Студенти Албанци повикуваат на бојкот на изборите

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Не е битно што правел и како, едноставно си го испоштујел СЕТО потенцијално гласачко тело. Иванов сигурно мисли дека Кондово е село во Тетовско, а Фрчко не ни проаѓа дека немаме паркинзи.



Клекни и моли до задутре, инаку не излегувам :tapp:
Граѓани сме на оваа земја, исто како ти и братот. Потполно исто. Отсекогаш тука, засекогаш тука. Ако не гледам интерес во изборот, нема да излезам да гласам. Што се расправаме воопшто, реков и во претходниот пост

Со среќа нека ви е. 75% не сте џабе. Само 40% ви требаат за да има кворум на изборите. Што паничите толку ко 14 годишна девица?


Се дур ме третираш како "гостин" во "куќава", муабетот меѓу мене и тебе е завршен.



Не заебавај, нема полошо од Фрчко и Иванов. Вељановски ќе ни биде барем 6 месеци, нема да жалам 5 години на моето гласање кога свесно и јасно си кажувам дека немам избор.
A be njatovec ni edno malcinstvo vo svetot ne e ramnopravno so mnozinstvoto, morate da go razberet i prifatete toa inace ete ja tirana blisku e.
 
P

Princ

Гостин
A be njatovec ni edno malcinstvo vo svetot ne e ramnopravno so mnozinstvoto, morate da go razberet i prifatete toa inace ete ja tirana blisku e.
Немој ти на мене њатовец и немој ти мене права ово-оно кога никаде нешто такво не спомнав. Шупак.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не се сватив овде... за да бидат успешни изборите потребно е 40% од гласачите да излезат на гласање.

Јас од морални причини би сакал да верувам во оној кој го гласам, инаку само гласам за да исполнам кворум, и да бидам окарактеризиран како СДСМ-овца или ДПМНЕ-овца.


Поништи го ливчето бе другар, така ќе немаш грижа на совеста....

Неизбирање на претседател значи влече многу фекалии зад себе , повторно исти филмови , повторно лажење , повторно пари ....

Тоа е проблемот мислам дека треба да покажеме демократија о да го исплниме тој несреќен концензус...
Кој патем беше донесен под притисок на СДС , затоа што Грујо тогаш се залагаше да нема коворум ....За да не се користат изборите за уцени...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Како и да е на форумот се како еден, ние очи си копаме заборавајќи на националните приоритети, ниту по едно прашање не сме единствени...

Ти велам треба да учиме...некој работи...
Абе мочле па зошто од петни жили се плукаме со испраните комуњарски мозоци....шо од шо ние сме болни по Грујо и компанија....не бе баце туку за да им докажеме дека сме МАКЕДОНЦИ...и да не ги лажат со поими како "македоноиди" и "букефалисти"....оти нас само тоа не разорува а не друго...(другото е само дел од демократијата)

Оти јас утре пак ќе мешам крв со тебе ....ама ако дозволиш да те нарекуваат твој луѓе "букефалист" или "македоноид" ништо од муабетот...ќе останеме малцинство у своја држава:kesa:...ќе не прогласат за Република Утопија
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Принц ... кажи ми како да ве третирам како домаќини (еве без тебе зашто може грешам) кога јавно се изјаснувате како АЛБАНЦИ ... значи не МАКЕДОНСКИ албанци т.е албанци со МАКЕДОНСКО потекло ... него АЛБАНЦИ ... Ова не е АЛБАНИЈА ... значи ?

Ако се изјаснуваш како Македонец или македонски албанец ... ја со тебе ке стојам на протест ... АМа знаеме дека и ако се изјаснуваш така ... ти си еден од 20000
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Поништи го ливчето бе другар, така ќе немаш грижа на совеста....

Неизбирање на претседател значи влече многу фекалии зад себе , повторно исти филмови , повторно лажење , повторно пари ....

Тоа е проблемот мислам дека треба да покажеме демократија о да го исплниме тој несреќен концензус...
Кој патем беше донесен под притисок на СДС , затоа што Грујо тогаш се залагаше да нема коворум ....За да не се користат изборите за уцени...
Ne be druze, jalnas si....

Traba partiite da pokazat demokratija i da kandidiraat pretsedateli dostojni za edna demokratija. :toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Абе мочле па зошто од петни жили се плукаме со испраните комуњарски мозоци....шо од шо ние сме болни по Грујо и компанија....не бе баце туку за да им докажеме дека сме МАКЕДОНЦИ...и да не ги лажат со поими како "македоноиди" и "букефалисти"....оти нас само тоа не разорува а не друго...(другото е само дел од демократијата)

Оти јас утре пак ќе мешам крв со тебе ....ама ако дозволиш да те нарекуваат твој луѓе "букефалист" или "македоноид" ништо од муабетот...ќе останеме малцинство у своја држава:kesa:...ќе не прогласат за Република Утопија

Прво не се возбудувај многу и не вреѓај...


Инаку твојот пост само ја потврди мојата констатација...
 
P

Princ

Гостин
Поништи го ливчето бе другар, така ќе немаш грижа на совеста....

Неизбирање на претседател значи влече многу фекалии зад себе , повторно исти филмови , повторно лажење , повторно пари ....

Тоа е проблемот мислам дека треба да покажеме демократија о да го исплниме тој несреќен концензус...
Кој патем беше донесен под притисок на СДС , затоа што Грујо тогаш се залагаше да нема коворум ....За да не се користат изборите за уцени...
Планирав тоа да го направам, да излезам и да го поништам ливчето... ама се изнервирав бе!
Зошто дозволуваме партиите со никакви кандидати да настапуваат и да победат? Дали некој од овие двајца кандидати ги исполнуваат твоите очекувања кои ги имаш кон претседател на земјата? Ако има некој таков, бујрум и гласај го. Невкусно ми е да бидам нечиј кворум само за неговото магаре "чуш" да победи на изборите. Претседателот кој го гласаме во недела треба да ги претставува сите граѓани на земјава, треба стварно да е татко на нацијата. Фрчковски? Иванов? Ма дај. Нека пропаднат па по 6 месеци ќе организираме нови со нови кандидати. Што рече Иванов во една прилика на А1 телевизија, ние 18 години издржуваме вака. Научени сме и јако издржливи луѓе. Ако пак некои вакви ни плеснат ние пак ќе ги заебеме и нема да ги гласаме. И до бескрај така.

И ако ми реплицираш, објасни ми го ова: очигледно е дека има многу Македонци кои не симпатизираат ниту еден од овие двајца кандидати, и очигледно е дека тој број е голем. Значи батали не Албанците, ово-оно. Кажи ми дали навистина не се кандидативе очајни и дека не вредат да бидат татко на земјава, ниту еден од тие двајца?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Планирав тоа да го направам, да излезам и да го поништам ливчето... ама се изнервирав бе!
Зошто дозволуваме партиите со никакви кандидати да настапуваат и да победат? Дали некој од овие двајца кандидати ги исполнуваат твоите очекувања кои ги имаш кон претседател на земјата? Ако има некој таков, бујрум и гласај го. Невкусно ми е да бидам нечиј кворум само за неговото магаре "чуш" да победи на изборите. Претседателот кој го гласаме во недела треба да ги претставува сите граѓани на земјава, треба стварно да е татко на нацијата. Фрчковски? Иванов? Ма дај. Нека пропаднат па по 6 месеци ќе организираме нови со нови кандидати. Ако пак некои вакви ни плеснат ние пак ќе ги заебеме и нема да ги гласаме. И до бескрај така.

И ако ми реплицираш, објасни ми го ова: очигледно е дека има многу Македонци кои не симпатизираат ниту еден од овие двајца кандидати, и очигледно е дека тој број е голем. Значи батали не Албанците, ово-оно. Кажи ми дали навистина не се кандидативе очајни и дека не вредат да бидат татко на земјава, ниту еден од тие двајца?
Ја ке ти кажам ... НИЕДЕН ОД НИВ НЕ ВРЕДИ !!!!!!!!!! И ДВАЈЦАТА СЕ ОЧАЈНИ ... сеа дај одговори ми на прашањето ...

Фала. !
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ја ке ти кажам ... НИЕДЕН ОД НИВ НЕ ВРЕДИ !!!!!!!!!! И ДВАЈЦАТА СЕ ОЧАЈНИ ... сеа дај одговори ми на прашањето ...

Фала. !
Koe prasanje?

Sto sakaat albancite? Toa prasanje?

Kandidat sto vredi, ete toa sakaat. :toe::toe: :helou:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Планирав тоа да го направам, да излезам и да го поништам ливчето... ама се изнервирав бе!
Зошто дозволуваме партиите со никакви кандидати да настапуваат и да победат? Дали некој од овие двајца кандидати ги исполнуваат твоите очекувања кои ги имаш кон претседател на земјата? Ако има некој таков, бујрум и гласај го. Невкусно ми е да бидам нечиј кворум само за неговото магаре "чуш" да победи на изборите. Претседателот кој го гласаме во недела треба да ги претставува сите граѓани на земјава, треба стварно да е татко на нацијата. Фрчковски? Иванов? Ма дај. Нека пропаднат па по 6 месеци ќе организираме нови со нови кандидати. Ако пак некои вакви ни плеснат ние пак ќе ги заебеме и нема да ги гласаме. И до бескрај така.

И ако ми реплицираш, објасни ми го ова: очигледно е дека има многу Македонци кои не симпатизираат ниту еден од овие двајца кандидати, и очигледно е дека тој број е голем. Значи батали не Албанците, ово-оно. Кажи ми дали навистина не се кандидативе очајни и дека не вредат да бидат татко на земјава, ниту еден од тие двајца?
Искрено ќе ти одговорам...
За фрчковски не сум размислувал , нема ни потреба...

Иванов го пратам од почеток и како што одминува времето ми влева се повеќе надеж дека ќе го биде...

Човекот нема медиумско искуство и апсолутно не е фотогеничен што го прави апсолутно одбивен...
Од друга страна тој е човек кој има многу знаење и пред се мислам дека е голем верник...
А тоа пред се значи ЉУБОВ за сите без разлика Албанци , МАкедонци и тн. и тн...

За мене многу битен критериум при мојот избор е да се избере претседател кој ќе биде за сите ист, а искрено имам некое чувство дека Иванов го има тоа во себе...Како што и Трајковски го имаше а тоа излезе на виделина дури после некое време откако стана претседател...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom