalite na stadionot ?

--- надополнето ---


Oj Shkendij Shkendija Jon,ty rinia shum te doon :vozbud:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
I LOVE SHKENDIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :back:
OELOELEOELEOELEOELEOEL
 
Член од
4 август 2010
Мислења
36
Поени од реакции
1
ISTO SITUACIJATA BESE PRED 4 MESECI.NIE NE BEVME PUSTENI NO...KOGA SE SAKA SE SE MOZE VLAGAVMO BEZ TRANSPARENT I SE BESE OK. AKO EVR GI SPRECIL vojvodkite ZASTO NE VLEGOA PRED DA DOJDE EVR U STADION SAMO NESTO ZNAM OVA GODINA SHKENDIJA E FENOMENALNO JAKA I PROTIV SUDITE BALLISTI ZAKON NEZNAM STO KOMENTIRATE VISE NEMA STO DA SE KOMENTIRA 3-1
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
ISTO SITUACIJATA BESE PRED 4 MESECI.NIE NE BEVME PUSTENI NO...KOGA SE SAKA SE SE MOZE VLAGAVMO BEZ TRANSPARENT I SE BESE OK. AKO EVR GI SPRECIL vojvodkite ZASTO NE VLEGOA PRED DA DOJDE EVR U STADION SAMO NESTO ZNAM OVA GODINA SHKENDIJA E FENOMENALNO JAKA I PROTIV SUDITE BALLISTI ZAKON NEZNAM STO KOMENTIRATE VISE NEMA STO DA SE KOMENTIRA 3-1
Незнам зошто го мешаш судијата, кога денес имаше многу солидно судење и за двете страни...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе како нема ниту една слика од главната трибина,кога го извадивме знамето и во главна имаше кореографија со балони па после траеше уште малце тоа!

198504_199782666721190_100000683754753_598381_168568_n.jpg


Овде може да се забележи малце...ама од спротива дали има некоја слика?
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
nemam namera da se vpustam vo diskusii,megjutoa sekoja "normalna" nav.grupa(ako voopsto tuka moze da se spomne toj termin),bi dala poddrska vo gradsko derbi da bidat prisutni dvete grupi zaradi vkupniot ambient(sto vo ovoj slucaj toa ne se slucilo so "vojvodi").brojcanata dominacija i vaka i taka bi bila na stranata na skendija,pa od tuka ne gledam pricina zosto ne bile pusteni "vojvodi" da vlezat i da go gledaat natprevarot!?
i uste ova.ikonografija veke videna po neznam koj pat so istaknuvanje albanski znaminja ,paroli i sl. sankcii od ffm normalno deka i ovoj pat nema da ima,ili ke bidat minimalni,da ne kazam smesni.
i dokolku se sluci na krajot skendija da bide prvak,taa sepak ke bide prvak na makedonija(ne na albanija),nesto sto nekomu nema da se dopadne na vakov ili onakov nacin.....
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Абе како нема ниту една слика од главната трибина,кога го извадивме знамето и во главна имаше кореографија со балони па после траеше уште малце тоа!

Прегледај го приврзокот 42055


Овде може да се забележи малце...ама од спротива дали има некоја слика?
Da , imase dobra koreografija i vo gllavna ,sepak mislam ke ima uste sliki pa ke se vidi i taa!!

LELE , KAKVA ATMOSFERA NAPRAIVME !!

ZIVEME ZA SHKENDIJA!!!

TETOVO


pozz vojvodki

197345_1699839251088_1091104372_31583014_7088259_n.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom