Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Брат ме дупите мене или да? ја прашуем едно вие шо ми одговарате? Гледај ! http://real_madrid-7.bloger.hr/post/kalendar-real-madrid-castille-prvo-kolo--gradski-derbi/1581956.aspx Овде пишува прво коло со Кастиља (градското дерби) а овде http://www.rfef.es/index.jsp?nodo=289 дека со депортиво играме прво коло
Jornada: 1 - Fecha: 30/08/2009

REAL MADRID C.F. R.C. DEPORTIVO DE LA CORUÑA, SAD
ме интересираше со кого играме прво коло дека на две различни страни пишува со различни екипи дека играме.

тебе незнам кој те одбанирал, али многу згрешиле.Што сакаше со тоа да кажеш каков фан си ?
Што не ти е јасно бе брат?! ВТОРИОТ ТИМ НА РЕАЛ КАСТИЉА, првиот натпревар го игра со Атлетико Мадрид, значи:

КАСТИЉА - Атлетико М.

А првиот тим РЕАЛ МАДРИД, прво коло игра со ДЕПОРТИВО ЛА КОРУЊА, значи:

РЕАЛ МАДРИД - ДЕПОРТИВО!!

Што не е јасно?
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Што не ти е јасно бе брат?! ВТОРИОТ ТИМ НА РЕАЛ КАСТИЉА, првиот натпревар го игра со Атлетико Мадрид, значи:

КАСТИЉА - Атлетико М.

А првиот тим РЕАЛ МАДРИД, прво коло игра со ДЕПОРТИВО ЛА КОРУЊА, значи:

РЕАЛ МАДРИД - ДЕПОРТИВО!!

Што не е јасно?
ајјјјј, леле, сеа сватив на таа страната пишува реал мадрид кастља прво коло градско дерби, ја разбрав реал против кастиља градско дерби :toe: Сеа прочитав поубаво, и го видов и атлетико мадрид дека го спомнаа па покасно сватив :) поспан бев :) :) :) уживај мали недоразбирања.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
-.- Па глеаш дека горе пишува со Кастиља играме а тука на ова последново шо го дадов со Депортиво Ла Коруња, као кај глеам грешка ?
Од кога е Кастиља во Примера?
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Савиола 2 гола постигна против Атл. Билбао..барем ке игра во Бенфика ке постигнува голови. :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па знаев јас дека нема никој да го седне Раул на клупа. Ако треба нема ни Игуаин ни Бензема да играат, ама Раул ќе игра. И со вакво играње курот, може и ќе освоиме ЛШ!!!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ја мислам да не претерувате со прерани заклучоци, се знае дека Раул е еден од најдобрите на тренинзи, затоа и успева скоро секогаш да е во прв тим. Башка ова е тест, долга е сезоната, ќе играат сите...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ја мислам да не претерувате со прерани заклучоци, се знае дека Раул е еден од најдобрите на тренинзи, затоа и успева скоро секогаш да е во прв тим. Башка ова е тест, долга е сезоната, ќе играат сите...
Никој не рече дека Раул е слаб, ама покрај Бензема и Игуаин да игра Раул...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ќе игра тој што е најподготвен и најдобро се покажал на тренингот...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
И најнормално не само на тренингот и на пријателските натпревари што следуват.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom