LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па... би рекол дека има... Не сака/ не може да го користи половиот орган за тоа за што е наменет: рецептивен секс.
Твое лично мислење.

Да, добро сфати што сум.
Жената, и да сака, не може да биде таа што со својот полов орган ќе пенетрира. Од друга страна, ако мажот не го користи својот полов орган за пенетрирање, се поставува прашањето: за што му служи? за што го употребува? А ако не го употребува, мора да има објаснување ЗОШТО?
За орален секс.

Сексот кај стрејтерите, по својата природа е рамноправен.
Ако мажот не сака да пенетрира, а жената не сака да биде пенетрирана, очигледно е дека има проблем! Барем јас така мислам. Ги нема другиве стрејтери да кажат нешто за ова...
Имаш уни, пасив и актив, уни со уни, пасив со актив и обратно, јас не гледам тука некоја нерамноправност.

Сексуалноста кај хомосексуалците ставен во проспект од 360 степени, најосновниот и наједноставниот систем би бил хексагонален. Ако знаеш за што зборувам.

Да, т.н. бисексуалци можат да бидат уни, како и само актив, ама ретко само пасив.

И не ги поштувам, оти се мешаат во гејски работи :pos2:
Не, сериозно, самите изјавуваат дека би прифатиле стручна помош за да бидат привлекувани само од спротивниот пол (ова од контакти со нив), башка што се дволични и тролични, се муваат и ваму и таму, а убо можат да си останат само “таму“, ама ете нешто ги дразни да киднат навечер од кај жена си и децата и да бркаат машки, или пак да искористуваат машки додека не се оженат (а најверојатно и после тоа).

Ех... што убаво било чувството да дискриминираш... Сега, по малку почнувам да ги разбирам Лет 3 и сличните на него :pos2:
Ако ова не беше толку очигледно нелогично и полно сарказам ќе ти дадев совет да им се придружиш.

Лелееее... стварно ли??? Жими мајкл, ако постанам еден ден стрејтер, тоа ќе биде само заради природниот лубрикант :vozbud:
Каква парада?
Ве молам немојте пак со паради, доста ми е еден бан од тема.

Не ми одговори: ако еден ден сретнеш геј кој неверојатно ќе те привлекува интелектуално и телесно, па и ќе се заљубиш во него, НЕМА ДА ГО САКАШ ЗА ПАРТНЕР ОТИ Е УНИ? Оти ќе сака и он да боцне малку, како што сакаш и ти?
Како што реков .... по трет пат, не е важно, зошто нема да можам да имам секс со него. Чувства можат да се јават, и што после? Ќорсокак. Катастрофа. Ќе претпочитам да останеме пријатели. Но уште доста рано би го дознал тоа, така да нема потреба да одбивам никого. Спијам со тие кои ми одговараат сексуално. Тоа е тоа :toe:. Можеби ти изгледа нелогично и дури сурово и нефер на некој начин ама таков сум бил од секогаш. Идам по строго зацртани правила, кои претрпеле многу мали измени со текот на времето.

Извини, ама пак ќе прашам: како може машко (ако е машко во главата) да игра само и САМО женска улога?
Женска сексуална улога. Но се друго асоцира на машко. И аман, ако си пасив не значи дека си Боки 13. Или Крис Крокер. Аман веќе.

Додадов работи во претходниот пост така да ако сакаш некои одговори, ѕирни таму.
 
O

Out Boy

Гостин
Како што реков .... по трет пат, не е важно, зошто нема да можам да имам секс со него. Чувства можат да се јават, и што после? Ќорсокак. Катастрофа. Ќе претпочитам да останеме пријатели. Но уште доста рано би го дознал тоа, така да нема потреба да одбивам никого. Спијам со тие кои ми одговараат сексуално. Тоа е тоа :toe:. Можеби ти изгледа нелогично и дури сурово и нефер на некој начин ама таков сум бил од секогаш. Идам по строго зацртани правила, кои претрпеле многу мали измени со текот на времето.
Цццццц... неверојатно!!! НЕВЕРОЈАТНО!!!

Младо си, ама има време... а времето чуда прави.

И не да изгледа нефер и сурово... Како да не си хомосексуалец, туку пасивофил. Со сета должна почит/

И ете... до правилата ќе да е... А од каде ли произлегуваат тие, ако не од некој комплекс. Пак ќе речам, со сета должна почит.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Цццццц... неверојатно!!! НЕВЕРОЈАТНО!!!

Младо си, ама има време... а времето чуда прави.

И не да изгледа нефер и сурово... Како да не си хомосексуалец, туку пасивофил. Со сета должна почит/

И ете... до правилата ќе да е... А од каде ли произлегуваат тие, ако не од некој комплекс. Пак ќе речам, со сета должна почит.
Во ред. Извини ако не влегувам во твојата совршена слика за хомосексуалец каква ја имаш ти зацртано. наречи ме како сакаш, само не ми набивај комплекси те молам, малку ги имам од мнозинството, уште фали од други хомосексуалци да бидам критикуван за мојот сексуален живот. Фала многу, сега навистина се чувствувам подржан од "мојата сорта". Извини што воопшто ти реплицирав на твојот пост. Моја грешка. Се надевам нема да ја направам повторно.
 
S

smart ass

Гостин
Цццццц... неверојатно!!! НЕВЕРОЈАТНО!!!

Младо си, ама има време... а времето чуда прави.

И не да изгледа нефер и сурово... Како да не си хомосексуалец, туку пасивофил. Со сета должна почит/

И ете... до правилата ќе да е... А од каде ли произлегуваат тие, ако не од некој комплекс. Пак ќе речам, со сета должна почит.
Еве го Старио ГЕЈЛОРД ФАКЕР:pos2:

Ти си 22(23) години...многу постар си бил бее...упс може поискусен...

Во ред. Извини ако не влегувам во твојата совршена слика за хомосексуалец каква ја имаш ти зацртано. наречи ме како сакаш, само не ми набивај комплекси те молам, малку ги имам од мнозинството, уште фали од други хомосексуалци да бидам критикуван за мојот сексуален живот. Фала многу, сега навистина се чувствувам подржан од "мојата сорта". Извини што воопшто ти реплицирав на твојот пост. Моја грешка. Се надевам нема да ја направам повторно.
Него му е криво оти БИ-можат да имаат секс со жени а он не можи.

А па стрејтерите...ќе не убие.
 
O

Out Boy

Гостин
...Фала многу, сега навистина се чувствувам подржан од "мојата сорта"...
Нема проблем, за тоа сме тука.

Заклучок: додека стрејтерите едноставно го решиле прашањево, гејовите сами си го комплицираат својот живот и животот на другите гејови, па и некакви дијаграми се потребни, да се видело кој што ќе дозволи на другиот. Љубовта меѓу двајца хомосексуалци не била можна, оти едниот бил уни, а другиот заради лични причини бил строго актив :tapp:

Хехе, сега барем ми е јасно зошто уште на почеток, уште пред да те запознаат каква личност си, ти го поставуваат глупото и безвезално прашање: “А или П“?

Јас не гледам проблем тука. Секогаш постои орален секс, па барем некаде ќе го инсертира пенисот.
Да, ама прашањето е зошто “барем некаде да го инсертира“? Затоа што некој се осеќа фраер и доминантен ако го прави тоа, а не му дозволува (или знае дека партнерот не сака) на другиот да го прави тоа?

Не мора никој да ми одговара на ова, најмалку сопственикот на пишаново. Одговорите ќе ги барам во некоја книга за психологија.

Него му е криво оти БИ-можат да имаат секс со жени а он не можи.
Не, туку сум против се’ каде има изневерувања во бракот. Нешто што особено го прават неодредените.
 
S

smart ass

Гостин
Добро...се сложуваме,гејој и покрај промискуитетноста не се изневерувааат никако....во бракот:toe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Еве го Старио ГЕЈЛОРД ФАКЕР:pos2:

Ти си 22(23) години...многу постар си бил бее...упс може поискусен...
Да поискусен е. Или .... мисли де е. Во секој случај, не е ни важно.

Него му е криво оти БИ-можат да имаат секс со жени а он не можи.

А па стрејтерите...ќе не убие.
Не може да сфати како некој едноставно не сака да му го 'рчкаат гзот. Или дека сака само да го прима.

А за стрејтери, да не збориме. Тие се лоши бидејќи не ги разбираат хомосексуалците. А сега кога тој самиот се соочува со нешто што не го разбира, во ред е да го нарекува резултат на фрустрација, комплекс или нешто трето.

Нема проблем, за тоа сме тука.
Да критикуваш други луѓе? Се оградуваше кога ти беше критикуван како хомосексуалец. Не е малку лицемерно?

Заклучок: додека стрејтерите едноставно го решиле прашањево, гејовите сами си го комплицираат својот живот и животот на другите гејови, па и некакви дијаграми се потребни, да се видело кој што ќе дозволи на другиот. Љубовта меѓу двајца хомосексуалци не била можна, оти едниот бил уни, а другиот заради лични причини бил строго актив :tapp:
Заклучокот е дека презентираш "реалност" кај хомосексуалците каде си прашал некои гејци од кои само некои ти одговориле на некои од причините кои си ги навел. Ако така вадиш заклучоци браво.

Веќе постојат светски анализи, ако не си ги ѕирнал. Воопшто не се совпаѓаат со таа која ја презентираше.

Хехе, сега барем ми е јасно зошто уште на почеток, уште пред да те запознаат каква личност си, ти го поставуваат глупото и безбезално прашање: “А или П“?
Да тоа глупаво прашање помага да го најдеш тој кој ти одговара. А не после да се прават сплетки во кревет.
 
O

Out Boy

Гостин
Инаку, статистиката во Македонија е дека има најмногу активи. Дали се сите тие загубени хомосексуалци? После идат пасиви, а најмалку има уни. Али нема везе, ти си направил твоја анализа, така да нека остане тоа твој факт. Ако може така да се нарече.
Барем ми е јасно од каде огромниот промискуитет меѓу хомосексуалците. Со ваква “статистика“ (кој знае од кој ракав изнесена) нормално е дека нема теоретска шанса за геј-парови.

Па после некој се чудел што “четворица активни другари бараат пасивен ’дечко’ со издржлив задник за ’незаборавен’ секс“. Да, работиве се појасни. До некаде.

И искрено, жал ми е што сум геј и што некој заради ваков кретенизам ме става во ист кош со талогот на општеството.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да, ама прашањето е зошто “барем некаде да го инсертира“? Затоа што некој се осеќа фраер и доминантен ако го прави тоа, а не му дозволува (или знае дека партнерот не сака) на другиот да го прави тоа?
Јас не играм на доминантност. Партнерот е слободен да прави тоа што го сака.

Не мора никој да ми одговара на ова, најмалку сопственикот на пишаново. Одговорите ќе ги барам во некоја книга за психологија.
Во ред е. На моја инцијатива реплицирам. А можеби треба да ги побараш таму одговорите.

Барем ми е јасно од каде огромниот промискуитет меѓу хомосексуалците.
Опа! Уште еден заклучок базиран на лично мислење. Од кога геј активите се олицетворение на геј промискуитет?

Со ваква “статистика“ (кој знае од кој ракав изнесена) нормално е дека нема теоретска шанса за геј-парови.
Посети некој геј форум, или некоја геј дајтинг страница. Или едноставно прошетај низ Македнскиве градови. Статистиките ти се таму. Едиствените геј-парови не се уни-уни. Колку да знаеш.

Па после некој се чудел што “четворица активни другари бараат пасивен ’дечко’ со издржлив задник за ’незаборавен’ секс“. Да, работиве се појасни. До некаде.
Оу супер, уште некој кој гледа КРТ. Да, тие ќе да се активците. Не ти текнало дека можеби не се сите такви?

И искрено, жал ми е што сум геј и што некој заради ваков кретенизам ме става во ист кош со талогот на општеството.
Се прашувам колкав е распонот на тој т.н. кретенизам, и кои(ј) се опфаќа.
 
O

Out Boy

Гостин
.... по трет пат, не е важно, зошто нема да можам да имам секс со него. Чувства можат да се јават, и што после? Ќорсокак. Катастрофа. Ќе претпочитам да останеме пријатели. Но уште доста рано би го дознал тоа, така да нема потреба да одбивам никого. Спијам со тие кои ми одговараат сексуално. Тоа е тоа :toe:. Можеби ти изгледа нелогично и дури сурово и нефер на некој начин ама таков сум бил од секогаш. Идам по строго зацртани правила...
Колку добар доказ кој оди во прилог на теоријата на Лет 3: најголемиот дел хомосексуалци имаат односи САМО ПОРАДИ СЕКСОТ...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Колку добар доказ кој оди во прилог на теоријата на Лет 3: најголемиот дел хомосексуалци имаат односи САМО ПОРАДИ СЕКСОТ...
Факт е тоа аут бој, познавам многу хомосексуалци и можам да кажам дека педерите се незадржливи со еден партнер за разлика од лезбејките кои се поверни на партнерката. Еве и колегата ти го докажува тоа, нема љубов помеѓу педерите, се се сведува на сексуално задоволство и чао пријатно, утре друг итн... Има и исклучоци(еве ко тебе), ама мнооооогу се ретки.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Факт е тоа аут бој, познавам многу хомосексуалци и можам да кажам дека педерите се незадржливи со еден партнер за разлика од лезбејките кои се поверни на партнерката. Еве и колегата ти го докажува тоа, нема љубов помеѓу педерите, се се сведува на сексуално задоволство и чао пријатно, утре друг итн... Има и исклучоци(еве ко тебе), ама мнооооогу се ретки.

Е па девојко, оти не ги гледаш ти и тие ретките... Па и во стрејт круговите има парови кои се само за секс, прават тројки, оргии, фетиши... Јас лично знам повеќе парови од хетеро, а нормално не дека кај Хомосексуалците ги нема... Ама не може да се генералзиира... Стварно што не е убаво не е убаво... да не ги етикетираме луѓето многу е глупаво... Многу од девојките се курви.. па сега како да ти кажам... ако речам дека и ти си ...? Чисто како пример ништо лично... само сакам да ти споредам нешто што е за споредување... а не како најчесто што споредувате нешто без врска.. Молим те девојко немој така... :) :smir:

Колку добар доказ кој оди во прилог на теоријата на Лет 3: најголемиот дел хомосексуалци имаат односи САМО ПОРАДИ СЕКСОТ...


Ама човече што сте се фатиле за тоа како ќориот за стапот... Има и такви и такви... Ако е така целава популација било стрехт било геј ни е нездрава ако се раководиме по тие гледишта... А Лет 3 да не не одел да се е*е со повеќе жени... ајде молим те... Јас не знам зошто проблематизирате... Прочитајте после ова ќе ви оставам еден текст и да ги разјасниме заебанцииве,,,:salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut::salut:

Сексуалниот нагон е вродена и витална пулзија, се јавува со раѓањето, односно не се учи во текот на животот. Витална пулзија, пак, значи императивна потреба за задоволување, во спротивно единката е напната, вознемирена, возбудена, со негативен емоционален набој. Ако пак сексуалниот набој се задоволи, таа е смирена, релаксирана, расположена, преплавена со пријатни емоции.

Во нормалните фази во психосексуалниот развој се дозволени варијации на нормалноста, но исто така се сретнуваат и поизразени девијации и алтерации почнувајќи од послабо изразени нагонски пулзии до значително посилно изразени, кои дури не можат да се контролираат. Секако дека стручни лица треба да одлучат дали и кога е потребно да интервенираат ако оценат дека сексуалниот нагон поприма патолошки димензии. Потребно е стручните лица да ја утврдат причината за отстапување од нормалноста. :helou::helou::helou::helou::tapp:


И само сакав да дополнам... не секогаш е потребно да се има секс само кога си во всрка... Не велам дека секс за една вечер би завршил се... но што ако подолго време некој не може да го најде партнерот за врска а има потреба од секс односно има сексуален нагон... и што треба тука, тој да стане деликвентна личност?? Сепак барем, да се познава малку повеќе партнерот со кој ќе се изврши сексуалниот чин.... тоа до некаде е некоја предност... Но сепак и тоа не нешто... затоа пак после се се останува празен на емотивно поле... ама тоа е...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Е па девојко, оти не ги гледаш ти и тие ретките... Па и во стрејт круговите има парови кои се само за секс, прават тројки, оргии, фетиши... Јас лично знам повеќе парови од хетеро, а нормално не дека кај Хомосексуалците ги нема... Ама не може да се генералзиира... Стварно што не е убаво не е убаво... да не ги етикетираме луѓето многу е глупаво... Многу од девојките се курви.. па сега како да ти кажам... ако речам дека и ти си ...? Чисто како пример ништо лично... само сакам да ти споредам нешто што е за споредување... а не како најчесто што споредувате нешто без врска.. Молим те девојко немој така... :) :smir:
Ако речеш ќе ти стегнам тужба :) Мислам дека ти беше типот кој се расфрлаше со тужби нели, епа можам и јас :)

Се збори за хомосексуалците, темата е таа, а ако сакаш да збориш за курви има посебна тема. Реков дека има исклучоци кои чувствуват некоја си за мене не објаснива љубов, но голем, многу голем процент ги менуваат партнерите ко чорапи. Дали воопшто има некоја љубов, чувства спрема истиот пол или се е тоа само задоволството на својот задник, треба самите да се запрашат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom