Прашања и одговори

Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Има некој тука што студира паралелно на 2 факултета? Имам неколку прашања за таквите :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Дали документите за во студентски мора да се однесат лично, или може да ги однесе друг за мене?
Ti preporacuvam licno da otides i da se vselis za da ne ti pravat problemi, ili pak ako nekoj drug te vseluva obavezno dokument za identifikacija t.e. tvoja licna karta
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
не видов нешто слично на претходниве страни, па да си прашам....во пријавата за запишување се бара да се напише студиска програма и модул, а во пријавата за завод за статистика се бара отсек и смер...јас сум на економски иначе...не знам дали ова е за додипломски или...? :s
Под студиска програма го пишуваш смерот, модулот не знам што е, нити сум го пополнила некогаш, а ова за отсек се однесува на факултет или за средно?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Под студиска програма го пишуваш смерот, модулот не знам што е, нити сум го пополнила некогаш, а ова за отсек се однесува на факултет или за средно?
Kaj modul ne se pisuva nisto.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ние и онака не пишувавме ништо...а не и дека тоа којзнае колку го читаат ама ај, чисто формална работа
Jas zasto prvpat se zapisuvav i prasav, mi kazaa deka ne treba nisto, a i onaka ne gi gledaat tie podatoci koga veke si primen na fakultetot, bitno im e da im dades uplatnici i parite da stignat na vistinskoto mesto:).
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Jas zasto prvpat se zapisuvav i prasav, mi kazaa deka ne treba nisto, a i onaka ne gi gledaat tie podatoci koga veke si primen na fakultetot, bitno im e da im dades uplatnici i parite da stignat na vistinskoto mesto:).
Не, им требаат и некои други податоци ама поголемиот дел се ставени за украс :)
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
АКО ИМА НЕКОИ НА ФОРУМОВ ШТО ПОЛАГАЛЕ СТРУЧЕН ИСПИТ ЗА ДРЖАВЕН СЛУЖБЕНИК ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА НЕКА КАЖАТ КАКО ИЗГЛЕДА ТЕСТОТ, ДАЛИ ПРШАЊАТА СЕ НА ЗАОКРУЖУВАЊЕ ИЛИ ТРЕБА ДА СЕ ОДБОВАРААТ СО ПИШУВАЊЕ.БЛАГОДАРАМ
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
АКО ИМА НЕКОИ НА ФОРУМОВ ШТО ПОЛАГАЛЕ СТРУЧЕН ИСПИТ ЗА ДРЖАВЕН СЛУЖБЕНИК ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА НЕКА КАЖАТ КАКО ИЗГЛЕДА ТЕСТОТ, ДАЛИ ПРШАЊАТА СЕ НА ЗАОКРУЖУВАЊЕ ИЛИ ТРЕБА ДА СЕ ОДБОВАРААТ СО ПИШУВАЊЕ.БЛАГОДАРАМ
Јас колку што знам, вака изгледаат
http://simulacii.ads.gov.mk/
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас сакам да прашам до кога ваќа ќе биде глупото школство во Македонија ? 35 часа за 5 дена, ова е ненормално, ова е невозможно ... После збора постарите, сите деца не го сакаат школото, како да го сакам ? 35 часа и на тие 35 часа искомплексираните професори стај ги, ми се гади :mad: :mad:
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
АКО ИМА НЕКОИ НА ФОРУМОВ ШТО ПОЛАГАЛЕ СТРУЧЕН ИСПИТ ЗА ДРЖАВЕН СЛУЖБЕНИК ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО ДРЖАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА НЕКА КАЖАТ КАКО ИЗГЛЕДА ТЕСТОТ, ДАЛИ ПРШАЊАТА СЕ НА ЗАОКРУЖУВАЊЕ ИЛИ ТРЕБА ДА СЕ ОДГОВАРААТ СО ПИШУВАЊЕ.БЛАГОДАРАМ
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Јас сакам да прашам до кога ваќа ќе биде глупото школство во Македонија ? 35 часа за 5 дена, ова е ненормално, ова е невозможно ... После збора постарите, сите деца не го сакаат школото, како да го сакам ? 35 часа и на тие 35 часа искомплексираните професори стај ги, ми се гади :mad: :mad:
Не сум министерка за образование, но...
Возможни се 35 часа штом ги имаш во распоред, нели?
Почеток на учебна година е, па затоа си нервозен. Ќе ти мине. И ваљда немаш девојка од класот што ти се допаѓа, па затоа бунтуваш тука дека ти се гади. Немаj гајле, втора/трета година се совршени за љубов. (L)
Ах, зарем сеуште не ја сфаќате магијата во средното школо? :(
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Не сум министерка за образование, но...
Возможни се 35 часа штом ги имаш во распоред, нели?
Почеток на учебна година е, па затоа си нервозен. Ќе ти мине. И ваљда немаш девојка од класот што ти се допаѓа, па затоа бунтуваш тука дека ти се гади. Немаj гајле, втора/трета година се совршени за љубов. (L)
Ах, зарем сеуште не ја сфаќате магијата во средното школо? :(

There is no high school magic!
ако се заљубиш така во сокласничка тешко ке се разочараш... и ке си одеваш после.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јас сакам да прашам до кога ваќа ќе биде глупото школство во Македонија ? 35 часа за 5 дена, ова е ненормално, ова е невозможно ... После збора постарите, сите деца не го сакаат школото, како да го сакам ? 35 часа и на тие 35 часа искомплексираните професори стај ги, ми се гади :mad: :mad:
Chill out :) , 35 часа у просек по 7 часа секој ден и ја имав така на времето кога бев средношколец, секој ден по 6 часа у школо. Реагиравме се буневме, ама ништо, наставната програма е таква.
Од друга страна стекнуваш кондиција за на факс каде можеш да имаш и по 10 часа дневно предавања, вежби и слично.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не сум министерка за образование, но...
Возможни се 35 часа штом ги имаш во распоред, нели?
Почеток на учебна година е, па затоа си нервозен. Ќе ти мине. И ваљда немаш девојка од класот што ти се допаѓа, па затоа бунтуваш тука дека ти се гади. Немаj гајле, втора/трета година се совршени за љубов. (L)
Ах, зарем сеуште не ја сфаќате магијата во средното школо? :(
Не, не ...Втора смена секој ден од 1.30 до 7.30 во школо, претерано е ... Имам тренинзи, ајде сега кога е почеток не се учи толку, ама за недела-две?Среќен ќе бидам ако најдам време за школо и за тренинг, а не па и за девојката ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom