Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
pa neli ni se smees sto vikame deka bese megu najdobrite sezonava,ete sto ima vrska.ali nema veze.Ne e rabotava samo da se kupuva igraci,rabotava e da imas tim.Ja ne znam kako mozete da kazete nesto za Barca koga ja goltna cela evropa vo fudbalski plan,vie mozete samo da kazete daj boze narednata sezona r.madrid da bide pokonkurenten nisto drugo za 2008/2009
реал беше конкуретен и оваа сезона..само ете..се отвори и прими 6 гола..голема работа..тука беа со бодовите...истиот тим го имате 3 години...па 2007 и 2008 ве млатевме и до .!. ..... реал е секогаш конкуретен..само проблемот е што во лига на шампиони му се паднат екипи што знаат само да се бранат..да ти ебам јас таков фудбал..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
pa neli ni se smees sto vikame deka bese megu najdobrite sezonava,ete sto ima vrska.ali nema veze.Ne e rabotava samo da se kupuva igraci,rabotava e da imas tim.Ja ne znam kako mozete da kazete nesto za Barca koga ja goltna cela evropa vo fudbalski plan,vie mozete samo da kazete daj boze narednata sezona r.madrid da bide pokonkurenten nisto drugo za 2008/2009
Не реков ништо за Барса, него смешни сте со тоа Пике дека бил меѓу најдобри дефанзивци. Со 15 утакмици цела сезона во Примера (што не е ни пола), бил најдобар дефанзивец...И ако дал гол против Реал значи бил најдобар, значи и вие немате право да речете нешто за Рамос, и он им даде гол на Барса.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кај бевте лани бе да замарате вака? Кога плескавте у сред Бернабе?

Неконкурентни беа лани Барса, што завршија 20+ разлика позади Реал. Оваа година Реал беа конкурентни, и покрај слабиот тим и многуте повреди.

Не го дрвите ебаго, дркајте на своја тема.


Цеск:drk:
 
B

Beck's

Гостин
Процедурално...
Ramos стандртен првотимец во ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН ШПАНИЈА
Alves замена на Маиков во селекцијата на Бразил
e tuka ne si pravo ako praime vakva sporedba bi izlegol nekako vaka Maicon>Alves>Ramos...d.alves e klasa podobar od ramos,zatoa znae i da brani,i da atakuva za razlika od ramos koj kako defanzivec e dupka.

p.s mene milo mi e sto real dobi zvucni zasiluvanja,samo zatoa sto tie od EPL se falat deka ete najdobra liga e.Se nadevam deka i u ligata na sampionite spancite ke napraat nesto poveke narednite sezoni,kao Barca na pr
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Меси дојде во Барса на 12 год.
А Ето ни бил во вашата школа ни ништо,купен ви е некаде на 18-20 години
Сега ние треба да велиме дека Кеирисон е од школата на Барса???

Ето беше играч на Реал од 1997-2000 и беше позајмен во три клуба 97-98 играше во Leganes 99г. на позајмица во Espanyol 2000г. на позајмица во Mallorca. Mallorca го откупија од Реал и таму играше од 2000 до 2004 и од 2004 до сеа е во Барса.
 
B

Beck's

Гостин
Кај бевте лани бе да замарате вака? Кога плескавте у сред Бернабе?

Неконкурентни беа лани Барса, што завршија 20+ разлика позади Реал. Оваа година Реал беа конкурентни, и покрај слабиот тим и многуте повреди.

Не го дрвите ебаго, дркајте на своја тема.


Цеск:drk:
dobro kaza u sred bernabe,ne u sred camp nou,za razlika od vas godinava:vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
e tuka ne si pravo ako praime vakva sporedba bi izlegol nekako vaka Maicon>Alves>Ramos...d.alves e klasa podobar od ramos,zatoa znae i da brani,i da atakuva za razlika od ramos koj kako defanzivec e dupka.

p.s mene milo mi e sto real dobi zvucni zasiluvanja,samo zatoa sto tie od EPL se falat deka ete najdobra liga e.Se nadevam deka i u ligata na sampionite spancite ke napraat nesto poveke narednite sezoni,kao Barca na pr
Не. Рамос е подобар од Алвес. Шпанија е прва у свет. Беше избран и во првите 11 на УЕФА, клубски.

бтњ Шпанија, Ла Лига FTW!!!

El Liverpool tasa en 47 millones a Xabi Alonso Занесувањееее, ајде нека тргнат по Цеск
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ако више даваат 47 милиони нека дадат за Цеск од колку за Алонсо... Според мене е боље
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Не. Рамос е подобар од Алвес. Шпанија е прва у свет. Беше избран и во првите 11 на УЕФА, клубски.

бтњ Шпанија, Ла Лига FTW!!!

El Liverpool tasa en 47 millones a Xabi Alonso Занесувањееее, ајде нека тргнат по Цеск
Па ти..ти не знаеш шо зборуваш бре..омг шо кажа сеа хахаха..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
bb[noone];2699723 напиша:
Па ти..ти не знаеш шо зборуваш бре..омг шо кажа сеа хахаха..
Па ти кажав доволно аргументи. Шо сакаш поише.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Абе 2008/2009 сезоната Рамос не изигра ништо бре,беше еден од најслабите во тимот на реал,иако сите беа слаби изминатава сезона ;)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
bb[noone];2699726 напиша:
Абе 2008/2009 сезоната Рамос не изигра ништо бре,беше еден од најслабите во тимот на реал,иако сите беа слаби изминатава сезона ;)
Епа и Алвес да играше, цела сезона стандарден играч, европско првенство, цела сезона пак стандарден и на крај куп на конфедерации, ќе те прашав како ќе изиграше. Рамос не е робот, нема одмор човекот 2 ипол години. Конечно летово нешто ќе остане и за него.
 
B

Beck's

Гостин
da bese tolku dobar i nezamenliv nema r.madrid da se interesiraat za maicon,pa i vie da go stavite niz moznite formaci Maicon.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom