Куманово, кумановци, кумановки

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Brij brij kolko pateticni muabeti za grad kumanovo, tapa bija onakv ovkv i toj komentari od kumanovci sto nesam ocikivaja :vozbud::vozbud:
Jbga koj kako si ga dozivi i povise e do ljudi nego do grad posto znaes kako e kude nas u kumanovo ne se ni poznavav a na stranu brat znaes kolko te postoju a i ovija mene mi izgleda svi prosetani ljudi pa deliv komentari kako baba mi sto vikase ja kd sam bila mlada puno sam setala bila sam po palanku sveti nikole.....

Nigde nema da ga dozivis toj sto ce ga dozivis doma e sga malko ni e situacija depresivna u drzavu ama pa se najde za svaki dn na kaficu da se ide za po nekoe pivo se ima i ss dobro drustvo kvalitetno si projdes....
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Нино и "Кумановски тамбураши" ќе вапсуваат јајца во Канада


Фолк-пејачот Нино Величковски и неговите "Кумановски тамбураши" за велигденските празници ќе гостуваат во Канада. На покана на Кумановското друштво на иселеници во Торонто, од 25 март до 7 април ќе престојуваат во Торонто.
"Место дома, велигденските јајца ќе ги вапсаме со нашите иселеници. Имаме закажано два концерта, а можеби ќе има уште два, и сите ќе бидат во Торонто. На наше големо задоволство, ќе ја презентираме нашата македонска, а пред сè, кумановската песна. Задоволството е поголемо што првпат заедно одиме преку барата. "Кумановски тамбураши" не биле досега, додека јас бев пред 20 години, па сега. Сè што работевме заедно во претходните 7 години, ќе имаме можност да го претставиме пред нашите иселеници", вели Нино.
Нино чека виза и за Австралија каде што со неговата колешка Анета Наковска еден месец треба да гостуваат во седум градови. Турнејата е предвидена од почетокот на мај. (С.Н.)

http://www.vest.com.mk/?ItemID=517CD8D1C...0600F4B802


Abre tolko li nema Kumanovci u Kanadu. Pa nikoj da pishe za Ninu i tamburke ni a. Pu j'zk.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
која е најдобра дискотека, кога да влезам и до кога работи?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
која е најдобра дискотека, кога да влезам и до кога работи?
Брате нема добра дискотека у Куманово, кај и да влезеш ќе се заебеш...ако идеш сам без некој што ги знае тие кретени на врата, прашање е дали и ќе влезеш...:uvo: ќе ти каже приватна забава дечки, ај шетај....боље опција ти е да си идеш на кафе или у некое кафанче..:wink:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
која е најдобра дискотека, кога да влезам и до кога работи?
Иди во ирски паб, иди нама кафе, покасно академија, тоа ти е релација кај што се движи народ.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
ок дечки фала
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Људи дај бе некој да ми каже куде да аплицирам за у Авганистан...цело Куманово отиде....:pos2:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Иди во ирски паб, иди нама кафе, покасно академија, тоа ти е релација кај што се движи народ.
За академију ќе му треба резервација, а што ако нема резервирано...:zamislen:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
За академију ќе му треба резервација, а што ако нема резервирано...:zamislen:
Каква резервација, не му треба резервација, првпут слушам за резервацију у академију.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Каква резервација, не му треба резервација, првпут слушам за резервацију у академију.
Резервација.. изговор да не га пуштив, ало, да те направив будалу....
ако не га знаеш газду,или некога на врата, а не си пиче, ондак ти тражив резервацију... мене ми тражива 1 пут , и више никад нема да помислу да иду, а не па да отиду..:tapp:
 
F

FilipMacedon

Гостин
За академију ќе му треба резервација, а што ако нема резервирано...:zamislen:
Што ке резервираш у Академију жифти све??
Једино што ми се свиѓа у Академију што има бар културно куде да се ставив јакне и палта,не по други кафиќи буташ ги како на цигански пазар...

Резервација.. изговор да не га пуштив, ало, да те направив будалу....
ако не га знаеш газду,или некога на врата, а не си пиче, ондак ти тражив резервацију... мене ми тражива 1 пут , и више никад нема да помислу да иду, а не па да отиду..:tapp:
Друже и тј газда некој скопјанац што очигледно не га знае град,ставија ги овија сељаци на врата,па незнаев кога да пуштив,кварив му га углед на кафиќ,гледам на много људи што су и постари ги се брецав...

Него што слушам у Принц почнале јавно да "пушив" тој што не треба да пушив(бар не јавно)??
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
264
Поени од реакции
194
Што ке резервираш у Академију жифти све??
Једино што ми се свиѓа у Академију што има бар културно куде да се ставив јакне и палта,не по други кафиќи буташ ги како на цигански пазар...



Друже и тј газда некој скопјанац што очигледно не га знае град,ставија ги овија сељаци на врата,па незнаев кога да пуштив,кварив му га углед на кафиќ,гледам на много људи што су и постари ги се брецав...

Него што слушам у Принц почнале јавно да "пушив" тој што не треба да пушив(бар не јавно)??
Не е скопјанац,од некое село е што се наваѓа измеѓу скопје и Куманово,не ми текнуе како се викаше
 
D

DartWader

Гостин
Што сте толко запнале сс туј Академију , има много подобри места за искачање од њума.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Бев во Академија и платив смешни 50 ден влез, внатре беше ок имаше некои матуранти па бев у тоа другото го заборавив по скали се качува, и таму беше ок, ама Куманово не е толку ефтино како што го зборат а девојчињата се ок али мн нападно се облакаат.

Кумановци се фини луѓе, али следна дестинација е Струмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom