Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Пандев на клупа


И ќе тепамо 100 %:smir:

Да даде господ нека добие грипче некое ситно колку да неможе да игра :vozbud:
Поштуем
Јас убаво велев дека не игра за репрезентација толку добро како во Лацио што игра ама некои дури сега сФатија кога најмалку е потребно и кога шансите за влез понатака се 0%
Тоа е тоа поздрав до МАКЕДОНИЈА таква каква што си е.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ако играат сите напаѓачи како Стојков со Норвешка.... ќе даеме гол и ќе победиме:helou:
Знам дека можеме и верувам у репрезентацијава:pipi:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Ќе има мали измеени јас мислам , Лазаревски десно , во средина место Шумуликоски Георгиевски на на неговото место Тасевски и во нападот Фичо Ивановски . Мазнов и Ристиќ уште сега нека не се надеваат дека ќе влезат . Куртони се и двајцата многу ги замрзив после утакмицава дебилна со Норвешка :tapp:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ја не знам зашто уопште ги става Тасевски и Шумуликоски али ај он си знае:nesvest:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ја не знам зашто уопште ги става Тасевски и Шумуликоски али ај он си знае:nesvest:
Epa koj da stavi be brat tie se povikani, Velice e najstandarden vo sredniot red kaj nas, koj da go stavi toj Memedi li kao bese so go povikal od sto ti ja znam kade. Dodeka e ovaa uprava tie igraci ke gi gledame i toa e toa nema napredok.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Epa koj da stavi be brat tie se povikani, Velice e najstandarden vo sredniot red kaj nas, koj da go stavi toj Memedi li kao bese so go povikal od sto ti ja znam kade. Dodeka e ovaa uprava tie igraci ke gi gledame i toa e toa nema napredok.

Е и тоа шо викаш исти ку*ац се сите(може и бетер),џабе е најстандарден:)tapp:)и тој Мемеди па што класа играч што да ти кажувам:)nesvest:),ЕПА НЕКА СМЕНАТ НЕШО,ИЛИ СЕ ГЛУПИ НЕ ЗНААТ ИЛИ ТАКА ИМ ОДГОВАРА,ПАРИ,СЕ ОД КОРИСТ МРШ,ЗАТОА НИКАД ЌЕ НЕАМЕ ФУДБАЛ НИИИКАААААААААААДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДд:tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
мора да победиме. ако не победиме :helou:
 
N

navivacka

Гостин
Мора да дадат се од себе на овој натпревар,Јонузот мора да го искара Пандев да не себиче толку како вчера...се надевам дека ке нема и такви промашувања од Ристик место во топка во фаца на играч:tv:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
У врска со јачината на нивната екипа....... би требало да сме еднакви, со оглед на домашниот терен:toe:
Како и повеќеот очекувам победа, ама не би ме зачудил и друг резултат!
Тоа е!
би требало да сме еднакви со оглед на домашниот терен? WTF?! исланѓаниве се дрва невидени, ако го гледаше натпреварот што го загубивме во гости ќе знаеш за што зборувам. се изнапромашивме по наша вина, а и голот што го дадоа, од еден шут, беше несакајќи, по наша грешка.

типувам победа со повеќе голови разлика.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Уште една разочарувачка вест што немав каде(во која тема) да ја постирам очигледно е за тука.

Репрезентацијата на Македонија до 21 година поразената од Српската со 4:1

http://www.a1.com.mk/vesti/sport.asp?VestID=109705
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
И на што личеше тоа вчера? Успорена снимка, ако така играат и против Исланд сите уште утре да се снабдиме со залихи од тоалетна хартија. Пошо знаеме кон што води гледањето на таков тапа фудбал.. :nesum:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Чекај кај брзаш прва утакмица му е на Јонуз оваа, искусен стратег е он ке ги консолидира редовите за до среда :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Оваа мораме да ја победиме ... со 1-0 би бил задоволен
 
П

Паспарту

Гостин
Ај се надевам дека барем Исланд ќе ги победиме... Горе-доле и они се исти камења како овие нашиве (можеби малку се и подобри). Групава беше најлесната што во квалификации ни паднала, а ние стандардно најверојатно 4ти ќе завршиме, сепак и тоа е успех нели!? Ги гледам играчиве против Норвешка и се прашувам од која планина се симнати, па не е ни чудо што играат во лиги понеквалитетни и од македонскава... Никаков распоред на позиции, секој трча кај че стигне, секој киксира, брука!!!!!!!! Едноставно играат 20минути и после тоа немаат душа :tv: Пандевче седи си во потпросечен тим како Лацио и не летај во облаци премногу, доволен ти е и таков клуб, дефинитивно не си за во "поголем клуб". Па добро бе, кога и да игра за репрезентација фаќа топка и врти круг со неа, ко мува без глава! Мазнов и репрезентација, ој Јонузе неписмени Јонузе, стави го син ти подобро :tapp:

Моја прогноза 1-1
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Искрено после натпреваров со Норвешка немам никакво возбудување за наредниот натпревар. Гледам на ТВ трескаат дека со победа против Исланд ќе сме ги врателе шансите за пласман во бараж. Ние немаме шанси за бараж и тоа треба да го прифатиме. Инаку ако ја спуштат картата на 100 ден може и да отидам на стадион, за 500 денари да гледам ваков фудбал не фала.

Инаку коментар за нашата формација, не стигнав на минатата тема да дадам.
Одбраната е добра, иако Гоце реално не е за бек зашто нема веќе ниту брзина ниту снага и со тоа десната крилна позиција ни е ослабена. Средниот ред со Величе, Деспотовски и Георгиевски ми остави многу добар впечаток, иако и Гроздановски мислам дека треба да биде во прв тим. За нападот што да се каже. Од Стојков не ни може да се очекува нешто кога нема заиграно асално 5 години фудбал, или е повреден или грее клупа. Илчо никогаш не сум го сметал за добар играч, уште па и кога ќе видам дека е ставен како крило му се чудам на памет и на Јонуз и на Катанец пред тоа. Мазнов не вреди ни коментар да се даде за него.
Гледам некои плукате по Пандев. Се сложувам дека во репрезентацијата не ја покажува играта од Лацио, премногу солира понекогаш, паѓа и глуми фаули. Но како може да кажете дека треба да оди на клупа, кога едноставно и кога ќе направи нешто како што треба другите не го следат? Колку пати имаме изгледна акција, некој треба да му даде повратен дупли пас на Пандев и ќе му ја даде 5 метри понапред него што треба. Ќе створи шанса Пандев треба да асистира, сите дремат на половина терен. Едноставно нема со кого да соработува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom