СДСМ Отворено против Македонија

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ne sega ke se osvestite deka vaseto vmro e predavnicko i deka raboti protiv Makedonija.Do sega mozevte da plukate za SDSM a sega spremete se da plukate za vasiot dpmne.Ili pak ke vi snema plunka za dpmne ,bidejki sekogas ve faka amnezija koga vmro pravel greski.
predavnicite sega ke bidat vo vasite redovi i nema da se potpirate na lazniot patriotizam koj vi go tera firerot
Да, ДПМНЕ е “предавничко“, а СДСМ е “патриотска“ партија, оти донесе 250.000 Косовари, ја албанизира пола Македонија, го уништи стопанството со кражба на државниот имот и намерното пропаѓање на македонските производствени капацитети, го смени името и знамето без да го праша народот....

Бреј, што „патриотски“ работи направил СДС :tapp:
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Samo vie krstete se vo Nikola i cekajte go kompromisot,a posle ke si praime moabet za predavnici .
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Знаеш кога ќе му поверувам на Грујо??

  • кога тој и компанија, Чесно јасно и гласно стане и ЈАВНО да се извини на целиот Македонски народ, на семејствата на загинатите бранители за Грешната ВЕЛЕПРЕДАВНИЧКА ПОЛИТИКА кој ДМПНЕ ја водеше со тајванската Милијарда (за повеќе детали и потсетник - прочитај погоре)
  • Кога тој и компанија, ЈАСНО и ГЛАСНО ги осуди, како председател на ДПМНЕ - господинот Љубчо Георгиевски и неговата политика (не во ракаваици.. ЈАСНО И ГЛАСНО)
  • Кога истиот тој Грујо, ќе поведе хајка за велепредавство против Георгиевски како и за штетни договори за ОКТА.. да го гони.. прво како пример од своите редови, а после нека чукне на вратата на Црвенковски
  • Кога тој и компанија ЈАСНО И ГЛАСНО се огради од сите НОВОКОМПОНИРАНИ мрсулковци, квази патриоти, кои веќе ги имам опишано, како студентски сојуз со водени пиштолчиња и остала багра...
  • Кога Членството на ДПМНЕ, се оттргне од ТАБУ темата Георгиевски, Јавно дискутира, без страм, го искаже својот револт, и јавно се дистанцира од БИЛО какви Бугарски - или такви слични папочни врпци..
толку за почеток,, АКО е поштен и доблесен ОВА ЌЕ ГО НАПРАВИ..

сето друго е млатење празна слама. Демократија како семејна забава.. (нешто слично на Монопол).

Каде пали - пали.. каде не.. јеби га.. тие и не се патриоти..


Кога ке се извинат куртоните од СДС на чело со Месијата ваш и тој со панк стајл веѓата за сите лапсуси во врска со името и продавањето на нашето уставно име за привремена референца ФИРОМ као да сме со шуга.

И да , или си партиско војниче на СДС како месија и остали или си тежок анти вмровец што ми е потешко да поверувам.

Позз
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Samo vie krstete se vo Nikola i cekajte go kompromisot,a posle ke si praime moabet za predavnici .

Не се крстиме во Никола, тој не е перфектен, но е Македонец и ги застапува колку-толку интересите на мнозинскиот македонски народ.
Во СДС нема етнички Македонци, кои ги представуваат македонските национални интереси.
Ако ги погледнеш решенијата на СДС сите се катастрофални- 250.000 косовари, албанизација на Скопје, Велес, Струга, Кичево, Чашка и Долнени, криминална приватизација, уништување на сите производствени капацитети во Македонија.
Делата на СДС се истото она што Грција го сака да се направи во Македонија :toe:
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не се крстиме во Никола, тој не е перфектен, но е Македонец и ги застапува колку-толку интересите на мнозинскиот македонски народ.
Во СДС нема етнички Македонци, кои ги представуваат македонските национални интереси.
Ако ги погледнеш решенијата на СДС сите се катастрофални- 250.000 косовари, албанизација на Скопје, Велес, Струга, Кичево, Чашка и Долнени, криминална приватизација, уништување на сите производствени капацитети во Македонија.
Делата на СДС се истото она што Грција го сака да се направи во Македонија :toe:
Епа ајде патриотското ВМРО нека ги деалбанизира градовиве и нека ја врати Струга во старите општински граници.Тие се пасивни во врска со овие прашања и ми тврдиш дека многу ги заболе за Македонците од западна
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Не се крстиме во Никола, тој не е перфектен, но е Македонец и ги застапува колку-толку интересите на мнозинскиот македонски народ.
Во СДС нема етнички Македонци, кои ги представуваат македонските национални интереси.
Ако ги погледнеш решенијата на СДС сите се катастрофални- 250.000 косовари, албанизација на Скопје, Велес, Струга, Кичево, Чашка и Долнени, криминална приватизација, уништување на сите производствени капацитети во Македонија.
Делата на СДС се истото она што Грција го сака да се направи во Македонија :toe:
Znaci do vcera gi zastapuvase interesite na narodot i kutese za kompromis so Grcite .Toa za izborite.Sega ke pravi kompromis so Grcite bidejki pred godina dena se pravese patriot a site drugi bea predavnici.
Laz Laz Laz a sto da ocekuvam od covek koj ne moze ni na duel da se pokaze .Mora da trosi pari za imidz so samoreklamiranje i da plaka novinarcinja da go falat.A kriminal ne e 4 stana so medicinska plata.ne e kriminal Nacionalna Platezna kartica,ne e kriminal Svedmilk,ne e kriminal spomenici kupeni za 3 pati poskapo,ne e kriminal plakati po skopje na koj ne se ni potpisal,ne e kriminal Okta i negoviot potpis na aneksite,ne e kriminal Dalavera i komteks,ne e kriminal ni Goce Delcev pecatnica,ne e kriminal ni Nova Makedonija .Ili i za toa vi e kriv nekoj drug.Nemojte da go pravite svetec ,so eden se izlazavte a go branevte zdusno pred 7 godini.Sega gledam deka amnezija ve faka.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Znaci do vcera gi zastapuvase interesite na narodot i kutese za kompromis so Grcite .Toa za izborite.Sega ke pravi kompromis so Grcite bidejki pred godina dena se pravese patriot a site drugi bea predavnici.
Laz Laz Laz a sto da ocekuvam od covek koj ne moze ni na duel da se pokaze .Mora da trosi pari za imidz so samoreklamiranje i da plaka novinarcinja da go falat.A kriminal ne e 4 stana so medicinska plata.ne e kriminal Nacionalna Platezna kartica,ne e kriminal Svedmilk,ne e kriminal spomenici kupeni za 3 pati poskapo,ne e kriminal plakati po skopje na koj ne se ni potpisal,ne e kriminal Okta i negoviot potpis na aneksite,ne e kriminal Dalavera i komteks,ne e kriminal ni Goce Delcev pecatnica,ne e kriminal ni Nova Makedonija .Ili i za toa vi e kriv nekoj drug.Nemojte da go pravite svetec ,so eden se izlazavte a go branevte zdusno pred 7 godini.Sega gledam deka amnezija ve faka.
Ништо од тука не ни укажува дека СДСМ не работи отворено против Македонија
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Znaci do vcera gi zastapuvase interesite na narodot i kutese za kompromis so Grcite .Toa za izborite.Sega ke pravi kompromis so Grcite bidejki pred godina dena se pravese patriot a site drugi bea predavnici.
Laz Laz Laz a sto da ocekuvam od covek koj ne moze ni na duel da se pokaze .Mora da trosi pari za imidz so samoreklamiranje i da plaka novinarcinja da go falat.A kriminal ne e 4 stana so medicinska plata.ne e kriminal Nacionalna Platezna kartica,ne e kriminal Svedmilk,ne e kriminal spomenici kupeni za 3 pati poskapo,ne e kriminal plakati po skopje na koj ne se ni potpisal,ne e kriminal Okta i negoviot potpis na aneksite,ne e kriminal Dalavera i komteks,ne e kriminal ni Goce Delcev pecatnica,ne e kriminal ni Nova Makedonija .Ili i za toa vi e kriv nekoj drug.Nemojte da go pravite svetec ,so eden se izlazavte a go branevte zdusno pred 7 godini.Sega gledam deka amnezija ve faka.

Не се нервирај толку бе човече те читам цела тема и стварно преку к*р ми дојде од тебе, ако толку го мразиш Грујо и неговата политика земи свирни му еден метак у глава и терај работа после со папата Бранко и џуџето Фрчковски кои за разлика од Грујо се 20 пати полоши.
Има луѓе на кој им смета оваа власт и нивната политика и има луѓе на кои им се допаѓа, мнозинството граѓани гласало дека им се допаѓа и ти тука ништо неможеш да смениш.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не се нервирај толку бе човече те читам цела тема и стварно преку к*р ми дојде од тебе, ако толку го мразиш Грујо и неговата политика земи свирни му еден метак у глава и терај работа после со папата Бранко и џуџето Фрчковски кои за разлика од Грујо се 20 пати полоши.
Има луѓе на кој им смета оваа власт и нивната политика и има луѓе на кои им се допаѓа, мнозинството граѓани гласало дека им се допаѓа и ти тука ништо неможеш да смениш.
грев е да речам, ама имам впечаток дека овие како син експрес кога сдсм не е на власт ја мразам и сопствената држава.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Не се нервирај толку бе човече те читам цела тема и стварно преку к*р ми дојде од тебе, ако толку го мразиш Грујо и неговата политика земи свирни му еден метак у глава и терај работа после со папата Бранко и џуџето Фрчковски кои за разлика од Грујо се 20 пати полоши.
Има луѓе на кој им смета оваа власт и нивната политика и има луѓе на кои им се допаѓа, мнозинството граѓани гласало дека им се допаѓа и ти тука ништо неможеш да смениш.
Ne se pali do tolku jas nikogo ne teram da menuva stav.Ako e vmrovec neka si bide ,neka ne mi popuvaat po temive a za mnozinstvoto gragani ne ni mislam da se boram .Jas si imam stav i tocka.Na koj ne mu se dopaga ima i dr.temi neka prodolzi.Ima i dr.forumi.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
грев е да речам, ама имам впечаток дека овие како син експрес кога сдсм не е на власт ја мразам и сопствената држава.
Па така е. Кога се СДС на власт секој задоволен очите ко на варен зајак му се отворени ама кога не се на власт нема од каде да краднат за да опстанат...Знае цела Македонија што направи Зоран Заев овде во Струмица, демек го изгради Глобал направи фонтани со палми на центарот и ајде стана светец на градот. А уствари си крадна 8 милиона евра и кога го приведоа оп еве го папата Брене го амнестираше своето партиско братче и сега на овие избори пак го избраа Струмичани за градоначалник ама ќе дојде ден ќе го упропасти градот па после ќе ги видам дали пак ќе гласаат за него, тоа е тоа сами себе си се амнестираат, истиот случај и со Бучко...И сега тој ќе ми зборува мене кој е патриот кој не, кој краде а кој не.

Напишано од sin_ekspres
Ne se pali do tolku jas nikogo ne teram da menuva stav.Ako e vmrovec neka si bide ,neka ne mi popuvaat po temive a za mnozinstvoto gragani ne ni mislam da se boram .Jas si imam stav i tocka.Na koj ne mu se dopaga ima i dr.temi neka prodolzi.Ima i dr.forumi.
Човече зошто не сфатиш дека в ред е тоа што ти имаш свој став и секој човек треба да го има. Ама ти како граѓанин на оваа држава треба да ја прифатиш таа политичка партија што мнозинството ја избрало да биде на власт без разлика дали тебе ти се допаѓа или не. Кога беше СДС на власт јас ги прифатив иако неможам да ги поднесам ниту еден од нив ама сепак ги прифатив и ми беше важно да работат за доброто на оваа држава а не да гледаат само да ставаат во нивните џебови а државата да тоне. Единственото добро што го направи СДС кога беше на власт е тоа што Македонија доби статус земја кандидат за влез во ЕУ, ништо друго, и пет години се фалеа со тоа демек ние го добивме статусот...
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Па така е. Кога се СДС на власт секој задоволен очите ко на варен зајак му се отворени ама кога не се на власт нема од каде да краднат за да опстанат...Знае цела Македонија што направи Зоран Заев овде во Струмица, демек го изгради Глобал направи фонтани со палми на центарот и ајде стана светец на градот. А уствари си крадна 8 милиона евра и кога го приведоа оп еве го папата Брене го амнестираше своето партиско братче и сега на овие избори пак го избраа Струмичани за градоначалник ама ќе дојде ден ќе го упропасти градот па после ќе ги видам дали пак ќе гласаат за него, тоа е тоа сами себе си се амнестираат, истиот случај и со Бучко...И сега тој ќе ми зборува мене кој е патриот кој не, кој краде а кој не.
Togas ne se pravi neutralen.Ako moze da kazuvas za Zaev ke kazes deka i Svedmilk e kriminal i deka treba nekoj da se apsi.Ako Zaev bese kriminalec togas nemase Strumica da ja kaznuva Boneva.Zarem nekogas ne ste providni koga na nekoj mu prepisuvate p[artizam a vie so petni zili si go podrzuvate premierot.E na takvite sekogas ke im odgovaram.I nemoj da se zatskrivas zad neutralnosta .Taa ne se sveduva od partiskiot stab do tuka.A jas ne sum clen na SDSM tuku simpatizer.I ne sum dobil ama bas nisto od SDSM.Poveke moze da se rece so alas veris sum dobil od dpmne.Znam deka so niv sekogas moze dobro da se dogovoris.
I za statistikata me zabole k.. .Jas znam za sto glasam i ne sakam na nikoj da mu nametnuvam.Sekoj si e vozrasen i sekoj si dobiva za vlast toa sto saka.Ama neutralec ne sum i ne mislam vo ime na SDSM da sobiram nekojsi neopredeleni.Nekoj sepak ima tamu sto ke ja mozga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom