СДСМ Отворено против Македонија

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Togas ne se pravi neutralen.Ako moze da kazuvas za Zaev ke kazes deka i Svedmilk e kriminal i deka treba nekoj da se apsi.Ako Zaev bese kriminalec togas nemase Strumica da ja kaznuva Boneva.Zarem nekogas ne ste providni koga na nekoj mu prepisuvate p[artizam a vie so petni zili si go podrzuvate premierot.E na takvite sekogas ke im odgovaram.I nemoj da se zatskrivas zad neutralnosta .Taa ne se sveduva od partiskiot stab do tuka.A jas ne sum clen na SDSM tuku simpatizer.I ne sum dobil ama bas nisto od SDSM.Poveke moze da se rece so alas veris sum dobil od dpmne.Znam deka so niv sekogas moze dobro da se dogovoris.
Значи плукаш во бунарот од кој што пиеш вода....затоа жеден ќе бидеш....
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Значи плукаш во бунарот од кој што пиеш вода....затоа жеден ќе бидеш....
Pienjeto tebe ke ti go ostavam.So malce rakija velat se stanuvalo golem patriota.Koga ke se otreznis sekogas vikas sto piev.

A za plukaci nema podobri od takanarecenite patriotcinja koj 18 god,samo znaat da plukat.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Pienjeto tebe ke ti go ostavam.So malce rakija velat se stanuvalo golem patriota.Koga ke se otreznis sekogas vikas sto piev.

A za plukaci nema podobri od takanarecenite patriotcinja koj 18 god,samo znaat da plukat.
некои плукаат по вас ..
а вие плукате по државата, по културата по историјата :toe:
па сега види зошто ве плукаат
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Pienjeto tebe ke ti go ostavam.So malce rakija velat se stanuvalo golem patriota.Koga ke se otreznis sekogas vikas sto piev.

A za plukaci nema podobri od takanarecenite patriotcinja koj 18 god,samo znaat da plukat.
Тука треба да се погледнат твоите 208 постови, колку што ги имаш до сега....

И пак, не добив нешто што укажува дека СДСМ не работат отворено против Македонија.

Togas ne se pravi neutralen.Ako moze da kazuvas za Zaev ke kazes deka i Svedmilk e kriminal i deka treba nekoj da se apsi.Ako Zaev bese kriminalec togas nemase Strumica da ja kaznuva Boneva.Zarem nekogas ne ste providni koga na nekoj mu prepisuvate p[artizam a vie so petni zili si go podrzuvate premierot.E na takvite sekogas ke im odgovaram.I nemoj da se zatskrivas zad neutralnosta .Taa ne se sveduva od partiskiot stab do tuka.A jas ne sum clen na SDSM tuku simpatizer.I ne sum dobil ama bas nisto od SDSM.Poveke moze da se rece so alas veris sum dobil od dpmne.Znam deka so niv sekogas moze dobro da se dogovoris.
I za statistikata me zabole k.. .Jas znam za sto glasam i ne sakam na nikoj da mu nametnuvam.Sekoj si e vozrasen i sekoj si dobiva za vlast toa sto saka.Ama neutralec ne sum i ne mislam vo ime na SDSM da sobiram nekojsi neopredeleni.Nekoj sepak ima tamu sto ke ja mozga.
Уствари ко ќе размислам малце, ти си ДПМНЕ-овец. Ова намерно го праиш, пошто нема друга логика на твоите постови....Толку сакаш да ги оцрниш СДСМ, што просто тешко дека си нивни симпатизер.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Кога ке се извинат куртоните од СДС на чело со Месијата ваш и тој со панк стајл веѓата за сите лапсуси во врска со името и продавањето на нашето уставно име за привремена референца ФИРОМ као да сме со шуга.

И да , или си партиско војниче на СДС како месија и остали или си тежок анти вмровец што ми е потешко да поверувам.

Позз
Mаче, моето партиско убедување е моја приватна работа. Со тоа
ниту јас ниту ти ќе може да ги вратиме во живот луѓето кои си го дадоа својот живот како резултат на погрешната и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКА политика што ја водеше ДПМНЕ пред и за веме на канфликтот.

Ако веќе реплицираш на мој пост, биди достојна, па реплицирај на претходниот пост за Тајванската милијарда што го имам постирано малце погоре, и одговори ми на прашањето што го поставив до Сите кои го љубат ДПМНЕ: (сеуште еден Јунак не се најде да ми одговори)

Дајте ми три добри причини зашто Грујо не би се извинил на Македонскиот Народ за неделата и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКАТА политика ДПМНЕ што ја изигра со Тајванската Милијарда и однесе толку многу малди животи ???
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Mаче, моето партиско убедување е моја приватна работа. Со тоа
ниту јас ниту ти ќе може да ги вратиме во живот луѓето кои си го дадоа својот живот како резултат на погрешната и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКА политика што ја водеше ДПМНЕ пред и за веме на канфликтот.

Ако веќе реплицираш на мој пост, биди достојна, па реплицирај на претходниот пост за Тајванската милијарда што го имам постирано малце погоре, и одговори ми на прашањето што го поставив до Сите кои го љубат ДПМНЕ: (сеуште еден Јунак не се најде да ми одговори)

Дајте ми три добри причини зашто Грујо не би се извинил на Македонскиот Народ за неделата и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКАТА политика ДПМНЕ што ја изигра со Тајванската Милијарда и однесе толку многу малди животи ???

Абе ... Нели беше партиски неопределен ? Од кај сеа приватна работа ?

Искрено немам ништо против твојот пост ама биди објективен малку ...

Грујо вака,Грујо така. .. Па у времето на Бранко боље да не ти беше ? (освен ако не си активен член на СДС) ?

Ја ти кажав ... Грујо треба да се извини .. ама не ТОЛКУ колку што треба Панк веѓата и Месијата да се извинат за името што го продадоа.

пс:Пендрек сум ... така да не се опуштај со мачиња :pos2::pos2:
ппс:Нигде не сум пишал дека сум ВМРОВЧИШТЕ ... ама сум анти *сдс политика* т.е политика која води до менување на името за пишљиви ЕУ и НаТо:tapp::tapp:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Mаче, моето партиско убедување е моја приватна работа. Со тоа
ниту јас ниту ти ќе може да ги вратиме во живот луѓето кои си го дадоа својот живот како резултат на погрешната и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКА политика што ја водеше ДПМНЕ пред и за веме на канфликтот.

Ако веќе реплицираш на мој пост, биди достојна, па реплицирај на претходниот пост за Тајванската милијарда што го имам постирано малце погоре, и одговори ми на прашањето што го поставив до Сите кои го љубат ДПМНЕ: (сеуште еден Јунак не се најде да ми одговори)

Дајте ми три добри причини зашто Грујо не би се извинил на Македонскиот Народ за неделата и ВЕЛЕПРЕДАЈНИЧКАТА политика ДПМНЕ што ја изигра со Тајванската Милијарда и однесе толку многу малди животи ???
И пак ников обид ниту површно да се демантира дека СДСМ игра отворено против Македонија.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Вака сега ДА ГИ ПОТСЕТАМ СИТЕ ТИЕ ПАТРИОТЧИЊА со кратка меморија и амнезија.

  • Точно е тоа дека со Тајванската Милијарда - која никогаш НЕДОЈДЕ.. се нанесе најголема штета на Македонија
  • Точно е тоа дека Гласањето од страна на тогашната влада беше само неколку месеци пред да се продолжи мандат во ООН за Умпрофор кој ги обезбедуваше нашите граници, а особено ЗАПАДНАТА и СЕВЕРНАТА
  • Точно е тоа дека Никој не ги брзаше, и дека два-три месеца можеше да се почека, а не да се гласа пред ООН резулуцијата.. (чисто со намера)
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ.. попивме корпа од КИНА, и Умпрофор се укина, границите станаа како швајцарско сирење, се прошверцуваа цели вагони оружје од Албанија со се борци.
  • Точно е тоа, заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ и дека заради неприсуство на ООН на нашите граници, албанските терористи/сепаратисти/ борци за слобода/ коалициони партнери во влада.. (како год сакате неречете ги) .. се осилија и го почнаа крваава пресметка.. непозната за нас македонците во поновата историја.
  • Точно е тоа. заради тој ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКИ АКТ јас лично ги обвинувам Љубчо Георгиевски, Васил Тупурковски, како и комплетната тогашна владина поставка (да не грешам душа.. не сум сигурен за следниве но тие си знаат самите: Љубе Бошковски, Никола Груевски.. идр.). Ги обвинувам за смрт на наши преку 110 борци, бранители, резервисти, (меѓу нив мои лични пријатели и двајца братучеди - Љубанско бачило),
Лека им земја......
како и трет кој сега лежи во Холандија да испашта за нивните ВЕЛЕПРЕДАВСТВА


ТОЛКУ САМО ДА КАЖАМ ЗА ПАТРИОТИЗМОТ на ДПМНЕ.. кој ќе остане за секогаш врежан во нашите спомени..

и немојте да се лигавите овде со квази патриотизам, кога сеуште ваши лидери се со крвави раце. Не сум СДСМ овец, ама ми е смачено од Лигуши...

п.с. Следниот пат кога ќе ви текне да изигрувате патриотчиња со водени пиштоли и да шамарате деца на плоштад.. сетете се на правите Македонски патриоти, НО и на Предавниците кои го наместија истите да си ги дадат своите животи. Ако не друго.. приспомнете си за сите херои и патриоти и како тоа вие се споредувате со нив...

Да не пребаруваш бате, еве ти реплика на постот. Погледни зашто ДПМНЕ и нејзините лидери имаат сеуште ПРЉАВ задник и КРВАВИ раце..

И потсети се, кога и да ти текне да си играш ПАТРИОТИЗАМ..

Извини, не приметив дека си пендрак..се водам по мачето на твојата слика..
 
R

RAYTHEON23

Гостин
И пак ников обид ниту површно да се демантира дека СДСМ игра отворено против Македонија.
така ве лажат во штабот.....македонскиот граганин не е овца...знае кој како игра...преку што виде дека СДСМ ИЛИ КОЈА БИЛО партија дали било ДУИ Цинго кој и да е игра против македонија......објективизам бре луге.


дај кажи ми како тоа заклучи дека СДСМ игра против македонија.....ако е така тогаш краен резултат ке биде македонија во лоша состојба...така...(а веке е и без СДСМ-клинички мртви се како играат против ахххх) епа ако е лоша ДПМНЕ ке изгуби на избори....мислите дека СДСМ сака да начека еден куп проблеми......а и веке има доволно
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ај бе ... колку пари ве плаќаат партиите ? (обострано) да игнорирате аргументи и едно исто да зборувате цело време ?

Преку к*р или правете асален муабет со валидни аргументи или ает у ПМ .!

@Piters

Кажи ми кога Месијата и панк Веѓата ке се извинат на македонскиот народ за ПРОДАВАЊЕ НА ИМЕТО ? Што е МНОГУ поголема работа од смрдливата милијарда од Тајван ?

пс:Кина не има признаено како Македонија не ?

ппс:Како што знам Циле доби затвор за таа милијарда ..

Кај се месијата и на Нада мажот и да лежат робија за тоа *велепредавство* ?


Одвратни партиски војничиња сте =) Подалеку од штабот не гледате.!:baeh:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ајде сега Љубчо се вмеша во политиката на СДСМ....кој е на ред следниот ?

не љубчо влијае во ДПМНЕ

Ај бе ... колку пари ве плаќаат партиите ? (обострано) да игнорирате аргументи и едно исто да зборувате цело време ?

Преку к*р или правете асален муабет со валидни аргументи или ает у ПМ .!

@Piters

Кажи ми кога Месијата и панк Веѓата ке се извинат на македонскиот народ за ПРОДАВАЊЕ НА ИМЕТО ? Што е МНОГУ поголема работа од смрдливата милијарда од Тајван ?

пс:Кина не има признаено како Македонија не ?

ппс:Како што знам Циле доби затвор за таа милијарда ..

Кај се месијата и на Нада мажот и да лежат робија за тоа *велепредавство* ?


Одвратни партиски војничиња сте =) Подалеку од штабот не гледате.!:baeh:

ако ја имам партиска книшка слободно можеш да ме исплукаш во лице.....ај потсети се како беше за време ембаргото од грција кога САД ни даваа ориз пченица...а и србите кои го прекршија(бидејки и ние им помогнавме кога беше ембаргото за оружје...а и многу од експлозивните материјали се од ОХИС)

потсети се малце па види во која ситуација беше дрќавата од една страна се губи 20милионски пазар(мисли кој е) па потоа се распадна СССР градежништвото на колена:toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
не љубчо влијае во ДПМНЕ




ако ја имам партиска книшка слободно можеш да ме исплукаш во лице.....ај потсети се како беше за време ембаргото од грција кога САД ни даваа ориз пченица...а и србите кои го прекршија(бидејки и ние им помогнавме кога беше ембаргото за оружје...а и многу од експлозивните материјали се од ОХИС)

потсети се малце па види во која ситуација беше дрќавата од една страна се губи 20милионски пазар(мисли кој е) па потоа се распадна СССР градежништвото на колена:toe:


Ало .. има ли поголема работа од тоа име да смениш ?

пс:Одговори на целосниот пост
ппс:Беше наменето за Питерс
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ало .. има ли поголема работа од тоа име да смениш ?

пс:Одговори на целосниот пост
ппс:Беше наменето за Питерс

имај предвид дека 120 држави не признаа под уставно име...ако владава е патриотска ке ги прегине преговорите бидејки договорот е прекршен и ке побара пред генерално собрание на ООН воведување на уставното име во сите организации....тужбата е држ недај а и ке трае 5-7 години така да секое спомнување НАТО ЕУ е џабе...лажат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom