Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Браво.Големо Браво. Да се подигне свеста на народот кои всушност сме и колко вредиме.(Во позитивна смисла).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.222
Зошто сега, кога се најавува интензивирање на преговорите за името, а Владата уверува дека со решението нема да биде загрозен македонскиот идентитет, граѓаните се потсетуваат да бидат горди што се Македонци, останува да покаже блиската иднина.
не бе не, некои луѓе во државава стварно имаат среќа што немам власт и моќ..Има да ги сечам со жилети и деца да им ебам пред очи жими све.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
ubaa rabota.. samo za potsetuvanje na zaboravenite
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кој има проблем со овие плакати? И кој е проблемот?
Зошто сега, кога се најавува интензивирање на преговорите за името, а Владата уверува дека со решението нема да биде загрозен македонскиот идентитет, граѓаните се потсетуваат да бидат горди што се Македонци, останува да покаже блиската иднина.
Ете како што гледаш, уствари прашањето е зошто сега кога ќе имало преговори да има вакви плакати? Демек не смее да има плакати дека луѓето треба да се гордеат што се Македонци. Мислам срамота, медиумите пробуваат да перат мозок на народот за промена на име, а овие земале плакати за гордеење со она што е Македонецот ќе лепат.

Срамота, крајно сум разочарана од А1. Зарем е срамота што се спомнува името на ЧЕНТО, ГОЦЕ, ДАМЕ, ФИЛИП, КИРИЛ и МЕТОДИЈ?
Што на кој таквото имаат проблем? Кој е нивниот проблем? Нека престанат да се кријат зад скриени и двосмислени прилози и нека излезат ЈАВНО да си ги кажат ставовите дека се против македонскиот идентитет.

Затоа што на летокот никаде не е спомната Грција, преговорите, проблемот со името. Само се кажува дека треба да се гордееме со тоа што сме Македонци. Ама очигледно новинарските потрчковци кои имаат отворен задник за пари им смета не само името, туку и идентитетот!

СРАМОТА ЗА А1 И ЗА ОВОЈ СРАМЕН ПРИЛОГ!:pov:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
На прилогот на А1 му фалеше само хорор музика во позадина.....за поцелосно доживување.:tapp:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Ете како што гледаш, уствари прашањето е зошто сега кога ќе имало преговори да има вакви плакати? Демек не смее да има плакати дека луѓето треба да се гордеат што се Македонци. Мислам срамота, медиумите пробуваат да перат мозок на народот за промена на име, а овие земале плакати за гордеење со она што е македонецот ќе лепат.

Срамота, крајно сум разочарана од А1. Зарем е срамота што се спомнува името на ЧЕНТО, ГОЦЕ, ДАМЕ, ФИЛИП, КИРИЛ и МЕТОДИЈ?
Што на кој таквото имаат проблем? Кој е нивниот проблем? Нека престанат да се кријат зад скриени и двосмислени прилози и нека излезат ЈАВНО да си ги кажат ставовите дека се против македонскиот идентитет.

Затоа што на летокот никаде не е спомната Грција, преговорите, проблемот со името. Само се кажува дека треба да се гордееме со тоа што сме Македонци. Ама очигледно новинарските потрчковци кои имаат отворен задник за пари им смета не само името туку и идентитетот!

СРАМОТА ЗА А1 И ЗА ОВОЈ СРАМЕН ПРИЛОГ!:pov:
Значи А1 има проблем со плакатот?

А зошто А1 има проблем со овој плакат?
 

Beowulf

Deep Fear
Член од
11 мај 2009
Мислења
362
Поени од реакции
35
П.С Киро Глигоров заборавиле да го пишат:vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И као се планира ова..

Иде чоек по улица кој не е горд шо е Македонец, и го глеа плакатов и е горд после а?

Офф, за да си горд Македонец не ми треба плакат. Или си, или не си.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
На прилогот на А1 му фалеше само хорор музика во позадина.....за поцелосно доживување.:tapp:
БУАХАХАХ БУА! Македонци! БУААААААА!

Како не ви е срам, вие горди што сте Македонци. И тоа во вака клучен момент за нашата држава.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
И као се планира ова..

Иде чоек по улица кој не е горд шо е Македонец, и го глеа плакатов и е горд после а?

Офф, за да си горд Македонец не ми треба плакат. Или си, или не си.
За жал, има многу луѓе што не се гордеат со фактот што се Македонци и се премногу извештени во спортот на плукање на сè свое Македонско. Плакатов е примарно за нив.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
И као се планира ова..

Иде чоек по улица кој не е горд шо е Македонец, и го глеа плакатов и е горд после а?

Офф, за да си горд Македонец не ми треба плакат. Или си, или не си.
Друга е намената :)

Како што приметуваш, некому сметаат овие плакати, зарем би требало?

Вака бар ги имаме на увид.
 

Beowulf

Deep Fear
Член од
11 мај 2009
Мислења
362
Поени од реакции
35
На прилогот на А1 му фалеше само хорор музика во позадина.....за поцелосно доживување.:tapp:
хахахахааха. Утре во време и шпиц во црна хроника ќе биде прилогов
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ги видов уше првиот ден и вака чисто информативно според законот за јавна чистота има казни за поставување на плакати, освен оние на акцент медиа и лазов груп и слични на нив.

Сепак тоа не значи дека нема миЉон плакати така бесправно поставени, па зошто не би стоеле и овие. Посебно бидејќи сите знаеме од кого се поставени.

Е сеа, за содржината... не е лошо да се гордееме со нашата историја и историски личности ама мене барем ми е глупаво некој да ми го кажува тоа. Исто ко шо е глупо владана ко ќе ми кажит дека работит посветено 24/7 и не спиет само за нас да ни е поубо.

То е.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Аха... А вестите и емисиите ги прават на Македонски, ставаат Македонски преводи на филмовите... Тоа го прават само затоа што имаат поголема гледаност на тој начин? Може да биде... чист бизнис. А приватно може да не можат да ги поднесат Македонците и да им се повраќа од нив.

Ок, да знаеме. Фала многу на информацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom