Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Kaka: Neće biti rivalstva između Ronalda i mene!
Mnoge je zanimalo hoće li Kaka i Cristiano Ronaldo moći zajedno igrati. Nogometaši oko kojih su se lomila koplja koji je od njih bolji sada će udružiti snage u nastojanjima da okončaju dominaciju Barcelone u Španjolskoj, ali i Europi.
"Osjećam se privilegiranim što ću igrati s njime. On je sjajan nogometaš, ali ne radi se samo o njemu, tu su mnogi velikani, poput Raula ili Casillasa. Meni je drago što ću igrati i s njima, kao i novopridošlim pojačanjima. Hoće li mi Ronaldo biti rival? Takvo što ne postoji, ne priznajem to. Ja nisam takva osoba niti na travnjaku, niti izvan njega. On će biti moj suigrač, kompatibilni smo i možemo igrati zajedno. Obojica smo pobjednici, imamo jednake ambicije, pa mislim da će nas putevi voditi i ka zajedničkim ciljevima", rekao je Kaka.


Се надевам дека истото ќе биде и од страна на Роналдо :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Очекувајте нов играч утре или задутре, или Арбелоа или Чаби.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Aрбелоа е сигурен, мада не ми е некој приоритет ни желба.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Добар е Арбелоа за на клупа, поарно тој отколку Салгадо. А може и лев бек да игра, така да за 6 милиони добро ќе ни дојде. Мада би го сакал у пакет со Чаби :)
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
Охооо само нека продолжат во исто темпои кога тогаш Ливерпул ќе попушти... да ги лапнемо Арбелоа и Чаби би било одлично ќе ни треба уште еден истурен напаѓач :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Добар е Арбелоа за на клупа, поарно тој отколку Салгадо. А може и лев бек да игра, така да за 6 милиони добро ќе ни дојде. Мада би го сакал у пакет со Чаби :)
Според MARCA:The signing of Alvaro Arbeloa could be closed in 3 to 4 million euros
...а и 6 не се ништо :smir:

What will be the next signing?

Florentino:Possibly tomorrow or past, but I can not say who it is until it is done. :vozbud:
Најверојатно е Арбелоа но ако испадне некое изненадување како Виља/Чаби ќе биде супер:vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307


Ни одело не облекол од што е битно засилувањето :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Уште Фoбер им фали и тип топ :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom