СДСМ Отворено против Македонија

M

MKEUpatriot

Гостин
Самиот Бранко не е ретрограден елемент?
Инаку...фраза како онаа познатата:
„На 15 септември, овој народ, бла, бла...“
Им ја уништи партијата им менуваше лидери секоја година ја клизна Шекеринска и сега како Спасител.Колкава интелегенција треба да имаш за да сфатиш

која му е играта на Бранко.Тоа е прашање до подржувачите на СДСМ
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Какви екстази на Бранко? Нас не ни остана ништо а цела власт е во наши раце нели? Бранкон 9 % а Грујо 30% Алооо има ли некој таму
Eve uste eden kvazi profesor.Ti rekov tesko na tie koj ke im predavas.
Da pocituvas eden del od istorijata a na drug da plukas e toa e mnogu.
Ebati sistemot koga stvoril vakvi intelektualci.
Izvini ti ne si intelektualec.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Retrogradnost e vrakanje nazad nazad nazad
Назад, назад, назад...
Кон одговорниот за пљачката наречена приватизација, ТАТ, октоподи...
Враќање назад кон фаците на болните '90-ти...
Вистинска ретроградност.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Doaga Branko ne mu se sekiraj.Ke moze ovie retrogradni elementi veke ednas da gi porazi.Ova ne e fraza i vetuvanje.Ova ke vi bide realnost.Mozete da plukate kolku sakate.Ne vi ostana nisto osven plukanje rezultati kako sto gledam nemate.Tender Crkva si go ponistivte,Tender Avtobusi ponistivte,SWedmilk go unistivte,Partiziravte se ,Kompromis sega vi sprema vasiot Grujo,I nema nikoj da vi smeta bidejki vie ste si samite na sebe .Dezurni krivci nema Bate
Бранко беше ич не се секираме, видено е од бранко што направи, незнам што толку залетувате :toe: ај да беше некој нов и така, ама овој што до вчера беше претседател и не мрдна ич, плус пред тоа на неколку пати беше премиер, и сега пак му верувате, немало да биди ветување:tapp: (деца сме па ќе се лажиме). Очигледно незнаете кај терате што ја подржувате политикате на сдсм или пак имате лични предрасуди. :tapp:
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Назад, назад, назад...
Кон одговорниот за пљачката наречена приватизација, ТАТ, октоподи...
Враќање назад кон фаците на болните '90-ти...
Вистинска ретроградност.
Pa ti rekov deka e taka ,retrogradnosta e vrakanje nazad ,samiot go potvrduvas toa so tekstov.Ne mozete da izlezete ni od pobliskoto minato a zaglaveni ste vo dalecnoto.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Eve uste eden kvazi profesor.Ti rekov tesko na tie koj ke im predavas.
Da pocituvas eden del od istorijata a na drug da plukas e toa e mnogu.
Ebati sistemot koga stvoril vakvi intelektualci.
Izvini ti ne si intelektualec.
Не си во состојба што е квази професор а што не.Кажи си го своето образиование? За интелетуалец се врзува ИДЕА а за полтрон ограничен како тебе Личност и затоа ке ве победуваме уште многу бидејки системот на вредности ни е различен.Јас го почитувам континуитетое на еден народ антика среден век нов век најнов век.А ти признаваш Тито Лазо Бранко.И ке продолжам да те пецкам за да делиш навреди да те натерам да видиш колку сте немокни
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Pa ti rekov deka e taka ,retrogradnosta e vrakanje nazad ,samiot go potvrduvas toa so tekstov.Ne mozete da izlezete ni od pobliskoto minato a zaglaveni ste vo dalecnoto.
Ко викаш дека е така значи ја подржуваш приватизација, ТАТ, октоподи...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Pa ti rekov deka e taka ,retrogradnosta e vrakanje nazad ,samiot go potvrduvas toa so tekstov.Ne mozete da izlezete ni od pobliskoto minato a zaglaveni ste vo dalecnoto.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Јас си немам проблем со историјата, и со иднината...
СДСМ си има...
А, мене како граѓанин, ми е битно тоа...
Ќе се врати СДСМ некогаш на власт, па не мислам да бидам пак како граѓанин заложник на нечија болна желба за власт.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Не си во состојба што е квази професор а што не.Кажи си го своето образиование? За интелетуалец се врзува ИДЕА а за полтрон ограничен како тебе Личност и затоа ке ве победуваме уште многу бидејки системот на вредности ни е различен.Јас го почитувам континуитетое на еден народ антика среден век нов век најнов век.А ти признаваш Тито Лазо Бранко.И ке продолжам да те пецкам за да делиш навреди да те натерам да видиш колку сте немокни
Kontunitet jas go pocituvam a ti samo vreskas.
Ako za tebe vo toj kontunitet nema mesto za Lazar Kolisevski za mene ima i tuka e problemot.
Ako se slozuvam za rehalibitacija na site osudenici za vmro idejata za osudenicite za Goli otok ,ako se slozuvam za lustracija .Togas nema da moze nekoe indoktroirano profesorce da deli lekcii za istorijata kade vistinata ja soznava samo od desnicata.Nemokta sega ke mi ja pokazes ajde so procentite te molam mister procent.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Јас си немам проблем со историјата, и со иднината...
СДСМ си има...
А, мене како граѓанин, ми е битно тоа...
Ќе се врати СДСМ некогаш на власт, па не мислам да бидам пак како граѓанин заложник на нечија болна желба за власт.
Bolesta e sega prijatele vo site pori na opstestvoto.Taa si ima ime .DPMNE
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Kontunitet jas go pocituvam a ti samo vreskas.
Ako za tebe vo toj kontunitet nema mesto za Lazar Kolisevski za mene ima i tuka e problemot.
Ako se slozuvam za rehalibitacija na site osudenici za vmro idejata za osudenicite za Goli otok ,ako se slozuvam za lustracija .Togas nema da moze nekoe indoktroirano profesorce da deli lekcii za istorijata kade vistinata ja soznava samo od desnicata.Nemokta sega ke mi ja pokazes ajde so procentite te molam mister procent.
Лазо го фалите...Бог да чува и да брани!

Bolesta e sega prijatele vo site pori na opstestvoto.Taa si ima ime .DPMNE
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Знам дека сето тоа е фрустрација од пропаѓањето на квазиелитистичкото здружение наречено СДСМ...не е ни твоја вина тоа...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Kontunitet jas go pocituvam a ti samo vreskas.
Ako za tebe vo toj kontunitet nema mesto za Lazar Kolisevski za mene ima i tuka e problemot.
Ako se slozuvam za rehalibitacija na site osudenici za vmro idejata za osudenicite za Goli otok ,ako se slozuvam za lustracija .Togas nema da moze nekoe indoktroirano profesorce da deli lekcii za istorijata kade vistinata ja soznava samo od desnicata.Nemokta sega ke mi ja pokazes ajde so procentite te molam mister procent.

И кое твоетообразование рече? Јас вака индокриниран а ти така слободоумен ракоплескач кој а се спомне античка Македонија одма киселина у очи фрлате.Мистер процент колку си умен иноватор.Јас не ја спознавав историјата од десницата ниту од левицата тку од историски извори.За вас се што беше е и кебиде од десница е сатанизирано.Затоа не можеш да ме разбереш.КОЕ Е ТВОЕТО ОБРАЗОВАНИЕ?

Bolesta e sega prijatele vo site pori na opstestvoto.Taa si ima ime .DPMNE
Ова како она само јас сум паметен а сите околу мене луди.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Лазо го фалите...Бог да чува и да брани!


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Знам дека сето тоа е фрустрација од пропаѓањето на квазиелитистичкото здружение наречено СДСМ...не е ни твоја вина тоа...
Sekoj za Makedonija e zasluzen taka i Lazar Kolisevski,samo vo vasite desnicarski glavi toa vi go brisat.
A za SDSM ne se sekiraj ima koj da se sekira .
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Sekoj za Makedonija e zasluzen taka i Lazar Kolisevski,samo vo vasite desnicarski glavi toa vi go brisat.
A za SDSM ne se sekiraj ima koj da se sekira .
Ако сакаш прашај го Бранко да ти дозволи да ти препорачам литература за улогата на Лазе во ликвидацијата на мак.патриоти либерали антикомунисти КОМУНИСТИ.Литература од универзитетски професори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom