Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Ako protiv Island ne pobedat pa togas protiv kogo?!Sto togas barame nekoje vtoro mesto ili ucestvo na nekoj golem turnir,samo mislam deka nemat da ne izneverat i ke pobedat so 4-0!!!!!!!!!
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
16
ако не победиме и против исланд да дадеме предлог наредните квалификации во иста група да сме со САН МАРИНО, ФАРСКИ ОСТРОВИ ,ЛУКСЕМБУРГ И ЛИХТЕНСТАЈН па може и 2 да бидеме ако ни тргне :pos2:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Да се надеваме дека денеска нашите ќе играат побрз и поефективен фудбал,со многу повеќе шутеви во рамките на голот спротивно од последниот натпевар со Норвешка.
Секако очекувам победа.
НАПРЕД МАКЕДОНИЈА
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кај мене нема Сител...Нема Слика...Како е кај вас??
Знае некој да ми даде линк да ја гледам на Нет...??
И во Тетово немаше до вчера, 2 дена немаше ама еве сега има фала богу :)

Знам ама мн кочи... Некое друго?
Епа нема друго, иди кај некој другар што има подобар нет и нема да ти кочи :smir:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ако не ги тепаме Исланд на ова жешково време, не знам кого ќе тепаме... Очекувам да попаѓаат на терен после пола саат. Башка ако вчера биле на работа... :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Знае некој во кој лиги играат Исланѓаниве? Оти ако не играат во Исланд џабе е жешко навикнати се :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Башка ако вчера биле на работа... :pos2::pos2::pos2::pos2:
:pos::pos::pos::pos::pos:


Појма немам дали играт во жешки земји. Ама кои играчи ебаго, само Гудјонсен им вреди колку толку, али нема игра.

- Ако не победиме денес, поарно ќе биде да се откажеме во следните 20 години до дека не направиме "респектабилна" репрезентација (колку јако звучи ова) и тек тогаш да пробаме до кај сме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom