Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ок супер..али не го рачунаме меси во вашата школа..дојден е од аргентина...како овие што велат раул се калемел во атлетико..а за абрахам асулин и иаго прв пат слушам..
messi e dojden na 12 godisna vozrast:helou:

од на Мајорка да не е ? ако од тогаш си почнал да пратиш фудбал си не заебал сите:smir:
beshe vo real no ne mu dadoa shansa pa mislam 19 godishen beshe koga zamina...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кака на пресот рече дека играл на некој јубилеј на Реал и тогаш го носел бројт 18 кој бил среќен за него па можно е да го земе тој број зошто 22 е веќе зафатен исто како и 10. Но рече дека ќе размисли убаво до презентацијата.

Имаше некоја статија дека Кака ќе продуцирал по 75 милиони евра годишно. Човекот кој ја правел статијата е во тотална заблуда. Ако беше така ниту еден клуб немаше да работи со долгови, секој трансфер ќе беше исплатлив. Башка типот рече Бекам на Реал му донел 600 милиони долари. Сигурно е на тешка дрога експертот.

А за младинската школа на Реал:pos2::pos2::pos2:. Да ме се лажеме дека била втора во свет. Еден асален фудбалер нема излезено. Да не заборавиме и Раул не чисто ваше дете. Се знае кои се за поштување, Атлетико Билбао и Барселона се останато е шкарт.
Бекам беше 4 години во Реал, не ја заборавај маркетиншката вредност на Бекам. Околу 400 милиони евра е приходот за тие години. Тоа е затоа што Реал зима 50% од рекламите и сите срања што ги зима играчот дополнително.

Не збориш на памет сигурно, а не гледам никаде линк кај што може да ми потврдиш тоа.
И сеа највредна била оти сите играчи од школата на Реал играле по др клубови. Ју кен ду ит Иванееее. :)
И линк да ти дадам пак ќе си веруваш во твоето, како што реков, неам намера да се мачам да докажувам на некој нешто што со инка да му го ставам нема да го разбере. Без навреда.

Манчестер ќе го зголемуваат капацитетот на стадионот како што го правеа и претходните 2-3 години само што сега ќе биде зголемен драстично и ќе брои 90 000 гледачи така да тука има трошок.
Второ си имаат изгледа газдите Глејзер некои кредити за враќање па и тука бегаат пари.
А за САФ не се секирај, има тој и за внуци и за правнуци, а и не чекај да умре, нема да е за брзо:bip:

А и прашање до тебе , зошто стално краљот му го мие газот на Реал кога секоја година се во долгови?
Реал се во долгови ? лол
Со кралот ти кажав еднаш, како и за Дено неам намера пак да ти објаснувам.

Башка некој што тимот му го води разгалено американско дете не си баш објективен.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Реал се во долгови ? лол
Со кралот ти кажав еднаш, како и за Дено неам намера пак да ти објаснувам.

Башка некој што тимот му го води разгалено американско дете не си баш објективен.
Глејзер ако е дете јас сум Роберт Пирес.
А во случајов разгалено дете е Реал со неговиот претседател:toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Поголемо тропање на глупости од ова немам слушнато, шампион си жими се:pos2:
Глејзер ако е дете јас сум Роберт Пирес.
А во случајов разгалено дете е Реал со неговиот претседател:toe:
Ајде Чомбе одговори ми на мене....и не бегај од темата....иди викни го цел фан клуб манчестер докажете ми кај ви се парите..пошто се праите најбогат клуб на свет...се гледа кој е најбогат..и кој најдобро знае да извлече од играчите...кога не се зимаат титули се зимаат астрономски цифри на пари..и тн :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Глејзер ако е дете јас сум Роберт Пирес.
А во случајов разгалено дете е Реал со неговиот претседател:toe:
Тој претседател ги заработи парите, не му дојде Глејзер да му ги даде.

Ниту кралот му ги даде, али кој да ти докаже.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
кој тип го рекол тоа дека донел 600 000 000 ?? јас реков дека донесе 90 000 000 т.е чисти 55 мил....а која школа има па барселона..прашувам бидејќи незнам...нз ни еден играч на барселона од нивната школа...не сум запознаен добро...иначе Игуаин Касиљас,Ето,Гути,Раул,Мајка ми ги калемеше во двор или ??
Малиот не е од школата на реал:helou:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
G

Gray Foxx

Гостин
Уште чекам да ми докажеш зошто сметаш дека вашата бедна дефиниција за школа е втора во светот. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ти не си нормален бе ! -.-
Му викам и сеа Ето од чива школа е вика дека Меси они го направиле -.- леле дечко Напушти ;)!„
aj sega kazi deka Eto vie go napravivte vaka dobar fudbaler...:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тој претседател ги заработи парите, не му дојде Глејзер да му ги даде.

Ниту кралот му ги даде, али кој да ти докаже.
Комплекси кој продаваше, Глејзер или кралот, дај не се прави луд на здрав памет.
Глејзер дојде во Јунајтед за да заработи, а не за да вложува:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Комплекси кој продаваше, Глејзер или кралот, дај не се прави луд на здрав памет.
Глејзер дојде во Јунајтед за да заработи, а не за да вложува:toe:
Перез продаваше комплекси, не кралот. Во сред Мадрид беа, таму се изградија 3 огромни облакодери. Процент отиде кај градот, процент кај Реал. Не го гледам кралот тука.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom