9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 408 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    625
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Очигледно има луѓе што сеуште се излажани од медиумите и мислам дека 9/11 беше реален напад. 9/11 беше жива местенка на сад само за да може да користи причини за да креира нови светски војни за нафта и за продавање на оружје од кое профитира.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
кои милион факти еден пост го плескаш нон стоп ...
а и кај тоа виде дека грешиме ...
клипот го изгледа ли ... тоа се универзитетски професори и исто така експерти ...
или те мрзеше ... доста е да ја гледаш само твојата страна :tapp:
ne e moja nikako......tuku napraviv kriti;ki osvrt pa dojdov do zaklu;ok

i ne e IST POST TUKU FAKTI KOI NE MOZES DA GI SVATIS

како прво околу преводот јас го знам и секој ден ги среќавам тие два збора и секој ден сум опкружен со тоа
затоа ти викам најдими превод
и овие се доктори и по науки и по градежништво, инженери така да не се како соросоидите туку испаѓа дека тие кои ја застапуваат твојата теорија се како соросоидите, а по која наука се доктори тие? која насока? медиумски шит или?
а за факти колку сакаш збори објасними кај е авионот што удрил во Пентагон, кај е штетата

ima slika prika;iv del od avionot a i zracenje

ne veruvam vo vlasta tuku vo faktite

koga mo\e[e matijas da sleta vo moskva zo[to ovie da ne mo\at..i ne e izrael tuku najverojatno pakistanski piloti...a da boingot e te\ok za upravuvanje ama ne udril direktno vo pentagon T.E teroristite utnale poveke
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
ау ау ау другаров скроз забегал
добро бе, не треба да гледаш документарци, сам направи истражување
еве како
земи од јутуб или било која друга база на видео податоци, пребарај рушење на згради, нарочито облакодери, кој до сега с срушил, од кои причини, после најди како се градени кулите близначки, ќе видиш дека инженерите предвиделе напад од авион, ураган, силни ветрови, хипер громови и неколку комбинации од претходните (по претпоставка дека силен ветар ќе насочи авион према кулата на пр.)
после земи пребарај да видиш како изгледаат контролирани демолирања, како се рушат згради, НАРЧИТО ОБЛАКОДЕРИ, спореди ги и побарај ја разликата од 9/11 (мислам дека нема ако има покажи ја)
причините за самата инсајд џаб се многу порасипани од ирак и авганистан
веднаш после „нападите“ Буш добива зелено светло за менување на уставот, ФБИ може да влезе каде сака, кога сака, да претресе кого сака, да го заплени, приведе или убие на лице место секој и сештои подсомнение тероризам. да под СОМНЕНИЕ, без налог, без претходни докази и судски постапки. Секој мобилен телефон што се продава во САД мора да се состои вграден „безбедносен“ софтвер со кој можат да пислушкуваат било кој било каде, доволно е само батеријата да стои на телефонот, нема потреба телефонот да биде прислушкуван или да биде во тековен разговор, значи може да ти го слуша некој муабетот дома шо си го правиш додека телефонот ти е исклучен во џеб
и незнам како не сфаќа некој толку апла за зградата 7
појасно здравје
во натре имаат седиште ЦИА, НСА, ФБИ, УС тајна служба (настрана од циа) во чии канцеларии има досијеа што кријат богзнае што, со дотогашниот устав не смее ни еден разузнавачки доказ или досие да се уништи без да помине преу федералниот суд (уставниот во превод), со самото уривање тие фајлови ги снемува, без капка пот, без никој да одговара што има вонатре, со плус бонус, дента на работа се луѓе што им попречуваат во нивните операции и што „несреќно загинуваат“ без никој да праша зошто се мртви и има ли одговорни или кои се мотивите а најмалку па кои се нивните сознанија за те тајни докази

деца можете многу работи да истражете на мрежа избегавајќи ја ВИКИ, не ја читајте неа, на неа може кој шо сака да напише, следете го вашиот истинкт и проценка не на ВИКИ
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
причините за самата инсајд џаб се многу порасипани од ирак и авганистан
веднаш после „нападите“ Буш добива зелено светло за менување на уставот, ФБИ може да влезе каде сака, кога сака, да претресе кого сака, да го заплени, приведе или убие на лице место секој и сештои подсомнение тероризам. да под СОМНЕНИЕ, без налог, без претходни докази и судски постапки. Секој мобилен телефон што се продава во САД мора да се состои вграден „безбедносен“ софтвер со кој можат да пислушкуваат било кој било каде, доволно е само батеријата да стои на телефонот, нема потреба телефонот да биде прислушкуван или да биде во тековен разговор, значи може да ти го слуша некој муабетот дома шо си го правиш додека телефонот ти е исклучен во џеб
и незнам како не сфаќа некој толку апла за зградата 7
појасно здравје
во натре имаат седиште ЦИА, НСА, ФБИ, УС тајна служба (настрана од циа) во чии канцеларии има досијеа што кријат богзнае што, со дотогашниот устав не смее ни еден разузнавачки доказ или досие да се уништи без да помине преу федералниот суд (уставниот во превод), со самото уривање тие фајлови ги снемува, без капка пот, без никој да одговара што има вонатре, со плус бонус, дента на работа се луѓе што им попречуваат во нивните операции и што „несреќно загинуваат“ без никој да праша зошто се мртви и има ли одговорни или кои се мотивите а најмалку па кои се нивните сознанија за те тајни докази
E ova e post!

Vlasta si zema pravo da te ubie na ulica kako pes pod izgovor na 'nacionalna bezbednost'.
Nesto slicno imase i vo anglija posle 7/7 i policijata so zadovolstvo se pusti vo obavuvanje na vakvite ingerencii t.e. ubistva,zatvaranja...
Znaci mozat da ti pravat sto sakaat pod izgovor na nacionalna bezbednost.

Eden drugar rabotese vo Spanija i kazuvase za policijata kakvi ovlasti ima i sto im praele na marokanci tamu, a i sekoj sto im izgleda 'sumnjiv' ne mora da e arap.
I tamu imase false-flag sranje so toa bombite vo Madrid.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ima slika prika;iv del od avionot a i zracenje

ne veruvam vo vlasta tuku vo faktite

koga mo\e[e matijas da sleta vo moskva zo[to ovie da ne mo\at..i ne e izrael tuku najverojatno pakistanski piloti...a da boingot e te\ok za upravuvanje ama ne udril direktno vo pentagon T.E teroristite utnale poveke

па тоа де фактите
кај е остатокот од авионот, кај е штетат што би ја направил еден таков авион, потоа како може еден толку глуп пилот да направи таков маневар па да се спушти толку ниско па ништо да не оштети освен 2-3 бандери и да удри во Пентагон и да нема ни трага ни глас ни ода авион ни од штета, а ако утнале кај е штетата кај што удриле кое е тоа место
не заебавај ама ич не си спремен за Пентагон, а за другото не ни сакаш да искоментираш во врска со зборот за кој ти барав превод и експертите во кои јас верувам
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
E ova e post!

Vlasta si zema pravo da te ubie na ulica kako pes pod izgovor na 'nacionalna bezbednost'.
Nesto slicno imase i vo anglija posle 7/7 i policijata so zadovolstvo se pusti vo obavuvanje na vakvite ingerencii t.e. ubistva,zatvaranja...
Znaci mozat da ti pravat sto sakaat pod izgovor na nacionalna bezbednost.

Eden drugar rabotese vo Spanija i kazuvase za policijata kakvi ovlasti ima i sto im praele na marokanci tamu, a i sekoj sto im izgleda 'sumnjiv' ne mora da e arap.
I tamu imase false-flag sranje so toa bombite vo Madrid.
абе тоа ти оди по дефиниција
сокој моќен човек сака само едно - ПОВЕЌЕ МОЌ

гледајте го loose change немора во целиот филм, само во она споредбите со други рушења и фактите за физика и хемија шо инаку, да, можете да ги најдете на ВИКИ
јас лично го имам Loose Change: Final cut
некако немам време да го преведам па да го пуштам по нет ама ако некој го сака само филмот нека пише на пп, има да се запрепасти
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
абе тоа ти оди по дефиниција
сокој моќен човек сака само едно - ПОВЕЌЕ МОЌ

гледајте го loose change немора во целиот филм, само во она споредбите со други рушења и фактите за физика и хемија шо инаку, да, можете да ги најдете на ВИКИ
јас лично го имам Loose Change: Final cut
некако немам време да го преведам па да го пуштам по нет ама ако некој го сака само филмот нека пише на пп, има да се запрепасти
ги имаше кај Миленко во емисија и преведени и разработени
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776

е ова е јако и е пократко за гледање ... за оние кои ги мрзи да се едуцираат :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
OVA E LEGENDARNO!!!
Go najavuvaat pagjanjeto na wtc7 pred da se desi, hahaha, I ZA DA SPASAT GAS 'im se prekinuva vrska' hahaha.Novinarkata jadi lajna deka zgradata e urnata a taa zad nea stoi.

Pogolem dokaz od ova zdravje!

Sega nekoj neka kazi 'teorija na zaveri' nema vrska...
Ili naucno dokazale vo FEMA deka novinarite na bbc i cnn se potomci na nostradamus. 'Eksperti' so Dr. Mr. Prof. 'platen od vlasta'.
Wtc-3 zdradata nad nea se rusi cela 'kula' i se uste strukturata stoi mada e 2/3 smackana. a wtc-7 'pancake' theory... palacinka imaat vo mozokot.
Osum godini uste ne go zavrsile izvestajot... NIST... koj se tie fakti sto im treba osum godini da 'cesaat jajca'. Tie sto treba da gi namestat. Podobni 'eksperti' sto profesionalno ke padnat na nivo na prostitutki i ke objavat sto ke im se kaze, za nekoja para.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
абе дај
а за азбестот
за работниците кои настрадале од него
како се знаело а не им било кажано
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Tie ubija 3.000 narod, gi zabole uste nekolku rabotnici ako nastradaat.
Politicarite ko ke praat smetka na nea ima i covecki zivoti kako sto e slucaj so wtc i mnogu drugi.

Vlasta e sekade ista manje vise ko ke im treba vojna ke si izmislat nekoja pricina. Narodot lesno se pali.

Dali vi teknuva za toa video kasetata so Spegelj i kako pocna vojnata vo jugoslavija. Posle izleze deka bilo namestajka od udba.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не дека ги заболе за работниците, но и тие се дел од настанов, башка каде е златото колку што знам многу мал дел се најде каде е остатокот?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Zlatoto za niv e 'mixing business with pleasure'.Navodno ne mozele da go najdat ko da e prsten pa se izgubi, nekolku toni zlato.
Kolateralna krazba.
Nemaat merka i nisto ne im e dovolno.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
80 % од вкупното злато кое го имаше премногу не ми текнува сега точна количина не е најдено
а 80 % и не е мала бројка туку е ГОЛЕМА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom