Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 август 2007
Мислења
30
Поени од реакции
0
Милан је најбољи клуб на свету!
Siamo Campioni d'Europa!
Ја нисам баш навијач из Македоније,али близу сам...:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
дан знае некој кога и во колку сат играат МИЛАН-СЕВИЉА ???
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
може да биде одложена заради смрта на Пуерта
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
во СЕРИА А играме со Фиорентина дома ќе ги тепаме само да не го ставаат дрвото Џилардино
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
во СЕРИА А играме со Фиорентина дома ќе ги тепаме само да не го ставаат дрвото Џилардино
Добро бе чоек ми ги потече, знајме дека го нејќиш Џилардино не мора да досадваш. И пред да јадиш лајна за него види лани со Фиорентина во гости, кој беше најдобар играч и стрелец.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
абе лани за лани гледај годинава
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
ostana uste malku da vidime dali ke go dovedat canavaro .....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
уште еден старец ама нема врска искуството е важно
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Лига на шампиони е секогаш приоритет, Серија А ако нема повреди сигурно е наша.

Иначе останват уште 2 дена за трансфери, јас најголеми шанси давам за пристигнување на Баптиста. Други играчи шо е можно да пристигнат како изненадување се Роналдињо и Адриано.
Роналдињо по добивањето на европски пасош е многу сомнителен и лесно може да се случи уште годинава да замини од Барса, малку веројатно но возможно.
Адриано до пред некој ден ми изгледаше како невозможен трансфер, ама сепак останува можност и ќе објаснам зошто. Ако се сеќавате пред неполни 2 месеци што се случи со Суазо, Милан веќе имаа договор со Каљари кога се дозна дека Интер имаше нелегален договор со играчот пред да се договорат со тимот. Милан тогаш имаше можност да поднеси обвинениа против овие акции на Интер но како шо се сеќавам ништо не се случи. Јас мислам дека пренаивно е од страна на Милан туку така да отстапија од играчот и од тужбите. Јас мислам дека тука дојде до некаков договор помеѓу Интер и Милан за трансфер на Адриано. Можи и да нема врска, ама има логика.
Деновиве истотака има засилени шпекулации во врска со Канаваро, ама јас лично сметам дека Анчелоти е задоволен со играчите од задната линија, Неста и Малдини/Каладзе ќе играат најголем дел од натпреварите, а како замени ќе бидат на располагање Бонера, Шимич па дури и Фавали и Дигао во најлош случај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom