„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
мажите го смалуваат критериумот на физичка привлечност, а жените на интелигенција.
Ова сакав да го кажам де.:) Не мора жената да биде екстремно физички привлечна за мажот да посака да има секс со неа.

Ако слушнеш од повеќе мажи "Не бе само онаа не ја е..." ќе се смени твоето мислење за сите мажи генерално?
Никаде не реков дека ова е правило што важи генерално за сите мажи,туку дека е реална можност да постои ваков начин на размислување,па оттаму и она сакам да те ...,не мора секогаш да значи комплимент.

Можда повеќето коментираат али кој стварно мисли така е прашање.
Нагласив дека моево мислење е базирано на изјави,на она што сум го слушнала,не можам да читам мисли.:)Сепак како отворена опција оставам дека од толкумина што сум ги слушнала,некој мислел вистински.:wink:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Никаде не реков дека ова е правило што важи генерално за сите мажи,туку дека е реална можност да постои ваков начин на размислување,па оттаму и она сакам да те ...,не мора секогаш да значи комплимент.
Мислев дека не си во право се до денес, ама изгледа јас сум грешел. И да може да се земе и генерално за сите мажи, после ова што денес ме направија пепел зашто не сум сакал ее... со некоја си таму типка која не ми праи никаков филм.
 
M

MIL

Гостин
Имам одбиено цури кој дирекно ми побарале секс :baeh: имам спуштено зашто мрзам такви
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
лош но директен пристап, барем типот е искрен си има потреби. би ме навредило доколку во мене види девојка само за да му ги задоволи тие негови потреби, не би го сфатила ко комплимент у никој случај и би му се изнасмеала у фаца:vozbud:
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.335
Таков пристап на некоја женска јас би го сватил само како комплимент, никако поинаку....баш ќе ми годи!
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Site nie se trudime bez razlika mazi-zeni da bidime seksi i privlecni neli?I sigurno bez razlika na iznesenite mislenja tuka,dokolku ne e vulgaren toj pristap bez razlika na polot e kompliment a toa dali nekoj bi prifatil ili ne toa e drugo prasanje.Sakam da te sekss e samo mnogu podirekten pristap od site drugi policemerni pristapi od tipot:mnogu mi se svigjas,ili si privlecen zgoden,simpaticen ili sto ti ja znam a so drugi zborovi go imaat istoto znacenje.Pa koj seuste so site drugi pristapi misli poinaku t.e da ne slucajno nekoj na nekogo mu e sexi i privlecen za razgovor ili nekoja kafe druzba?
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Лошо е кога некој некоја не ме пали и не можам да и речам дека сакам да ја сссссссс.
 
I

InF3cTeD

Гостин
лош но директен пристап, барем типот е искрен си има потреби. би ме навредило доколку во мене види девојка само за да му ги задоволи тие негови потреби, не би го сфатила ко комплимент у никој случај и би му се изнасмеала у фаца:vozbud:
зошто да му се изнасмееш у фаца...зошто бил директен према тебе и ти рекол дека сака да те јавне шо значи има нешто во тебе што го привлекува и го пали за да сака да те јавне..а ти ако веќе нејќеш такво нешто можеш фино лепо да го одбиеш и да му кажеш дека не си таква девојка и готово...а со тоа исмевање во фаца испаѓаш како несериозна особа...демек на повисоко ниво си и за тебе тоа е смешно...
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Многу директно, мислам дека на повеќето девојки не би им се допадал ваков пристап, а уште помалце би се напалиле после овие зборови...
 
В

викацот

Гостин
што е до мене ако не сум во врска одма би прифатил мување,драпање,лапње али секс никако
 
M

MIL

Гостин
Цитат:
Напишано од MIL
Имам одбиено цури кој дирекно ми побарале секс :baeh: имам спуштено зашто мрзам такви

Да, да. Како сите нормални мужјаци...
Зашо бе брат мене тоа не ме исполнува секс за една вечер со било каква цура иам срце горд сум што не сум машка ку*ва :helou:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Цитат:
Напишано од MIL
Имам одбиено цури кој дирекно ми побарале секс :baeh: имам спуштено зашто мрзам такви

Да, да. Како сите нормални мужјаци...
Зашо бе брат мене тоа не ме исполнува секс за една вечер со било каква цура иам срце горд сум што не сум машка ку*ва :helou:
Ti fali testosteron, priznaj
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
лош но директен пристап, барем типот е искрен си има потреби. би ме навредило доколку во мене види девојка само за да му ги задоволи тие негови потреби, не би го сфатила ко комплимент у никој случај и би му се изнасмеала у фаца:vozbud:
Sakam da te............................:smir: hehehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom