Си биле...

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си боло едно дете со име Игор.И ја гледа мајка си како се мачка со креми по лицето, па ја прашува:

- Мамо, што правиш? - Еве сине, се разубавувам.

По неколку минути почнала мајка му да ја вади кремата, а Игорче и дофрла:

- Што е бе мамо, се откажа!?

Си биле Македонец, Германец и Италијанец требало да поминат голема провалија со кола. Иде Италијанецот со најново ферари, пред дупката кочи и вика нема шанса јас да ја скокнам провалијата. Иде Германецот со најново Порше и исто така пред дупката кочи и вика неможам јас да ја поминам. Иде македонецов со фиќо, се залетува ја прерипува дупката и овие му нудат награда. Овој одговара, не ми треба ништо само направете ми ја кочницата од колата.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Си биле американец, албанец и Македонец. Се качиле на Ајфеловата кула и фрлале часовници. Американецот го фрла оди доле го гледа искршен. Албанецот го фрла и неговиот искршен. На крај доаѓа Македонецот. го фрла, се симнува доле, го фаќа саатот и вели:
- Мојот часовник е 1 саат поназат!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си биле 20 мажи и една жена на пуст остров.
По 10 дена женава рекла не можам повеќе и умрела.
По 20 дена маживе рекле не можеме повеќе и ја закопале.
По 30 дена маживе рекле не можеме повеќе и ја откопале!
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Си биле македонец, грк и албанец. Им дале апче кој најмногу ќе издржи да се измоча. Албанецот после 5 минути се измочал. Македонецот после 10 мин се измочал. А гркот од мака поцрвенал и умрел.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си биле три жени и отишле на пазар.
Дошле до тезгата со краставици и...
- Мене дајте ми прави и дебели!
- А за мене исто дебели, може и малку искривени.
- А за мене било какви, за салата ми се!- рекла третата.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Македонец, Германец и Италијанец требало да поминат голема провалија со кола. Иде Италијанецот со најново ферари, пред дупката кочи и вика нема шанса јас да ја скокнам провалијата. Иде Германецот со најново Порше и исто така пред дупката кочи и вика неможам јас да ја поминам. Иде македонецов со фиќо, се залетува ја прерипува дупката и овие му нудат награда. Овој одговара, не ми треба ништо само направете ми ја кочницата од колата.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Си бил еден човек,си купил нов часовник и отишол на базен да се бања. Но бидејќи часовникот не бил водоотпорен, го оставил на страна и напишал: Не Кради.... P.S. Првак во карате.
Кога излегол од базенот, часовникот го немало, а на ливчето пишувало: P.S. Првак во трчање.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Си бил некој лекар работел во мртовечница и вршел преглед на телата пред да бидат погребани или кремирани. Една вечер пред да си оди дома почнал да го прегледува телото на некој си Димитар, кога што ќе види... човеков го имал најголемиот алат што го видел во животот. Се размислил малку лекаров, па си рекол во се*е:

- Извини Димитар, али не можам да те пуштам на кремирање со толкав алат. Мора да со сочува за проучување.

И така лекаров му го отсекол на Димитар, го ставил во актовка и среќен го носи дома. Влегол дома и прво ја викнал жена си:

- Жено, ела брзо да видиш нешто, нема да поверуваш...

Ја отворил актовката и жената само што фрлила поглед извикува:

- Леле, боже. Умрел Димитар!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Си била змијата и си возела точак и ја сретнал зајакот и и рекол:
- Змијо како возиш точак кога немаш ни раце ни нозе?
И змијава:
- Еј да бе! - и паднала. :back:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Се собираат Македонец, Слoвeнец и Шваjцарец и добиваат задача за 7 минути да испеглаат кошула, да изедат едно парче леб и да имаат секс.
Прв Шваjцарецот, зел да пегла и додека да го изеде лебот поминало времето. Каj нив работата е на прво место.
Слoвeнецот, се наjал и додека да jа испегла кошулата поминало времето. Каj слoвeнците на прво место е храната па за друго ако има време.
Македонецот на ред, зeмал лебот во раце, дава на жената да jа пегла кошулата, а во исто време прави секс со неа.
Кое е наравоучението?
- Ако не ги заебеш работниците нема да има леб за тебе
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
си биле едно детен и мајкамо детето лажало ја на мајкамо дека е болен а не бил болен за да се ишете ојделе на болница мамо оздравех :pos2:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Си биле царооо и крастајцата.... Јале шо јале пиле шо пиле завршил курбано пате под нога и ај дома....
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
си биле едно детен и мајкамо детето лажало ја на мајкамо дека е болен а не бил болен за да се ишете ојделе на болница мамо оздравех :pos2:
Другар али ова Ајнштајн не го свака незнам што си имал Македонски во школо :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom