LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Јас мислам да отвориме една посебна тема на која ќе се докажуваме, пошто се вртиме 5-6 души и истото се вергла, а во суштина и нема врска голем дел од тоа со насловот на темата :)
А македончето има долга историја на игнорирање на проблемите, така што по default се избришани сите проблеми :smir:
Принц, патем, ти кога почна да се интересираш за девојчиња? Во пубертет? Епа тогаш почнуваат да се интересираат и хомосексуалците за личности од ист пол, само што заради ред фактори тоа веднаш не го покажуваат. И дај ми факт дека НЕ постојат геј тинејџери.
 
P

Princ

Гостин
Важно барем јавно потврди дека групата хомосексуалци во Македонија е на иста скала со хендикепирани и ромска популација.
Група ко група, сите сме некаква група. Млади, стари, жени, мажи, македонци, албанци, хомосексуалци, хетеросексуалци...
Групирањето им го оставам на ЕУ. Јас ништо не потврдив и скалирав, кажав што вели ЕУ. Жалби и поплаки не знам на која е-маил адреса примаат, ама можам да побарам ако е итно.
Ако некој мисли дека создадовме како општество за овие групи, услови за нормален живот тогаш да ги избришеме од евиденција на дневни проблеми и да се замараме со овие што со некои пописи и листи биле еден милион во Македонија.
Не, не можеме постоечките групи да ги избришеме. Ти си млада и женско, јас сум млад и албанец...
Е сега, некои групи и ги нема всушност ко група туку ко индивидуалец. ДООЕЛ. Не се осмелувам за него да речам ништо :icon_lol:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.710
Поени од реакции
4.909
Врти сучи,пак џабе се објаснуваме.
Важно барем јавно потврди дека групата хомосексуалци во Македонија е на иста скала со хендикепирани и ромска популација.
Ако некој мисли дека создадовме како општество за овие групи, услови за нормален живот тогаш да ги избришеме од евиденција на дневни проблеми и да се замараме со овие што со некои пописи и листи биле еден милион во Македонија.
Кога ги спомна веќе ..грешка ..која дискриминација ???

Циганиве тука ги имаат најголемите права од сите држави низ светов..единствената циганска општина во светот е во Македонија ...
Во Европа не сакаат да слушнат за ништо слично ..

Македонија - рај за отпаднатите
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас мислам да отвориме една посебна тема на која ќе се докажуваме, пошто се вртиме 5-6 души и истото се вергла, а во суштина и нема врска голем дел од тоа со насловот на темата :)
А македончето има долга историја на игнорирање на проблемите, така што по default се избришани сите проблеми :smir:
Принц, патем, ти кога почна да се интересираш за девојчиња? Во пубертет? Епа тогаш почнуваат да се интересираат и хомосексуалците за личности од ист пол, само што заради ред фактори тоа веднаш не го покажуваат. И дај ми факт дека НЕ постојат геј тинејџери.
и детската патрализа се јавува и развива кај младите. Треба превенција од болести. За денешните 2 геја во Македонија се виновни родителите што не реагирале на време и го излечиле децата па сега тие бараат да бидат прогласени за конститувно малцинство со право на свој јазик култура грб школство и отцепување.
 
P

Princ

Гостин
Принц, патем, ти кога почна да се интересираш за девојчиња? Во пубертет? Епа тогаш почнуваат да се интересираат и хомосексуалците за личности од ист пол, само што заради ред фактори тоа веднаш не го покажуваат.
Многу важна работа научивме... што да ти расправам. Не збориме за хомосексуалците кога учат и што учат, тие се нешто непознато за мене бидејќи ги немам во моја средина за да можам да научам нешто од нив. А најважно е што и не ме ни интересираат кога почнувале и како.
И дај ми факт дека НЕ постојат геј тинејџери.
Бараш да ти докажам нешто што е очигледно. Не можам.
Ама бидејќи ти сакаш да ми докажеш дека постои нешто што 90% од членовите велат дека го нема, барем не во таква критична бројка, верувам дека ти должиш доказ. Не лично мене, јас ќе ги прифатам хомосексуалците кога ќе ги има. Се дур ги нема, тепам само време на темава.
Сончево е денес времето, убаво. Дајбоже вака да држи уште...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
и детската патрализа се јавува и развива кај младите. Треба превенција од болести. За денешните 2 геја во Македонија се виновни родителите што не реагирале на време и го излечиле децата па сега тие бараат да бидат прогласени за конститувно малцинство со право на свој јазик култура грб школство и отцепување.
Лет3, нели имаш попаметна работа од смислување глупи постови? Како ти се губи време на тоа? Искористи си ја интелигенцијата попродуктивно :smir:

Многу важна работа научивме... што да ти расправам. Не збориме за хомосексуалците кога учат и што учат, тие се нешто непознато за мене бидејќи ги немам во моја средина за да можам да научам нешто од нив. А најважно е што и не ме ни интересираат кога почнувале и како.

Бараш да ти докажам нешто што е очигледно. Не можам.
Ама бидејќи ти сакаш да ми докажеш дека постои нешто што 90% од членовите велат дека го нема, барем не во таква критична бројка, верувам дека ти должиш доказ. Не лично мене, јас ќе ги прифатам хомосексуалците кога ќе ги има. Се дур ги нема, тепам само време на темава.
Сончево е денес времето, убаво. Дајбоже вака да држи уште...
Мисли си дека ги немаш :smir:
И да збориме кога учат и што учат. Во тинејџерството стануваш свесен за сексуалноста. И тогаш се оформуваш. И како би ти докажала, кога се лични познанства? Да ти пратам слики? Да постирам профили од facebook? Да ти дадам телефон? Побарај некој сајт за контакти еве американски, зашто на нашите ретко кој пишува и види дали има или нема тинејџери меѓу нив. Не се правете при очи слепи. Не ви стои, паметни сте :smir:
 
P

Princ

Гостин
И како би ти докажала, кога се лични познанства? Да ти пратам слики? Да постирам профили од facebook? Да ти дадам телефон? Побарај некој сајт за контакти еве американски, зашто на нашите ретко кој пишува и види дали има или нема тинејџери меѓу нив. Не се правете при очи слепи. Не ви стои, паметни сте :smir:
Не, ништо од тоа. Доволно е да се зачленат во невладината на Кочо. Да ги имаме на купче.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Не, ништо од тоа. Доволно е да се зачленат во невладината на Кочо. Да ги имаме на купче.
А имаш податоци колку членови имала невладината на Кочо? Колку од нив биле тинејџери? Колку мажи, колку жени?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Лет3, нели имаш попаметна работа од смислување глупи постови? Како ти се губи време на тоа? Искористи си ја интелигенцијата попродуктивно
Гејојте да имаат трошка чесност во себе да имаат и малку желба да си помогнат себе си ќе се пријават во некоја научна институција или лабараторија каде се испитуваат лекови за разни болести, и да се испробаат врз нив различни вакцини, апчиња, шок терапии.... со цел да се најде лек против гејштината

Али не тие си седат дома, анонимно, не парадираат , не се собираат, јавно не се декларираат и вака преку форум бараат права, пари буџети пратенички места, директорски фотељи...


Педерска работа!
 
P

Princ

Гостин
А имаш податоци колку членови имала невладината на Кочо? Колку од нив биле тинејџери? Колку мажи, колку жени?
Ни Кочо himself нема таков податок.
Ти викам, се е празен муабет. А времето е толку убаво.
Ајде, се читаме пак за некој ден. И пак со мапи за европската идила удрете :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Има податок Кочо :smir:
Него, стварно е празен муабет, зашто секој слепо си се држи за ставот.
И стварно убаво времево, штета да се пропушти :smir:
 
P

Princ

Гостин
Каков податок? Дека бидејќи во Шпанија 10% од населението се хомосексуалци, мора таа бројка да биде отсликана и кај нас? Нема членство Кочо, колку што знам. А не можев да најдам информација на нивниот сајт, бидејќи истиот е исклучен поради неплаќање. Ах Кочо Кочо, се наполни пари од ЕУ фондовите и сега немаш 300 денари доменот на организацијата со 1 член да си го обновиш.
 
P

Princ

Гостин
Не, не сум таков тип јас. А и кој би ве биел 20.000 души, 200.000. Ако сте 5% (еве, пола од тоа што вели Кочо) од населението, испаѓа дека во секоја втора фамилија ќе има по еден хомосексуалец.
Е сега, ако сте 20 души а толкава дискусија направивме и толкава прашина се крена за 20 души вкупно во цела Македонија, заслужувате малку едукација, дека не чини така.
 
S

smart ass

Гостин




Лично познавам десетина хомосексуалци, од кои ни еден немам за пријател, освен златцето со кое сум во врска.
ова би ме навело на мислењето дека не коче...туку ти си единствениот..еволуцијата чоузен уан геј кој бара љубов

Гејовите не бараат биг дик, тоа го бара педераната,
значи имаме геј педери и геј љубовџии:jaj:

:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom