LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
P

Princ

Гостин
Малку збунета си срце.
Да бараш права за хомосексуалците во земјава, во овие околности (во кои не се знае колку ги има и дали воопшто ги има) е еднакво со лудило. Значи не е финтата дека ние сме против нешто. Ако има 200.000 хомосексуалци во земјава, или 20.000, кој ме ебе мене што мислам и против што сум. Моето мислење ќе си го задржам за дома, или евентуално за на форум да мрчам. Ама реално, тие ќе си ги уживаат сите перверзни права што им следуваат, ќе си раѓаат деца и ќе растат внуци.
Значи во такви околности, таква песна ќе се пее, без разлика што една работа на леандра ич не и лежи на душа, а една друга работа пак принц ич не ја мириса.

И аут бој мора да им каже дома ако сака да убеди некого дека има хомосексуалци во земјава, потиснати, тепани, бркани од работа...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Така е треба критична маса, но луѓе 200 000 е научна фантастика, еве јас на 80 000 тројца знам итоа за едниот само сомнеж е дека е педер.
Реалноста ја прави мнозинството да имаше толку многу хомосексуалци кај нас ќе имаше и бракови, и паради, и државен празник ден на хомосескуалноста :toe:.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе има и 500.000 ако пописот го прават истите оние кои пресметуваат и други групи во земјава:smir:
Но бидејќи сексуалната ориентација е лична определба,не верувам дека некој ќе може да врши статистики.Ако ги нема,нема ни да зборуваме за нив.Јас лично познавам многумина,значи не сум луда бидејќи ги гледам со свои очи.А зошто ти не ги гледаш или зошто очекуваш сите да ти куцнат на врата или да ти се вртат на тв со парола „Јас сум геј“ тоа е твој проблем.
А за аутбој..може да каже по негов избор,се што му лежи на срце и тоа баш на оној што сака.Но бидејќи Вие сте законистите во земјава може и да му наредите на кого прв да каже,по можност со листа:smir:
 
P

Princ

Гостин
Не бре, не мора мене лично никој ништо да ми куца.
Нека излезат 20.000 на протест, може така?
20.000 хомосексуалци со се нивните поддржувачи, ако ги имаат, цап на улица. 20.000 гласови се тоа имајќи во предвид дека горе-долу, за да си хомосексуалец, МОРА да си полнолетен. Мислам дека никоја партија туку-така не би отфрлила такво гласачко тело, а и овие ќе си го направат кејфот, ќе почнат да раѓаат.
Нема јас никакво право да им дадам, нема ни ти. Нека си се изборат за тоа.
А на жими мајка, на фантазии на Кочо и твои трипови, целиов муабет од почеток е се освен сериозен.
 
O

Out Boy

Гостин
Јас лично познавам многумина,значи не сум луда бидејќи ги гледам со свои очи.

А за аутбој..може да каже по негов избор,се што му лежи на срце и тоа баш на оној што сака.
:smir:
Јас пак, не се движам во геј-круговите, така што познавам 10-15 геј-луѓе, меѓутоа не дружам со нив, оти повеќето се класични педерчиња (без навреда).

А за ова... па јас имам кажано на сите за кои сум сметал дека треба да знаат... :toe:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
И аут бој мора да им каже дома ако сака да убеди некого дека има хомосексуалци во земјава, потиснати, тепани, бркани од работа...
Ај вака да ги поставиме работите: дали би вработил ти некој во својата фирма ако знаеш дека е хомосексуалец?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
:smir:
Јас пак, не се движам во геј-круговите, така што познавам 10-15 геј-луѓе, меѓутоа не дружам со нив, оти повеќето се класични педерчиња (без навреда).

А за ова... па јас имам кажано на сите за кои сум сметал дека треба да знаат... :toe:
Хахахах класични педерчиња бе ке се рапсикселам у пиксели као ти модерен педер море имало гејови и ке има ама сфати оут бој дека имало балкански менталитет и ке има така за законот .......мене лично не ми сметаат нека си се плескат лугето само додека се подалеко од мене нит да ги гледам нит ништо(нема лутиш).
 
P

Princ

Гостин
Ај вака да ги поставиме работите: дали би вработил ти некој во својата фирма ако знаеш дека е хомосексуалец?
Во мојата фирма не вработувам браќа, братучеди, хендикепирани, хомосексуалци... не е тоа зоолошка градина или ноева арка па да правам одредена селекција по видови и типови на луѓе. Вработувам луѓе што ја познаваат и ја работат работата најдобро што се може.
Е сега, кој со кого се онаквува по дома, дали тој е горе или партнерот/партнерката... жими мајка не ме интересира.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Немора да излезат на протест,не се они како останатите групи па за што било паролите и пред влада.Ова ќе се реши без протести и кукање,на кој му дошло до јавно плачење бујрум нека ја викне А1 и нека плаче.
Кочо преку нос го извадивте...па и што друго би кажале,прави парламентарци сте,законодавци,едно та исто „меееее вие што направивте пред 5 години,а вие пред 3 години“.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Во мојата фирма не вработувам браќа, братучеди, хендикепирани, хомосексуалци... не е тоа зоолошка градина. Вработувам луѓе што ја познаваат и ја работат работата најдобро што се може.
Е сега, кој со кого се онаквува по дома, дали тој е горе или партнерот/партнерката... жими мајка не ме интересира.
Ок де, не реков јас единствен критериум за вработување да биде хомосекуалец што е. не биди буквалист :) Само некако не ми се верува дека ако знаеш дека некој е геј би го вработил :smir:
 
P

Princ

Гостин
Како ќе се реши ова без протест, без некаква реална ориентациона бројка за заинтересираните "ова" да се реши?
Јас сериозно не знам што замислувате... Како ќе се реши ова доколку не се покажат заинтересираните за ова да се реши?
Европа ќе го побара тоа од нас? Европа ќе побара да легализираме БРАК помеѓу двајца мажи/жени? Како бе леандра ќе го направи тоа кога во скоро ниту една земја членка на ЕУ не е легализиран БРАКОТ помеѓу нив? Секаде се штити институцијата брак и ретки се тие што си земале за храброст да си поиграат со неа.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Ок де, не реков јас единствен критериум за вработување да биде хомосекуалец што е. не биди буквалист :) Само некако не ми се верува дека ако знаеш дека некој е геј би го вработил :smir:

Која е штетата што може да ја направи хомосексуалец во фирмата?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
А за да си стрејтер, колку години треба да имаш?
(Кај го пишува ова?)

Луге се убиваат низ светот буквално ако на некој не му севига како ја носи косата а не пак оти бил геј тое е веке причина и пол....не пример расизмот владеел и ке владее а колку нигери има охохоооооооо и пак не можат да се средат а не пак вие.
 
P

Princ

Гостин
Ок де, не реков јас единствен критериум за вработување да биде хомосекуалец што е. не биди буквалист :) Само некако не ми се верува дека ако знаеш дека некој е геј би го вработил :smir:
Не, дефинитивно не би вработил некој што е геј.

Да нема недоразбирање, не само затоашто е геј барем :)))
Ако садиме пиперки, барам некој што најдобро сади пиперки. Тоа е во интерес на мојот бизнис. Сексуалноста не мора и не е пожелно да се покажува на работа. Јас на мојот шеф никогаш не му кажав дека дркам секоја вечер :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom