И официјално, Љубе најави формирање на партија

M

MKEUpatriot

Гостин
Aвтоматски ВМРО губи 100.000 члена од својата партија.А Бранко is a mastermind...
Не верувам.Љубе доби гласови од неопределени грагани од ВМРО-НАРОДНА одбранители и членови на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за градоначалик за ВМРО-ДПМНЕ а заокружија за него.И толку кога видоа дека се договарал со Бранко по кабинети и тие нема да ги добие.Спласна лажниот сјај лажна еуфорија.Го достигна Љубе максимумотот.ВМРО-ДПМНЕ владее на сите нивоа а членството ке се одлева кај Љубе нема шанси проста логика.Ке нправи партија ке биде гласен некое време ке напага и ке спласне.Исто ко Гуштеров од Либерална партија исто ко Циле од ДА исто ко Тито од НСДП исто ко Љубчо ВМРО-НП исто Павле ДС...............
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Љубе според мене е или прмногу кратковиден или платен од туѓи интереси или па едноставно е само глуп.
Требаше да се стрпи да почека Грујо да падне....а ќе падне дали во 2012 дали порано или покасно,битно ќе падне.
Е тогаш Љубе ќе можеше да го превземе кормилото на ДПМНЕ.
До тогаш ќе му пишуваа песни и ќе го величавме како народен херој.
Во сите други случаеви Љубе е политички губитник.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Љубе според мене е или прмногу кратковиден или платен од туѓи интереси или па едноставно е само глуп.
Требаше да се стрпи да почека Грујо да падне....а ќе падне дали во 2012 дали порано или покасно,битно ќе падне.
Е тогаш Љубе ќе можеше да го превземе кормилото на ДПМНЕ.
До тогаш ќе му пишуваа песни и ќе го величавме како народен херој.
Во сите други случаеви Љубе е политички губитник.
А што му фали да го забрза тоа паѓањето на Гwујо??? Мислам дека ќе го катапултира, ако е умен , ама не е и тоа е проблемот...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Љубе според мене е или прмногу кратковиден или платен од туѓи интереси или па едноставно е само глуп.
Требаше да се стрпи да почека Грујо да падне....а ќе падне дали во 2012 дали порано или покасно,битно ќе падне.
Е тогаш Љубе ќе можеше да го превземе кормилото на ДПМНЕ.
До тогаш ќе му пишуваа песни и ќе го величавме како народен херој.
Во сите други случаеви Љубе е политички губитник.
Nе се во прашање комбинации туку способноста на Љубе со способноста на Никола Груевски професионална лидерска морал и секаква.Ако Никола Груевски нема да ја води партијата во изборни победи и понатака па далеку од тоа дека Љубе со неговиот капацитет ке може тоа да го направи.Ке мора партијата да изнедри друг лидер
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Факt е дека Љубе беше еден од најжестоките критичари на „букефализацијата“ и „антиквизацијата“ спроведувана од оваа влада.

Она што секој Македонец горд на своето потекло и име го сфаќа како патриотизам тој го етикетираше и остро се спротистави против тоа.

Едноставно Љубе си ја платил слободата од Хаг со перење на мозок. Од еден од најголемите патриоти се претвори во двојник на СДС. Јас мислам дека го потроши кредитот кај македонските патриоти. Сега може да го подржат само луѓе што ќе го сожалуваат поради затворот.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Да кога го чув и него за некаква букефализација не можев да верувам:nesvest:.Македонскиот родољубец така да зборува за античчкото минато на својот народ она што го зборуваат Грците Бугарите СДСМ.Па која Македнијатогаш ој сака.Не можам да сватам како неговите приврзаници не сфакаат
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мене пак твојов пост ми личи на желба.
ти неможеш да издржиш а да не стропаш глупост
од тие 150 000 дел беа од ВМРО ДПМНЕ, дел беа неопределени дотогаш, дел разочарани од сите партии и дел слепи приврзаници на Љубе
од тој дел од ВМРО ДПМНЕ колкав и да е сега пола не би гласале за Љубе
повеќето го сакаа за претседател и не се согласуваа со тоа Иванов да биде кандидат
истите тие не сакаат да го видат во нова партија
истите тие ќе останат во ВМРО ДПМНЕ
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Ги следев сите негови настапи, изјави и најмногу ме погоди една реченица.

цитат: „Не ни е Грција крива, треба да престанеме да ја сатанизираме.“

Не може никој да ме убеди дека Грција не е наш најголем непријател. Тоа е факт и се гледа од небо. Грција едноставно сака да не нема и активно работи на тоа.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ги следев сите негови настапи, изјави и најмногу ме погоди една реченица.

цитат: „Не ни е Грција крива, треба да престанеме да ја сатанизираме.“

Не може никој да ме убеди дека Грција не е наш најголем непријател. Тоа е факт и се гледа од небо. Грција едноставно сака да не нема и активно работи на тоа.
многу јасно и очекувано од него
и душата ќе си ја продаде за власт камо ли државава
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ги следев сите негови настапи, изјави и најмногу ме погоди една реченица.

цитат: „Не ни е Грција крива, треба да престанеме да ја сатанизираме.“

Не може никој да ме убеди дека Грција не е наш најголем непријател. Тоа е факт и се гледа од небо. Грција едноставно сака да не нема и активно работи на тоа.
Па тоа е тоа поклошување на ставовите на СДС.Што сакаат да излезе на телевизија и да рече јас сум за Бранко.Нема треба мегу редови да се чита да се конта поврзува.Љубе и Бранко имаа иста агенда од националист се претвори во либерал.Треба тоа да горазберат неговите приврзаници
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Љубчо Георгиевски секретарка ќе му биде ?
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
А што му фали да го забрза тоа паѓањето на Гwујо??? Мислам дека ќе го катапултира, ако е умен , ама не е и тоа е проблемот...
Мислам дека Љубе нема капацитет за да го урне.

Nе се во прашање комбинации туку способноста на Љубе со способноста на Никола Груевски професионална лидерска морал и секаква.Ако Никола Груевски нема да ја води партијата во изборни победи и понатака па далеку од тоа дека Љубе со неговиот капацитет ке може тоа да го направи.Ке мора партијата да изнедри друг лидер
Доколку Љубе чекаше Грујо сам да забрља на избори,ќе можеше да се врати како спасител во ДПМНЕ.Народот до тогаш ќе го воздигнеше Љубе како херој и без да му ја мисли многу за неговите способности ќе го прифатеше како лидер.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
pocnavte !!!!!!!
velam ja vi nedostasuva BRAT LJUBE ????
BRAVO BRATU,SAMO NAPRED NIE SME TUKA ,NIE VMROVCITE
a onie od demokratska alternativa na cile sto sega se vikaat dpmne ,ne ni trebaat,za niv nema mesto megu vmrovcite.

moram da im cestitam i na site od dpmne koi tolku postovi napisaa za da go velicaat grujo.
samo ke ve prasam SEUSTE VERNO KE CEKATE DA VI BIDE PODOBRO ,navistina se nadevate na vrabotuvanje,kako vi e na vas sto glasavte za grujo ,seuste vie od administracijata ke cekate da vi go dade pokacuvanjeto na plata ,seuste ke cekaat graganite za novi avtobusi,zarem uste ima nekoj od penzionerite sto ke mu veruva na grujo,kade e sega spektakularnoto apsenje na tatkoto na nasiot minister za proneverata sto ja napravil vo zdruzenie na vozaci mi se cini vo prilep,i nesto pikantno za kraj na ovoj post ,vo vestite na sitel zamislete sega ,denes na 1-vi maj
2009 god .slusame deka imalo divi taksisti koi im go zemale lebot na onie taksisti sto se so licenca ,pa ne mi se veruva kako do sega celi tri godini vlasta ne napravi nisto so
divite taksisti.pa ne mu trebaa pari za da gi trgne divite za da moze da rabotat onie so licenca.
pa i posle se ova sto go pisav a ima uste mnogu sto ne sum go pisala,pak ke se najde nekoj da mi kaze deka grujo e najbolji, a BRATOT ne go bivalo za da vodi partija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom