Фан Клуб: Реал Мадрид

26 април 2006
13.024
1.940
Не можам да ве сфатам коа ќе кажете дека Хунтелар не се снашол? Па кој блескаше во тој тим? 8 гола со таа шанса шо ја доби, повеќе од добро. Во тој тим на сивило, незнам кој беше подобар, со толку минути играње. :toe:

8 август 2008
2.680
512
Нека ви е честито момци, мило ми е што Бензема отиде во мојот втор омилен клуб (кога неможеше во првиот) :)

Имате страшна екипа, доколку Пелегрини ги воигра како што треба, сигурен сум дека реализацијата и постигнувањето голови ке ви биде за 20-30% поголема од таа на Барса годинава :smir:

21 септември 2008
14.569
14.343
Кажав дека и Хунти не добиваше многу шанса, не сакам истото и со Бензема да биде, да не му се дава шанса. Кога веќе е купен, и е најавен како големо засилување, не би требало да ја грее клупата.

31 јули 2008
2.796
1.509
Не бе какво греење клупа - дај боже само да се покаже добро пошто е сеуште млад... Само да не се покаже како Ањелка на времето, пу пу да не е за подрек.

Т

Топџија

Зашто бе тим на сивило?! ОД првиот натпревар со Барса па до вториот одигравте одлично(со исклучок на двомечот со Ливерпул), на ниво со Барса. од 19 натпревари имавте колку 15,16 победи?! Е па не гледам причина за Хунтелар да не се покаже во тој период. Едноставно не наметнал нешто повеќе од Игуаин за да игра место него, па така сега со доаѓање на Бензема уште помалку простор за него.

2.796
1.509
Море Хунтелар мислам дека е добар играч... Мора ли да го продаваме? :)

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
30 јуни 2009
1.389
1.077
Eпа сега 9-ката нека ја носи Бензема.. На Кристијано ќе му најдеме друго бројче :)

Fantom

Chikara
4 јуни 2006
11.453
812
Сега Перез ќе лобира за воведување на уште по 4 играчи од тим, т.е. да се игра 15 на 15. Иначе, не знам како ќе се составит една постава од само 11 играчи.